24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest Rob? W Polsce artysta Young Lyosia i jego koledzy raperzy są gotowi z odpowiedzią – Spotify

Co to jest Rob? W Polsce artysta Young Lyosia i jego koledzy raperzy są gotowi z odpowiedzią – Spotify

Według danych, których zażądał Spotify, w ciągu ostatnich pięciu lat rap podwoił popularność w Polsce. Dziś 23% całej muzyki słuchanej w Polsce na Spotify to rap i przyciąga nowych słuchaczy oraz rzesze lokalnych twórców w każdym wieku. Tak więc, aby podkreślić rosnącą i zróżnicowaną dźwiękowo scenę rapową w całym kraju, Spotify Polska uruchomił kampanię, w której zadano zwodniczo proste pytanie: Czym jest rap?

W zależności od tego, kogo zapytasz, odpowiedź jest różna, ale wszyscy eksperci zgadzają się, że jest to płynna ścieżka rozwoju. „Polski rap jest tak inny, tak kolorowy, tak trudny do zdefiniowania, to jest jego piękno!” Powiedział Matthews Smaka, Kierownik zespołu muzycznego na Europę Wschodnią, Spotify. „Nierówno razem z artystami 'Czym jest rap?’ Słuchamy różnych głosów i pokazujemy, jak szeroki jest ten gatunek, ale przede wszystkim celebrujemy wszelkiego rodzaju rap, a na Spotify zamieszczamy wszelkiego rodzaju przykłady!”

Młoda Licja, Jeden z najsłynniejszych DJ-ów i raperów General Z w Polsce, kontynuuje rozmowę i dzieli się swoją perspektywą jako twórca. „Rap stał się jedną z najpopularniejszych muzyki na świecie, więc nie jest to coś, co wymyśliliśmy, ale ogólnie uważam, że rap dotyczy prawdy ”- powiedział raper. „Chodzi o prawdziwe doświadczenia, do których ludzie mogą się odnieść”.

Nie była sama w myślach. Poprosiliśmy trzynastu wysoce usprawnionych polskich raperów o dodanie swojego głosu do kampanii i podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat rapu. Nie zawiedli się.

Ale żeby zrozumieć Co Rob jest w Polsce i musieliśmy również zbadać, dlaczego i jak powstała najsilniejsza scena rapowa w kraju.

Odkrywanie rozwoju gatunku na scenie

Kiedy redaktorzy muzyczni Spotify stworzyli playlistę Generacja Hip Hop (teraz Pokolenie Roba) Pod koniec 2017 r. rap nadal rósł, ale nadal nie jest odpowiedzialny za większość największych sukcesów Polski. Miał więcej wpływów z muzyki trapowej i nie zawierał zbyt wiele eksperymentów, tańca, R&B czy inspirowanych rockiem bitów.

READ  Dwupartyjny panel prawodawców pojedzie do Niemiec, Danii, Polski i Grenlandii

Eksperci przypisują ewolucję gatunku trendowi współpracy wśród artystów. W szczególności wielu raperów zaczęło tworzyć super zespoły i super kolaboracje. Nasi nauczyciele muzyki wskazują na przełom gatunku w 2018 roku, z dwoma świetnymi raperami w tym czasie, Taco Hemingway I KubonafidNagrali razem rekordowy album pod tytułem TACONAFIDE. Stamtąd Rob i jego super współpracownicy byli gotowi na uwagę.

W ramach naszej najnowszej kampanii Spotify zmienił nazwę playlisty, od której wszystko się zaczęło, Generaja Hip Hop Pokolenie Roba. Dzięki nowej nazwie i żywemu przeprojektowaniu playlista jest najlepszym wyborem dla fanów i artystów do oglądania najgorętszych i największych wydawnictw polskiego rapu. W ciągu ostatnich trzech lat RAP GENERACJA Spotify zajmowała czołowe miejsca w rankingach polskich playlist, stając się najczęściej notowaną playlistą w kraju i odnotowała 240% wzrost liczby słuchaczy. Ostatnio playlista wywołała fale na całym świecie i stała się dziesiątką najlepszych rapowych playlist w globalnym rankingu playlist Spotify.

Ponadto, aby odkryć różnorodność brzmień gatunków, Spotify wprowadził siedem nowych list odtwarzania, w tym nową playlistę dla młodych artystów. Młody RobOraz playlisty celebrujące historię polskiego rapu, znane piosenki i artystów. Należą do nich listy odtwarzania Polski Rob 2000., Polski Rob 2010., I Historia rabowania.

Odzwierciedla różnorodność i potencjał nowego gatunku erupcji playlist. „Rash to najbardziej ekscytujący i wpływowy gatunek w Polsce, który bierze mapy i promuje główny nurt, ale flirtuje z popem, elektroniką/dance, alternatywą, rockiem i nie tylko” – powiedział Mathews.

Artyści, którzy od pokoleń robią fale

Niezależnie od tego, czy twórcy dołączają jako supergrupy, czy prowadzą oddzielne życie, wszyscy znajdują się na czele rozwijającej się polskiej kultury rapowej. Ponadto, gdy łączą się z rosnącą publicznością, artyści biegają, aby ustanawiać (i bić) rekordy transmisji strumieniowej.

Znani artyści mówią o różnych brzmieniach i stylach tego gatunku, które stały się popularne w ciągu ostatnich pięciu lat, a także o potencjale wschodzących twórców. Spójrz na 10 najlepszych raperów w ciągu ostatnich pięciu lat, z których większość rozpoczęła karierę w tym samym czasie:

    1. Taco Hemingway
    2. Kubonafid
    3. Łóżka
    4. Lonek
    5. Timek
    6. Biały 2115
    7. Opcja
    8. Oko
    9. Młody Igi
    10. PRO8L3M
READ  Ihienacho odmawia wjazdu do Polski, ponieważ paszport wydaje plany Ligi Europejskiej Leicester

Przyjrzyj się bardziej dogłębnie aktualnym trendom i rekordzistom, artystom Timek I Świetna kosa Z najczęściej słyszaną piosenką w ciągu ostatnich pięciu lat, ich sukcesJęzyk ciała. „Ale szczypanie pięt to najnowszy hit na scenie, OkoZ „Gra Pocałunek (Odbiór Roku). „Ulubieni twórcy fanów, tacy jak Mother’s Rise i Young Lycia, odzwierciedlają wszechobecne zmiany na scenie muzycznej i to, jak nowe pokolenie polskich raperów odbija się echem wśród ich publiczności.