3 maja, 2024

Cincinnati Reds wygrywają ósmy mecz z rzędu, pokonując Astros

HOUSTON – Bez względu na to, jak potoczyły się niedzielne finały z Astros, dziewięciomeczowa podróż The Reds do trzech miast przez St. Louis, Kansas City i Houston była już bezwarunkowym sukcesem. Cokolwiek więcej byłoby sosem.

A kto nie lubi rosołu? The Reds wyraźnie to robią, wygrywając 9:7 w 10. inningu i wygrywając serię trzech meczów z broniącą tytułu mistrza World Series Houston na Minute Maid Park. Na szczycie dziesiątej rundy przeciwko Sethowi Martinezowi TJ Friedl rzucił ofiarę na trzecią bazę i sięgnął po błędzie rzutu Alexa Bregmana, który pozwolił Nickowi Senzelowi zdobyć zielone światło z drugiej bazy.

Po jednym outie, Elly De La Cruz rozegrał dziewięć rzutów przeciwko Martinezowi, zanim wyrównał pojedynczy RBI na prawym polu. Podstawa RBI Jake’a Fraleya zapewniła poduszkę na trzy biegi.

Zwycięstwo przedłużyło passę The Reds do ośmiu meczów i zakończyło wyjazdowy mecz 8-1, wygrywając 11 z ostatnich 13 meczów, po czym osiągnęli bilans 37-35.

Był to mecz 5-5 w ósmej rundzie, kiedy Jonathan India prowadził grę obrońcy Briana Abreu 3-1 w przeciwnym kierunku, prowadząc solo do domu – dając mu prowadzenie zespołu 10 homerami. Ponieważ Alexis Díaz był nieobecny w drugim meczu z rzędu, Ian Gibaut został wezwany do wykluczenia, ale zrezygnował z remisu, aby wymusić dodatki.

Cincinnati przez większość dnia doganiało, przegrywając 2:0 po pierwszej tercji i 5:2 w czwartej. Zmieniło się to na początku szóstej rundy przeciwko starterowi Astros, Ronellowi Blanco. Matt McClain wystrzelił pojedynczo w lewo i awansował po podanej piłce. Po jednym outie De La Cruz zajął pierwszą bazę i pokonał miotacza uderzeniem głową.

Na następnym narzucie Spencer Steer trafił w dwubiegowego homera po lewej stronie – także jego dziesiąty w sezonie.