29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

CFD na oceaniczne wiatry B&C-Wiatr

ETP Renewable – spółka joint venture ENGIE Ocean Winds (OW) przyznała polskim władzom kontrakt na dyferencjał o mocy 369,5 MW (CFT) na budowę morskiej farmy wiatrowej P&C-wind.

Teren farmy wiatrowej znajduje się w wyłącznej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego w Polsce, około 23 km. Farma morskiego powietrza zajmuje powierzchnię 90 km2 z głębokością wody od 30 do 60 m.

„Pozyskanie kontraktu CFD jest kluczowym kamieniem milowym w rozwoju projektu, zbliżając go do ostatecznej decyzji inwestycyjnej (FID) i uznając P&C-Wind za jeden z najbardziej rozwiniętych projektów offshore w Polsce” – powiedział Ocean Winds.

Cena wykonania kontraktu CFD została ustalona na 319,60 SW (PLN) za MW.0 71,0/MW (obecnie 4,50 Euro/PLN).

Dyrektor operacyjny i dyrektor generalny OW Polka Cresource Gorsky firmy Ocean Winds powiedział: „Dzięki tej nagrodzie CFD osiągamy ważny kamień milowy w rozwoju projektu P&C Wind, który teraz osiągnie ostateczną decyzję inwestycyjną i przyspieszy w kierunku rozpoczęcia budowy”.

Powiedział, że firma współpracuje z wieloma polskimi dostawcami przy różnych projektach budowy w Wielkiej Brytanii, Belgii i Portugalii i jest zadowolona ze współpracy z tymi dostawcami w tym kraju.

„To pierwszy krok dla OW w Polsce. Wraz z przyspieszaniem polskiego projektu Sea Wind, mamy ambicję współpracować z polskimi partnerami przy opracowywaniu, budowaniu i realizacji wielu innych projektów.”

Ocean Winds powiedział, że P&C wniesie pozytywny wkład w polski sektor energetyczny w przejście na neutralność klimatyczną i poprawę strategicznego bezpieczeństwa dostaw energii poprzez zmniejszenie uzależnienia kraju od importu paliw kopalnych.

„Morska energetyka wiatrowa jest definiowana jako jeden z kluczowych elementów polityki energetycznej Polski do 2040 roku (PEP 40), a OW chce odgrywać kluczową rolę we wdrażaniu tej polityki” – powiedział OW.