24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bill Ackman mówi, że bardziej agresywny Fed lub krach na rynku to jedyne sposoby na powstrzymanie tej inflacji

Bill Ackman mówi, że bardziej agresywny Fed lub krach na rynku to jedyne sposoby na powstrzymanie tej inflacji

Miliarder zarządzający funduszem hedgingowym Bill Ackman Powiedział, że hiperinflacja zniknie tylko wtedy, gdy Fed będzie działał bardziej agresywnie lub wyprzedaż rynkowa zamieni się w całkowite załamanie.

„Nie ma perspektyw na znaczny spadek inflacji, chyba że Fed gwałtownie podniesie stopy procentowe lub krach na giełdzie, powodując załamanie gospodarcze i niszcząc popyt”, powiedział Ackman w wielu tweetach.

Zarządzający funduszem hedgingowym Pershing Square przypisał korektę rynkową w 2022 r. brakowi pewności inwestorów, że bank centralny może zmiażdżyć 40-letni szczyt inflacji. Powiedział, że zamieszanie na rynku nie skończy się, jeśli Fed nie „postawi linii na piasku” wraz ze wzrostem cen.

„Jeśli Fed nie wykona swojej pracy, rynek wykona swoją pracę i tak właśnie dzieje się teraz” – dodał Ackman. „Jedynym sposobem na powstrzymanie dzisiejszej hiperinflacji jest silne zaostrzenie polityki pieniężnej lub krach w gospodarce”.

Rynek był w tym roku w wielkim ruchu, ponieważ zaostrzające działania Fedu mające na celu opanowanie inflacji podsyciły obawy przed recesją. Bank centralny podniósł referencyjną stopę procentową pół punktu procentowego Na początku tego miesiąca był to najbardziej agresywny ruch w historii. S&P 500 spadł o około 18% w 2022 r., a indeks giełdowy na krótko W zeszłym tygodniu spadł na rynek bessy.

Ale Ackman wierzy, że w tym momencie inwestorzy będą zachęcać Rezerwę Federalną do szybszego podnoszenia stóp procentowych, ponieważ inflacja wymyka się spod kontroli.

„Rynki wzrosną, gdy inwestorzy będą przekonani, że czasy hiperinflacji się skończyły” – powiedział Ackman – „Miejmy nadzieję, że Fed zrobi to dobrze”.

Zarządzający funduszem hedgingowym powiedział, że Fed powinien wykazać się powagą, natychmiast podnosząc stopy procentowe do poziomu neutralnego i zobowiązując się do dalszego podnoszenia kosztów finansowania zewnętrznego, aż „zbieranie inflacji powróci do butelki”.

READ  Musk mówi, że Tesla i SpaceX widzą znaczne ryzyko inflacji

Na kilku kolejnych posiedzeniach Fed sygnalizował możliwość podobnych podwyżek stóp o 50 punktów bazowych. Stawka jest obecnie ukierunkowana na 0,75%-1%. Federalny Komitet Otwartego Rynku, który ustala stopy procentowe, spotyka się 14-15 czerwca.

W marcu 2020 r., podczas wybuchu pandemii Covid, Ackman wydał na antenie CNBC surowe ostrzeżenie o kryzysie zdrowotnym: Mówiąc „Piekło nadchodzi” I apel do Białego Domu o zamknięcie kraju na miesiąc. on jest 2 miliardy dolarów Następnie obstawiaj przeciwko rynkowi.