13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje azjatyckie zyskują przed kluczowymi danymi o inflacji w USA: Rynki zamykają się

Akcje azjatyckie zyskują przed kluczowymi danymi o inflacji w USA: Rynki zamykają się

(Bloomberg) – Giełdy w Azji wzrosły w następstwie wzrostów na Wall Street, skupiając się na kluczowych danych o cenach konsumenckich w USA, które zostaną opublikowane w piątek.

Najczęściej czytane w Bloombergu

Indeksy w Japonii, Korei Południowej i Chinach kontynentalnych wykazały umiarkowane wzrosty po tym, jak giełdy amerykańskie zakończyły pierwszy kwartał na plusie. Inwestorzy przygotowują się do zapoznania się z preferowanym przez Fed odczytem cen konsumenckich w celu uzyskania nowych wskazówek na temat perspektyw polityki Fed.

Wiele rynków azjatyckich, w tym Australia, Hongkong i Singapur, jest zamkniętych w piątek ze względu na święto państwowe.

Wzrosty w regionie nastąpiły po tym, jak inwestorzy wysłali indeks S&P 500 do 22. rekordowego poziomu w tym roku na podstawie danych, które pokazały, że gospodarka amerykańska pozostaje zdrowa. Gwałtowny wzrost wartości amerykańskich akcji o 4 biliony dolarów w ciągu zaledwie trzech miesięcy oszołomił pesymistów, a wielu strategów usiłowało zaktualizować swoje cele na rok 2024.

„Lokalne wydarzenia generują zyski w Chinach, Japonii i Korei Południowej, a nastroje inwestorów są wspierane przez nocne wzrosty na rynku amerykańskim” – powiedział Seo Sang-yong, strateg rynkowy w Mirae Asset Securities. Seo dodał, że przywrócenie równowagi portfela pod koniec kwartału również wydaje się odgrywać pewną rolę.

Traderzy są czujni na możliwe wahania japońskiej waluty po tym, jak w tym tygodniu urzędnicy nasilili ostrzeżenia, aby powstrzymać jej spadek. Chociaż od tego czasu jen nieznacznie wzrósł w stosunku do dolara, pozostaje blisko poziomów nienotowanych od dziesięcioleci.

Japoński minister finansów Shunichi Suzuki powiedział w piątek, że niektóre z ostatnich słabych ruchów jena mają jedynie charakter spekulacyjny i nie odzwierciedlają fundamentalnych danych, dodał, że nie ma konkretnej linii obrony co do poziomu kursu walutowego.

Rośnie poczucie ostrożności co do interwencji, powiedział Taishi Fujita, współpracownik w dziale rynków globalnych w Ameryce w MUFG Bank. „Nawet jeśli zbudujesz pozycję do sprzedaży jena w mocnej fazie, prawdopodobnie opuścisz tę pozycję, gdy zbliży się on do 152”. Zauważył, że rynek może w dalszym ciągu poruszać się w dolnym przedziale 151 jenów za dolara.

READ  W raporcie stwierdzono, że nienasycony apetyt Bitcoina na energię zwiększa zanieczyszczenie i koszty dla Amerykanów

Najnowsze dane pokazały, że dynamika cen towarów i usług konsumenckich w Tokio osłabła, pozostając jednak znacznie powyżej celu inflacyjnego banku centralnego. Może to utrzymać władze na dobrej drodze do rozważenia dalszych podwyżek stóp procentowych po ich podniesieniu na początku tego miesiąca, po raz pierwszy od 2007 roku.

Na chińskim froncie korporacyjnym jedna z największych firm z branży nieruchomości w kraju przełożyła publikację raportu o wynikach, podczas gdy inna odnotowała historyczny spadek zysków. Spółka Country Garden Holdings ogłosiła pod koniec czwartku, że nie dotrzyma terminu przedstawienia rocznych wyników, twierdząc, że potrzebuje więcej informacji. Chiński deweloper Vanke podał, że jego zyski netto spadły w ubiegłym roku o 46%.

Bez pośpiechu

W czwartek inwestorzy swapów nieznacznie zmniejszyli zakłady, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe już w czerwcu po środowych uwagach gubernatora Fed Christophera Wallera, że ​​nie ma pośpiechu z obniżkami stóp procentowych. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych wzrosła o pięć punktów bazowych do 4,62% ​​na krótkiej sesji przed świętami, podczas gdy dolar kontynuował kwartalny wzrost. Ze względu na święto handel skarbami gotówkowymi w Azji był zamknięty.

Dwie główne miary aktywności rządu USA – produkt krajowy brutto i wydatki konsumenckie – odnotowały pod koniec ubiegłego roku znaczny postęp. Pod koniec marca nastroje konsumentów wyraźnie wzrosły, czemu sprzyjały m.in. mocne wzrosty na giełdach.

Oprócz publikacji indeksu cen osobistych wydatków konsumpcyjnych, preferowanej przez Fed miary inflacji, inwestorzy będą również uważnie śledzić wystąpienie prezesa Fed Jerome'a ​​Powella, które odbędzie się później w piątek.

W innych miejscach złoto osiągnęło nowy rekord wszechczasów, kontynuując tygodniowy wzrost napędzany zakładami na obniżki federalnych stóp procentowych i pogarszającymi się napięciami geopolitycznymi. Ropa naftowa odnotowała kwartalny wzrost o 16% w związku z najnowszymi sygnałami, że ograniczenia eksportowe nałożone przez OPEC i jego sojuszników ograniczają globalne dostawy.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Wzrosty na rynku odczuwają ból prezesa Fed Powella; Co teraz robisz

Bitcoin spadł w piątek po wzroście do 71 555 dolarów w poprzedniej sesji. Tymczasem współzałożyciel FTX Sam Bankman-Fried został skazany na 25 lat więzienia za kradzież miliardów dolarów klientom.

Główne wydarzenia w tym tygodniu:

  • Dobry piątek. Giełdy w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach były zamknięte z powodu święta. Rząd federalny USA jest otwarty

  • Dochody i wydatki osobiste w USA, Deflator osobistych wydatków konsumpcyjnych, piątek

  • Prezes Banku Rezerwy Federalnej San Francisco, Mary Daly, przemawia w piątek

  • W piątek przemawia prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell

Kilka kluczowych ruchów na rynkach:

Sklepy

Waluty

  • Indeks Bloomberg Dollar Spot Index wzrósł o 0,1%.

  • Euro spadło o 0,1 procent do 1,0776 dolara

  • Jen japoński przy cenie 151,30 za dolara zmienił się nieznacznie

  • W transakcjach zewnętrznych juan niewiele się zmienił na poziomie 7,2581 za dolara

Waluty cyfrowe

  • Bitcoin spadł o 0,3% do 70 522,93 dolarów

  • Ethereum wzrósł o 0,5% do 3579 dolarów

Ta historia powstała przy wsparciu Bloomberg Automation.

-Z pomocą Yukyung Lee, Daisuke Sakai i Ravel Shirodkar.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P