22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Były minister Malediwów chwali wielowiekowe więzi z Indiami

Były minister Malediwów chwali wielowiekowe więzi z Indiami

„Indie zawsze nam pomagały” – powiedziała Maria Ahmed Didi.

Była minister obrony Malediwów Maria Ahmed Didi powiedziała w poniedziałek, że obraźliwe uwagi pod adresem premiera Narendry Modiego ukazały „krótkowzroczność” rządu Malediwów, dodając, że Indie są wiarygodnym sojusznikiem udzielającym pomocy w różnych sektorach, w tym obronności, i skrytykowała wszelkie próby podważyć długotrwały związek.

Wyraziła również rozczarowanie obraźliwymi uwagami i podkreśliła Indie jako „wezwanie alarmowe”, które Malediwy zawsze przychodzą im na ratunek w potrzebie.

„To krótkowzroczność ze strony obecnej administracji… Jesteśmy małym krajem i przyjaznym dla wszystkich, ale nie możemy zaprzeczyć, że dzielimy granicę z Indiami. Mamy podobne obawy dotyczące bezpieczeństwa. Indie zawsze nam pomagały. ” „Nawet w sektorze obronnym pomogli nam w budowaniu potencjału, dostarczając sprzęt i próbując zapewnić nam większą samowystarczalność” – powiedziała Maria Ahmad Didi.

Powiedziała, że ​​Malediwy i Indie mają podobne podejście w dążeniu do demokracji i poszanowania praw człowieka. „Bardzo krótkowzroczne ze strony obecnego rządu jest myślenie, że naprawdę możemy próbować nie utrzymywać starych stosunków, jakie zawsze mieliśmy z Indiami…” – stwierdziła.

Poważna awantura wybuchła w zeszłym tygodniu, kiedy wiceminister Malediwów wraz z innymi członkami gabinetu i urzędnikami rządowymi poczynili obraźliwe i wstrętne odniesienia do wizyty premiera Modiego w Lakshadweep.

Tymczasem były minister obrony Malediwów powiedział: „…Indie to nasz numer 911. Kiedy tego potrzebujemy, wzywamy was i wszyscy przybywacie nam na ratunek. To rodzaj przyjaciela. Kiedy widzicie takie pogardliwe uwagi na temat takich przyjaciół jak ten , to… „To smutne dla wszystkich zaangażowanych”.

READ  Setki demonstrantów szturmuje parlament iracki w obronie duchownego Muktady as-Sadra | Irak

Podkreśliła wagę utrzymywania dawnych stosunków z Indiami i wyraziła zaniepokojenie negatywnym wpływem takich wypowiedzi na przyjaźń między obydwoma krajami.

Były minister obrony Malediwów powiedział, że biorąc pod uwagę naszą bliską przyjaźń, status sąsiada i uczestnictwo w społeczności globalnej, konieczne jest, abyśmy dotrzymywali naszych zobowiązań międzynarodowych.

Nawiązała do historycznej polityki „India First” i wyraziła nadzieję na jej kontynuację, uznając Indie za najbliższego sąsiada, który stale udziela wsparcia w potrzebie.

„Wierzę, że jako bliscy przyjaciele, sąsiedzi i jako część społeczności globalnej utrzymamy nasze zobowiązania międzynarodowe, a rząd Malediwów utrzyma naszą tradycyjną politykę zagraniczną, zakładającą przyjaźń ze wszystkimi. Zawsze mieliśmy politykę India First i mam nadzieję, że tak będzie nadal” – powiedział. Aby zdali sobie sprawę, że jesteście najbliższymi sąsiadami, że będziecie tymi ludźmi, którzy zawsze przychodzili i przyjdą także w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, oraz że macie uczucia Malediwów, ponieważ my również zawsze jeździliśmy do Indii w celu leczenia”.

Nalegała, aby uznano uczucia Malediwów i zwróciła uwagę na przypadki szukania pomocy medycznej w Indiach i otrzymywania szczepionek przeciwko Covid-19 w ramach pomocy indyjskiej.

„Kiedy na Malediwach nie mieliśmy możliwości leczenia niektórych chorób. Nawet w przeciwnym razie, kiedy dopadł nas Covid, szczepionki również otrzymaliśmy w ramach pomocy indyjskiej. Odbyliśmy szeroką współpracę między obydwoma krajami. Współpracowaliśmy Inni od niepamiętnych czasów „Nawet nie przychodzi nam do głowy, że możemy zastąpić naszych najbliższych sąsiadów”.

2 stycznia premier Modi odwiedził terytorium związku Lakshadweep i udostępnił kilka zdjęć, w tym „ekscytujące przeżycie” przedstawiające go podczas próby nurkowania.

W serii wpisów na stronie

W obecnie usuniętym poście malediwska wiceminister ds. wzmacniania pozycji młodzieży Shiona w sarkastyczny i lekceważący sposób odniosła się do premiera Modiego.

Rząd Malediwów zdystansował się w niedzielę od obraźliwych uwag minister Maryam Shiony, twierdząc, że jej opinia nie odzwierciedla stanowiska rządu.

READ  Strzelanie, strzały w więzieniu w Teheranie, w którym przebywają więźniowie polityczni z podwójnym obywatelstwem

Rząd dodał, że zostaną podjęte „odpowiednie działania” wobec minister, która w związku z jej postem wywołała burzę w mediach społecznościowych.

Rząd dodał, że jego zdaniem z wolności słowa należy korzystać „w demokratyczny i odpowiedzialny sposób oraz w sposób, który nie szerzy nienawiści i negatywnego nastawienia oraz nie utrudnia bliskich stosunków między Malediwami a ich partnerami międzynarodowymi”.

Odnosząc się do obecności sił indyjskich na Malediwach minister powiedział: „Wcale nie chodziło o obecność sił indyjskich tutaj czy coś w tym rodzaju. Byli tu, aby nam pomóc na prośbę naszego rządu. Wiele kolejnych rządów zwracało się z prośbą żeby przyszli i nam pomogli”. Pomogliście nam zapewnić bezpieczeństwo naszym obywatelom i to smutne, że nie postrzegamy tego w ten sposób.

Powiedziała, że ​​Malediwy nigdy nie miały na Malediwach wojsk indyjskich w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

„W ramach współpracy obronnej Indie zapewniły nam wsparcie techniczne o charakterze czysto humanitarnym, abyśmy mogli przenieść nasz personel z wysp do Mali. Sprzęt dostarczony na Malediwy zawsze nam pomagał, pomagał nam w udzielaniu pomocy humanitarnej” powiedział. „Ewakuacja naszych ludzi. Helikoptery, które tam były… są pod dowództwem i kontrolą MNDF (Malediwskie Siły Obrony Narodowej). MNDF mówi im, kiedy latać, jak latać i co z tym zrobić. „

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)