22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Taryfy USA-Chiny, ropa i waluty

Taryfy USA-Chiny, ropa i waluty

SINGAPUR – Rynki w regionie Azji i Pacyfiku we wtorek notowały spadki, ponieważ inwestorzy jako prezydent USA rozważali poprawę stosunków handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Joe Biden Zaproponował ideę obniżek taryf na chińskie towary.

w Japonii , Nikkei 225 Topix spadł o 0,4% we wczesnym handlu, podczas gdy Topix stracił 0,2%. Koreański Kospi stracił 0,39%.

W Australii S&P/ASX 200 znajdował się tuż pod linią płaską. Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią spadł o 0,11%.

W danych ekonomicznych na nadchodzący dzień Japonia opublikuje dane o aktywności w przemyśle za maj.

Rynki zdają się traktować te wiadomości jako oznakę możliwego złagodzenia napięć handlowych między USA a Chinami, chociaż nie jest to pierwszy raz, kiedy obniżki ceł zostały wprowadzone.

Taylor Nugent

Ekonomista, Narodowy Bank Australii

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Wraz ze wzrostem cen konsumpcyjnych, Biały Dom powiedział w zeszłym miesiącu Patrzył, jak te cła przyczyniają się do inflacji.

Cła te weszły w życie w 2018 r., kiedy administracja Trumpa nałożyła cła na miliardy dolarów na chińskie towary, a Pekin zareagował podobnymi środkami karnymi, pogrążając obie strony w przedłużającej się wojnie handlowej.

„Rynki wydają się traktować te wiadomości jako oznakę potencjalnej odwilży w napięciach handlowych między USA a Chinami, chociaż nie jest to pierwszy raz, kiedy obniżki ceł zostały wprowadzone” – napisał Taylor Nugent, ekonomista z National Australia Bank.Podczas gdy niższe cła powinny pomóc złagodzić inflację w USA na marginesie, raporty wskazują, że urzędnicy administracji obawiają się, że przed listopadowymi wyborami do Kongresu okażą się miękkie w stosunku do Chin.”

W innych wiadomościach handlowych W poniedziałek Stany Zjednoczone ogłosiły Indo-Pacyficzne Ramy Gospodarcze z partnerami azjatyckimi W tym Australia, Japonia i Korea Południowa. Grupa chce ustanowić międzynarodowe zasady dotyczące gospodarki cyfrowej, łańcuchów dostaw, dekarbonizacji i przepisów mających zastosowanie do pracowników.

READ  Tesla nie była w stanie wznowić produkcji w Szanghaju w poniedziałek

Waluta i ropa

ten Indeks dolara amerykańskiegoktóry mierzy dolara w porównaniu z koszykiem rówieśników, wyniósł 102,191 – wzrost z poziomów nieco powyżej 102 poprzednio.

ten Japoński jen Był sprzedawany po 127,74 za dolara, nieznacznie skacząc z poziomów około 127,8 poprzednio. ten dolar australijski Było to 0,708 USD, w porównaniu z około 0,704 USD wcześniej.

Ceny ropy były niższe rano w godzinach handlu azjatyckiego, z międzynarodowym standardem Kontrakty terminowe na ropę Brent Spadł o 0,51% do 112,84 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę w USA Spadł o 0,5% do 109,73 USD za baryłkę.

Ted Kemp z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.