19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cover utworu „Jolene” w wykonaniu Beyoncé aktualizuje tekst piosenki Dolly Parton

Cover utworu „Jolene” w wykonaniu Beyoncé aktualizuje tekst piosenki Dolly Parton

Wygląda na to, że Dolly Parton słusznie wspomniała. Po tym, jak ikona country powiedziała, że ​​sądzi, że Beyoncé wykorzysta sampl lub przejmie swój klasyk „Jolene” z 1973 r. ze swojego nowego albumu, Bey właśnie to zrobiła, włączając cover utworu ze zmodyfikowanymi tekstami i strukturą utworu na jej długo oczekiwany nowy album „Cowboy Carter” .”

Parton nie wypuściła kota całkowicie z worka — nagrała dwie epizody na płycie, przedstawiając spotykającego się w country „Tyrant”, a także mając własną przerywnik „Dolly P” przed „Jolene”. „Witam, panno Honeybee, jestem Dolly Bee. Pamiętacie tego morsa z pięknymi włosami, o którym śpiewa?” Parton mówi w „Dolly P”, nawiązując do piosenki Beyoncé „Sorry” z 2016 roku i wersu „Becky with the good hair”. „Przypomina mi kogoś, kogo kiedyś znałam, z wyjątkiem tego, że miała płonące brązowe loki, niech będzie błogosławione jej serce. Tylko inny kolor włosów, ale boli tak samo.”

Beyoncé wnosi do „Jolene” swój własny, ognisty akcent, zmieniając tekst i ogólny ton oryginalnej piosenki. Kiedy Barton błaga i błaga kobietę, aby nie kradła jej mężczyzny, Bay wysyła strzały ostrzegawcze do jednego z zalotników: „Z łatwością rozumiem, dlaczego podoba ci się mój mężczyzna / Ale nie chcesz tego dymu, więc strzelaj. ktoś inny.” Nadal wyraźniej wyraża swoją zemstę, śpiewając: „Musiałam z tobą porozmawiać, bo nienawidzę zachowywać się głupio / Twój spokój zależy od tego, jak się poruszasz, Jolene”.

Naklejka z YouTube'a

Parton nawiązała do okładki „Jolene” w środowy wieczór, zamieszczając zdjęcie listy utworów z albumu w swoich Instagram Stories i pisząc: „Odtwórz oryginał, czekając na „Jolene” Beyonce”. W czwartek zamieściła na swojej siatce swoje zdjęcie z przeszłości, opatrzywszy je podpisem „Po prostu zadzwoń do mnie Dolly P” i używając jako podkładu dźwiękowego utworu „Texas Hold 'Em” Beyoncé.

READ  Gwiazda muzyki pop Shakira rozstaje się z piłkarzem Gerardem Pique po 12 latach

„Jolene” to jeden z dwóch wyróżniających się coverów utworu „Cowboy Carter”, w którym Beyoncé śpiewa wraz z Tannerem Adele w wykonaniu utworu „Blackbird” Beatlesów (zatytułowanego „Blackbird”). W innych miejscach albumu pojawia się kilka interpolacji, w tym odniesienia do „Good Vibrations” Beach Boys, „These Boots Are Made For Walkin'” Nancy Sinatry i „Landslide” Fleetwood Mac w duecie Miley Cyrus „II Most „Wanted” „. „.

„Cowboy Carter” ukazuje się niecałe dwa miesiące po niespodziewanym wydaniu przez Beyoncé singli „Texas Hold 'Em” i „16 Carriages” podczas Super Bowl na początku lutego. W poście na Instagramie wyjaśniła, że ​​do stworzenia „Cowboy Carter” zainspirowała ją incydent, w którym nie poczuła się „mile widziana”, prawdopodobnie w związku z kontrowersyjnym występem u boku Dixie Chicks (jak ich wówczas nazywano) w Country Nagrody Stowarzyszenia Muzycznego 2016.

Przeczytaj cały album Beyoncé „Cowboy Carter”.