18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chopin: muzyka polska w geniuszu człowieka

Polska to kraj o bogatym dziedzictwie muzycznym. Nazwany na cześć syna najsłynniejszego polskiego muzyka od chwili, gdy wylądowałeś na Warszawskim Lotnisku Mydlanym.

Jego lato olimpijskie było takie samo jak w 2012 roku, kiedy odbywały się także Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Od tego czasu goszczenie euro było wspólnym przedsięwzięciem Ukrainy i Polski, co było dla mnie dobrymi dwoma tygodniami w ojczyźnie najlepszego muzyka.

Chociaż Friedrich Franசிois Socின்n większość swojego dorosłego życia spędził na wygnaniu w Paryżu, nigdy nie zapomniał, skąd pochodzi. Kiedy zmarł w 1849 r., jego ciało zostało pochowane na cmentarzu Per Lacs w Paryżu – miejscu spoczynku wielu kompozytorów, nie mówiąc już o Bissetcie, Ducasie, Lalo, Boulencku i Waltofelu, Oscarze Wilde’u. Ale serce Sopina zostało przeniesione z powrotem do Warszawy. Przechowywany jest w winie w trumnie ustawionej na filarze w kościele św. Krzyża w centrum miasta.
Jego posąg jest wszędzie w Rio de Janeiro w Brazylii. Sopin nie odwiedził Ameryki Południowej, ale w latach czterdziestych wielu Polaków zostało wygnanych z Europy przez skutki II wojny światowej.