24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Budżet Wielkiej Brytanii: Jeremy Hunt zamierza obniżyć podatki pracownikom w miarę zbliżania się wyborów

Budżet Wielkiej Brytanii: Jeremy Hunt zamierza obniżyć podatki pracownikom w miarę zbliżania się wyborów

Victoria Jones/PA Images/Getty Images

Podróżnicy na London Bridge w styczniu 2024 r.


Londyn
CNN

Minister finansów Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt ma ogłosić w środę obniżkę podatków dla pracowników, przedstawiając prawdopodobnie ostatni budżet rządu przed wyborami powszechnymi pod koniec tego roku.

Obniżenie składki na ubezpieczenie społeczne – podatek płacony przez osoby pracujące – Według wielu doniesień brytyjskich mediów będzie to prawdopodobnie kosztować około 10 miliardów funtów (12,7 miliarda dolarów). Jednak rosnący dług publiczny, upadające usługi publiczne i słaba gospodarka pozostawiają kanclerzowi bardzo niewiele miejsca na dalsze duże darowizny.

Gospodarka Wielkiej Brytanii ledwo będzie rosła w 2023 r Popadanie w stagnację Pod koniec roku w przeciwieństwie do Premier Rishi Sunak zapowiedział wzrost gospodarczy. W 2024 roku Bank Anglii spodziewa się wzrostu produkcji zaledwie o 0,25%, podczas gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy oczekuje wzrostu o 0,6%.

Oczekuje się, że pomimo tej ponurej sytuacji Hunt przedstawi optymistyczną ocenę perspektyw gospodarczych Wielkiej Brytanii.

„Teraz możemy pomóc rodzinom doświadczającym trwałych obniżek podatków”. Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Skarbu Państwa. „Konserwatyści wiedzą, że niższe podatki oznaczają wyższy wzrost. Wyższy wzrost oznacza więcej możliwości i większy dobrobyt.

Partia Konserwatywna Hunta pozostaje daleko w tyle za opozycyjną Partią Pracy W sondażach znajduje się pod ogromną presją, aby ujawnić obniżki podatków – niezależnie od tego, jak małe – w ramach ostatniej szansy na pozyskanie wyborców.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

Jest jednak mało prawdopodobne, aby skromne obniżki podatków dochodowych i płacowych zmieniły fakt, że ogólne obciążenie podatkowe Wielkiej Brytanii pozostaje na poziomie Wysoka po wojnie Poziom życia spadł. Produkcja gospodarcza na mieszkańca Nadal jest niższa niż na koniec 2019 r., kiedy to nie powróciła w pełni do normy Według. Od gwałtownego spadku w czasie epidemii Urząd Statystyczny Krajowy.

READ  Boris Johnson odwiedza Kijów w Dniu Niepodległości Ukrainy

Tymczasem Wielka Brytania Dług rządowy Od 2020 r. wzrosła o ponad 40%, ponieważ kraj wydał znaczne środki na ochronę gospodarstw domowych i przedsiębiorstw przed skutkami blokad związanych z koronawirusem i rosnącymi kosztami energii w następstwie zakrojonej na szeroką skalę inwazji Rosji na Ukrainę.

Według Urzędu Statystyk Narodowych na koniec stycznia dług sektora publicznego przekroczył 2,6 biliona funtów (3,3 biliona dolarów), co stanowi poziom niespotykany od początku lat 60. XX wieku i mniej więcej równy wielkości rocznego produktu krajowego brutto kraju. Wysokie stopy procentowe pogłębiają ból.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

Koszt obsługi rosnącego zadłużenia powoduje drenaż coraz większych ilości pieniędzy z kluczowych usług publicznych, które i tak zostały już uciskane przez inflację i poprzednie cięcia budżetowe.

Kilka władz lokalnych ogłosiło niedawno upadłość, w tym drugie co do wielkości miasto Wielkiej Brytanii, Birmingham, która we wtorek zatwierdziła plany odcięcia usług lokalnych i wyłączenia oświetlenia ulicznego, próbując zbilansować swoje księgi. Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych ostrzegło w grudniu, że w tym i przyszłym roku samorządy w Anglii staną przed luką w finansowaniu wynoszącą 4 miliardy funtów (5,1 miliarda dolarów).

Inne obszary nazywane są na poziomie krajowym „niechronionymi”. Zagrożony jest także budżet opieki społecznej i policji. Na razie ograniczone zostały wydatki na obronność, szkoły, służbę zdrowia i pomoc zagraniczną.

Hannah McKay – Reuters

Brytyjski minister finansów Jeremy Hunt stoi z czerwonym pudełkiem budżetowym przed swoim biurem na Downing Street w Londynie, 6 marca 2024 r.

Obecne plany rządu w zakresie wydatków publicznych wydają się „nieprawdopodobne” – napisali w zeszłym miesiącu ekonomiści z Capital Economics, wskazując na głębokie cięcia niezabezpieczonych wydatków od przyszłego roku.

„Wydaje się to mało prawdopodobne, gdy jakość usług publicznych ulega pogorszeniu” – dodali. „Ktokolwiek wygra wybory, prawdopodobnie będzie musiał uznać podatki, a wydatki będą musiały wzrosnąć”.

READ  Oczekuje się, że potencjał militarny Chin będzie rósł szybciej niż budżet obronny

Capital Economics nie jest jedyną osobą, która zwraca uwagę, że rząd działał szybko i swobodnie, mówiąc o swoich planach wydatków. Podobne stanowisko przedstawił niedawno jej organ nadzoru finansowego, Biuro Odpowiedzialności Budżetowej.

Przewodniczący OBR Richard Hughes Powiedział W styczniu rząd nie podał szczegółowych szczegółów planów wydatków resortów na okres po marcu przyszłego roku, podając jedynie główne dane liczbowe.

„Niektórzy nazywają to fikcją” – powiedział Hughes.

Dodał: „Być może to hojność, biorąc pod uwagę, że ktoś zadał sobie trud napisania dzieła fikcyjnego, podczas gdy rząd nie zadał sobie trudu napisania departamentów planów wydatków, które wspierają jego plany usług publicznych”.

Cięcie przyszłych wydatków na usługi publiczne w celu pokrycia obecnych kosztów obniżek podatków mogłoby przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. W ankiecie przeprowadzonej w zeszłym miesiącu przez DeltaPol i Tony Blair Institute wśród prawie 2000 dorosłych Brytyjczyków 52% stwierdziło, że rząd powinien zainwestować dodatkowe pieniądze, jakie posiada, w poprawę jakości i efektywności usług publicznych. Jedynie 11% uważa, że ​​pieniądze te należy przeznaczyć na obniżkę podatków.

Hunt ogłosi w parlamencie swoje oświadczenie budżetowe o godzinie 7:30 czasu wschodniego.