26 kwietnia, 2024

Bucks przegrywają z Grizzlies 137:114 na Fiserv Forum nawet nie startując

On gra

Milwaukee Bucks byli najlepszą drużyną w NBA w tym sezonie.

To nie był zespół na boisku, który przegrał 137:114 z Memphis Grizzlies w piątkowy wieczór na Fiserv Forum.

Bucks (58-23) mieli już najlepszy wynik w lidze i przewagę własnego parkietu podczas play-offów, więc głębokie rezerwy drużyny pokazały się tylko w meczu z Memphis.

Grizzlies, którzy rywalizują o drugie miejsce w Konferencji Zachodniej, używali rotacyjnych graczy przez większą część meczu i wycofali się w drugiej połowie.

Bucks postawili na niekonwencjonalne formacje

Bucks ogłosili w czwartek wieczorem, że Giannis Antetokounmpo, Chris Middleton, Jiro Holiday, Brook Lopez, Pat Connaughton i Grayson Allen opuszczą mecz.

Bobby Portis i Joe Engels przebrali się przeciwko Grizzlies, ale nie zostali włączeni do gry. Wesley Matthews po raz pierwszy strzelił gola w akcji pod koniec trzeciej kwarty i rozegrał tylko sześć minut.

wynik kwadratowy: 114- Awad

Milwaukee wyjechało z początkowym składem Lendla Wiggintona, AJ Greena, Jaya Crowdera, Margoun Beauchamp i Myersa Leonarda.

Green odszedł z bólem prawej stopy w drugiej kwarcie i nie wrócił.

Ruch gry w górę iw dół

Być może spodziewano się, że gra będzie przypominać mini-grę.

Bucks wykonali 30 z 52 rzutów z gry zza linii trzech punktów w pierwszej połowie, zdobywając 15 z nich.

Crowder wykonał wszystkie siedem rzutów i zdobył 18 punktów, a Bucks prowadzili 72-71 do przerwy. Wigginton dodał 16 punktów w strzelaniu 6-fot-10.

Jednak Grizzlies wycofali się w trzeciej kwarcie i wygrali 108-87 w czwartej kwarcie.

Jaren Jackson Jr. prowadził Grizzlies z 36 punktami.

Wigginton, na dwustronnym kontrakcie z Bucks, miał 25 punktów i 11 asyst. Crowder dodał 24 punkty.

READ  Źródła – Wodzowie przygotowują się do wymiany Lariosa Sneada z Gigantami

Pięć liczb

3 Razy w ciągu ostatnich pięciu sezonów Bucks kończyli z najlepszym rekordem sezonu regularnego w lidze

4 Punkty szczytowe sezonu Wigginton przed piątkiem

10 Punkty w drugiej kwarcie dla Wigginton

26 minut dla Gorana Dragica, najwięcej od czasu dołączenia do Bucks 4 marca

828 Dni, odkąd Leonard rozpoczął grę w NBA (20 grudnia 2020 r. z Miami Heat)

Gra polega na wsadzaniu Thansisa Antetokounmpo w pierwszej kwarcie.

Thanassis Antetokounmpo był pierwszym zawodnikiem, który zszedł z ławki dla Bucks i strzelił gola w ciągu kilku sekund po pick-and-roll Beauchampa. Ale najważniejsze wydarzenie dla Antetokounmpo nastąpiło później, w pierwszej rundzie, kiedy przejechał linię bazową, by wykonać wsad.

Gra wideo uderza w fanów kwotą 10 000 $

W drugiej grze z rzędu fan Bucks trafił pół putta i wygrał 10 000 $. Co więcej, złapał podanie od Inglisa, a potem Crowder pobiegł po boisku, prawie twarzą do kibica, jakby dzwonił brzęczykiem w meczu play-off.