24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co sondy Voyager powinny zobaczyć w następnej kolejności: obłok Oorta, inne gwiazdy

Co sondy Voyager powinny zobaczyć w następnej kolejności: obłok Oorta, inne gwiazdy

  • Voyagery 1 i 2 badają tajemniczy obszar pomiędzy gwiazdami zwany przestrzenią międzygwiezdną.
  • NASA wystartowała Podwójne macki w 1977 roku Na pięcioletniej misji wędrowania po Układzie Słonecznym.
  • Według agencji kosmicznej dotarcie do innej gwiazdy powinno zająć Voyagerowi 1 40 000 lat.

Niektóre 14,8 miliarda mil z ziemi Sonda Voyager 1 Żegluje przez ciemność ośrodek międzygwiazdowy Nieodkryta przestrzeń międzygwiezdna. Jest to najbardziej oddalony od naszej planety obiekt stworzony przez człowieka.

Sonda Voyager 1 i Voyager 2 zostały wystrzelone w 1977 r. w odstępie 16 dni od siebie z projektowanym okresem życia wynoszącym pięć lat, aby badać Jowisza, Saturna, Urana, Neptuna i ich księżyce z bliska.

teraz 45 lat swojej misjiz których każdy tworzy historię, odważnie przekraczając granice wpływu słońca, znane jako heliosfera.

Oba nieustraszone statki kosmiczne nadal przesyłają dane spoza Układu Słonecznego – a ich kosmiczne podróże są dalekie od zakończenia.

Schemat przedstawiający obie sondy Voyager NASA w przestrzeni międzygwiezdnej, stan na listopad 2018 r.

Schemat przedstawiający obie sondy Voyager NASA w przestrzeni międzygwiezdnej, stan na listopad 2018 r.


NASA/JPL-CaltechZa 300 lat Voyager 1 będzie mógł zobaczyć Obłok Oorta, a za 296 000 lat Voyager 2 będzie mógł minąć Syriusza

jako część Ciągłe zarządzanie energią Nasilając się w ostatnich latach, inżynierowie wyłączali nietechniczne systemy na pokładzie sond Voyagera, takie jak grzejniki ich instrumentów naukowych, w nadziei, że utrzymają je do 2030 roku.

Następnie sondy prawdopodobnie stracą zdolność komunikowania się z Ziemią.

Jednak nawet po tym, jak NASA wyłączy swoje instrumenty i zakończy misję Voyagera, dwie sondy będą nadal dryfować w przestrzeni międzygwiezdnej.

NASA powiedziała Za około 300 lat Voyager 1 powinien wejść do Obłoku Oorta, hipotetycznej kulistej domeny wypełnionej miliardami zamrożonych komet. Dojście do końca musi zająć kolejne 30 000 lat.

Ilustracja Pasa Kuipera i Obłoku Oorta w odniesieniu do naszego Układu Słonecznego.

Ilustracja Pasa Kuipera i Obłoku Oorta w odniesieniu do naszego Układu Słonecznego.

NASAStatek kosmiczny podąża różnymi ścieżkami, kierując się w przestrzeń kosmiczną. Voyager 2 znajduje się obecnie około 12,3 miliarda mil od Ziemi.

Dotarcie do AC+79 3888, gwiazdy w gwiazdozbiorze Camelopardalis, powinno zająć sondzie Voyager 1 około 40 000 lat. NASA.

Agencja dodała, że ​​w ciągu 296 000 lat Voyager 2 powinien dryfować obok Syriusza, najjaśniejszej gwiazdy na niebie.

„Voyagers ma wędrować po Drodze Mlecznej – być może na zawsze” – powiedziała NASA.

Zdjęcie Syriusza, najjaśniejszej gwiazdy na nocnym niebie, wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a.

Zdjęcie Syriusza, najjaśniejszej gwiazdy na nocnym niebie, wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

NASA, ESA, H Bond (STScI), M Barstow (Uniwersytet w Leicester)„To naprawdę fajne, że oba pojazdy nadal jeżdżą”.

NASA zaprojektowała bliźniaczy statek kosmiczny do badania zewnętrznego Układu Słonecznego. Po ukończeniu swojej podstawowej misji, Voyagery kontynuowały skokowo, biorąc udział w wielkiej wycieczce po naszym Układzie Słonecznym i rejestrując zapierające dech w piersiach kosmiczne widoki.

14 lutego 1990 roku statek kosmiczny Voyager 1 przejął „Blada niebieska kropkaZdjęcie wykonane z odległości prawie 4 miliardów mil. To wyraźny obraz Ziemi w rozproszonej wiązce światła słonecznego i jest to najdalszy widok Ziemi wykonany przez jakikolwiek statek kosmiczny.

Ikonowy "Blada niebieska kropka" Zdjęcie zostało wykonane przez sondę Voyager 1 14 lutego 1990 roku.

Ikoniczne zdjęcie „Pale Blue Dot” wykonane przez sondę Voyager 1 14 lutego 1990 r.

NASA/JPL-Caltechdo innej kontraktVoyager 1 bada przestrzeń międzygwiezdną wypełnioną gazem, pyłem i naładowanymi cząstkami energii. Podróżnik 2 dotarł do przestrzeni międzygwiezdnej w 2018sześć lat po jej bliźniakach.

Ich obserwacje gazu międzygwiezdnego, w którym poruszają się, zrewolucjonizowały rozumienie przez astronomów tej niezbadanej przestrzeni poza naszym kosmicznym podwórkiem.

Susan Dodd, kierownik projektu misji Voyager w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, powiedziała wcześniej. — powiedział od środkaDodając: „Oni wciąż z nami rozmawiają”.

READ  Rozwiąż dziwną zagadkę szybkich rozbłysków radiowych