15 maja, 2024

Bucks ponownie zdominowali Hornets, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu 111-99

On gra

CHARLOTTE, Karolina Północna – Milwaukee Bucks wygrali czwarty mecz z rzędu, pokonując Charlotte Hornets 111:99 w czwartkowy wieczór w Spectrum Center. To pierwszy raz, kiedy zdobyli tak wiele nagród z rzędu od siedmiu zwycięstw z rzędu od 11 do 23 grudnia.

Bucks (39-21) pokonali Hornets (15-44) w serii czterech meczów i wyrównali swój rekord pod wodzą Doca Riversa do 7-7.

Przed meczem Rivers powiedział, że gra z zespołem po raz drugi w ciągu trzech dni jest zawsze wyzwaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że we wtorek Bucks pokonali Hornets 38. Jednak trener Charlotte, Steve Clifford, zauważył w tym momencie coś w Bucks.

„Powiedziałbym, że to zespół weteranów z dużym talentem, który znajduje się teraz w miejscu, w którym zaczyna czuć się dobrze ze sobą” – powiedział Clifford przed meczem. „Nawet bez (Krisa) Middletona. A oni na to: «Zacznijmy od tego». Ogólnie tak to widzę, począwszy od sposobu, w jaki grali w Minnesocie, przez sposób, w jaki grali w Filadelfii, aż po sposób, w jaki grali tamtego wieczoru (przeciwko nam). .

Wynik kwadratowy: Bucks 111, Hornets 99

„Wtedy fajnie jest zarządzać takim zespołem. Kiedy jesteś w jednym z zespołów weteranów i wiesz, że jesteś dobry, pytanie brzmi, kiedy chcesz się przygotować? W moim przypadku” Mówię: „Patrz na nich, OK, przygotowują się”. Teraz. Poziom ich pewności siebie jest wysoki.”

Rivers zgodził się z tą oceną.

„Zespół weteranów, który wie, co będzie dalej, posłuchajcie tego odcinka, albo uda nam się to zrobić, albo nie” – powiedział. „Jak powiedziałem, kiedy objąłem stery, nie oznacza to od razu zwycięstw, bo mogą to być wszystkie zwycięstwa, a ty nadal nie jesteś gotowy. Chodzi raczej o bycie przygotowanym. I to właśnie widzisz, pilność. „

Pokazali tę determinację już w pierwszych minutach meczu, prowadząc 8:0 i nie oglądając się za siebie. Milwaukee prowadziło aż 20 do przerwy i 23 na początku trzeciej kwarty.

Charlotte nigdy nie rzucała wyzwania w meczu, chociaż w pewnym momencie drugiej kwarty znalazła się w zasięgu własnego posiadania.

Najlepszym strzelcem Bucks był Giannis Antetokounmpo, który w 33 minuty zdobył 24 punkty, 10 zbiórek i pięć asyst. Usiadł na dobre z Bucksami prowadzącymi 104-84 na 5 minut i 17 sekund przed końcem. Malik Beasley (19), Damian Lillard (17) i Brook Lopez (11) również byli debiutantami, którzy osiągnęli dwucyfrowe wyniki.

Hornets prowadzili debiutant Brandon Miller, który strzelił 21 goli. Grant Williams (17) i Seth Curry (13) osiągnęli dwucyfrowy wynik wchodząc z ławek.

READ  Kursy Celtics vs. Heat Game 7, typy ekspertów: Boston wolał dokończyć historyczny powrót

Bucks zakończyli wieczór stratą punktów procentowych do Cleveland i zajęli drugie miejsce w Konferencji Wschodniej.

„Myślę, że po przerwie, stary, czujesz mnie w każdym ważnym meczu?” – powiedział Bobby Portis po meczu. „W trakcie sezonu bierzesz udział w tych meczach, które musisz wygrać, w rankingach, w których na nie patrzysz. Ja na to patrzę.

„Jestem fanem koszykówki, więc patrzysz na swoich przeciwników, patrzysz na Cleveland, patrzysz na Celtics, patrzysz na Knicks, patrzysz na Indiana Pacers i zawodników, którzy są tuż za tobą lub tuż za tobą. przed tobą. Chcesz po prostu wygrać jak najwięcej. Każdy mecz jest ważny. Każde przejęcie jest ważne.

„Myślę, że poświęcamy temu więcej i oszczędzamy więcej, będąc bardziej skupieni i zorientowani na szczegóły. Mamy świetnych trenerów, faceta, który mówi ci konkretnie, czego chce i łatwiej jest wyjść na boisko i grać, kiedy wiesz, czego potrzeba .” Czego się od ciebie oczekuje.”

Wymagana lektura: Damian Lillard mówi, że jest szczęśliwy w Milwaukee, ale nadal szuka pocieszenia w ataku Bucks

Szybka ręka Damiana Lillarda zapoczątkowała kluczową passę Bucks

W drugiej kwarcie Hornets utrzymali kontakt z Bucksami, prowadząc 50-43 na nieco ponad pięć minut przed końcem pierwszej połowy po koszu Milesa Bridgesa. Antetokounmpo wykonał wsad i wyglądało na to, że Bridges zamierzał utrzymać dynamikę. Zszedł z ekranu, który powalił Jae Crowdera, ale Lillard wstał, by zmierzyć się z większym skrzydłowym Hornets i piłka wpadła w jego szybkie ręce. Piłka ostatecznie została wrzucona na pole obrony, a Davis Bertans ostatecznie stracił ją poza boiskiem.

„Dzisiaj zmierzył się z większymi graczami, ale jeśli położysz przed niego piłkę, Dame ma niesamowite ręce i może to osiągnąć” – powiedział Rivers. „Wchodzi także w odpowiednie miejsca w naszych rotacjach w defensywie i to również jest świetne”.

To doprowadziło do dwóch rzutów wolnych Lillarda z drugiej strony boiska i serii 15-4, która zapewniła Milwaukee największe prowadzenie w tej połowie (67-47).

W tym okresie Antetokounmpo zdobył pięć punktów i za trzy punkty dla Beasleya i Lillarda.

„Muszą, muszą” – powiedział Antetokounmpo o Lillardzie i Beasleyu jako skutecznych rozgrywających. „Będziemy w najlepszej formie, kiedy będzie to konieczne. Nie można ich zasłonić. W poprzednich latach, gdy byliśmy dobry zespół defensywny, mieliśmy zawodników, których bardzo trudno było zasłonić.”

„Ale to była tajemnica. Mieliśmy zawodników, których bardzo trudno było zasłonić i naciskali piłkę. Ilekroć Pace i Dame byli na boisku, wywierając presję, walcząc przez zasłony, używając rąk, dostawali piłkę”. „Odbicia i niedopuszczanie do podań kieszeniowych, ponieważ kiedy wykonują swoją pracę, łatwiej jest obronie za nimi. Potrzebujemy, aby to nadal robili. Wtedy jesteśmy w najlepszej formie”.

READ  Tyrese Haliburton – Fan w Milwaukee nazwał brata rasistowskim obelgą

Ruch piłki w przypadku Bucksów zmienia się z „dobrego” na świetny

W swoich czterech zwycięstwach poza przerwą na All-Star Bucks asystowali przy 106 ze 169 celnych rzutów z gry, co stanowi 62% celnych koszy. Rivers był jednym z wielu tematów rozmów Riversa od chwili jego przejęcia i choć żaden z zawodników Bucks nie wykonał ogromnej liczby podań jeden na jednego w meczu przeciwko Hornets, zespół w czwartkowy wieczór konsekwentnie i skutecznie operował piłką.

„Hokejowa asysta” również zadziałała, szczególnie na początku, gdy Bucks wypracowali sobie zdecydowaną przewagę, a gracze porzucili swój dobry wygląd na rzecz lepszego wyglądu dla kolegi z drużyny.

„Jest zdecydowanie piękny” – stwierdził Rivers. Twoimi gwiazdami muszą być goście, którzy wykonują właściwe zagrania i tak się stało. Giannis i Dame rozpoczęli grę, a Brock dzisiaj wieczorem, dodatkowe podania. Dodatkowe podania Bobby’ego. Pat Connaughton podbiegł do mnie w trzeciej kwarcie i powiedział: „Czy o to ci chodzi? znaczy z dobrego na świetny?' „Fakt, że on wierzy, że to jest dobre dla naszego zespołu. Pomaga wszystkim. Łatwo jest wywrzeć zbyt dużą presję na obronę, gdy wiesz, że piłka jest rozgrywana bezpośrednio w ataku.

Chociaż procent trzech punktów zespołu ostatecznie spadł do średniej liczby punktów na mecz, w decydującej pierwszej połowie zespół miał 9 na 18 punktów.

„To zaczyna być zaraźliwe” – powiedział Beasley. „Myślę, że ludzie są podekscytowani możliwością bycia tam ze swoim facetem, ponieważ możesz zyskać przewagę. Bobby miał dziś cztery asysty i zwykle nie grają z nim w drużynie, więc fakt, że był w stanie to nam przekazać, był dla nas , to było dobre uczucie.”

Beasley, który często czerpie więcej korzyści ze szybkiego poruszania się piłką, trafił 5 z 15 rzutów za trzy punktyy Czas w tym sezonie. Bucks mają w tych meczach bilans 11-4. Pat Connaughton również na tym skorzystał, zdobywając 11 punktów i trafiając dwa za trzy punkty, wykonując jednocześnie trzy rzuty wolne po faulu przy próbie układania.

To był pierwszy raz, kiedy Connaughton osiągnął wynik dwucyfrowy od 6 lutego. Bobby Portis dodał 14 punktów i 10 zbiórek po swoim dziewiątym double-double w sezonie.

Giannis Antetokounmpo powiedział, że gracze szybciej docierają do właściwych miejsc na parkiecie, a w ich obecnej sytuacji żaden zawodnik nie chce być tym, który zatrzyma piłkę, jeśli dostępna jest lepsza opcja.

„Piłka znajduje energię” – powiedział Portis. „Poruszasz piłką do koszykówki, jesteś wolny, prowadzisz i kopiesz, i myślę, że piłka znajduje odpowiedniego zawodnika, a wszyscy ustawiają ją w linii i strzelają. Trafienie lub chybienie jest w tym przypadku właściwym strzałem posiadanie.

READ  USMNT vs. Niemcy - Podgląd i historia meczów

Wspólny: Ulubiony fan Bucks, Brandon Jennings, udziela wywiadu po meczu, otrzymuje niesamowitą reakcję od Giannisa Antetokounmpo

Pięć liczb

4 W tym sezonie Bucks utrzymali Hornets poniżej 100 punktów.

5 Thanasis Antetokounmpo dopuścił się w tym sezonie dwóch fauli technicznych po tym, jak spalił go na ławce rezerwowych Bucks w pierwszej kwarcie meczu z Charlotte. Antetokounmpo najwyraźniej nie podobał się brak komunikacji ze strony Giannisa Antetokounmpo, który musiał stoczyć bitwę między dwoma Hornetami, aby zebrać ofensywne odbicie.

8 Kolejne punkty Bucksów na otwarcie meczu, a także kolejne trzy punkty, których Hornets nie wykorzystali w pierwszej kwarcie. Te linie pomogły Milwaukee prowadzić 35-25 po pierwszej kwarcie. Charlotte miała zaledwie 2 na 11 przewagi nad linią trzech punktów, podczas gdy Bucks rozpoczęli mecz 3 na 4 z gry.

30-3 Bucks zdobywają bramkę, gdy w pierwszej kwarcie zdobędą 30 lub więcej punktów.

20717 Punkty kariery Lillarda po strzeleniu 17 goli przeciwko Charlotte. To pozwoliło mu wyprzedzić George'a Gervina i zająć 45. miejsce w historii. Po dołączeniu do klubu z 20 000 punktami 19 grudnia Lillard szybko piął się po drabinie rankingowej. Przy obecnym tempie Lillard ma szansę awansować na 41. miejsce do końca sezonu zasadniczego. Tylko siedmiu aktywnych graczy ma więcej punktów niż Lillard.

więcej: W Bucks Damian Lillard nie wyróżnia się już niczym. On po prostu spełnia swoje oczekiwania.

Kiedy zagra Kris Middleton?

Trzykrotny All-Star skręcił lewą kostkę w pierwszej kwarcie porażki Milwaukee z Phoenix 6 lutego i opuścił dziewięć ostatnich meczów. Nie pojechał z drużyną do Charlotte na czwartkowy mecz, a trener Bucks, Doc Rivers, nie był pewien, czy Middleton dołączy do zespołu w Chicago w piątek, ale jeśli tak się stanie, najprawdopodobniej nie zagra.

To było trochę inne niż wtorek, kiedy Rivers powiedział: „Myślimy, że jeśli odejdzie, może zagrać. Myślę, że jest bardzo blisko. Musimy być przy tym bardzo ostrożni”.

32-latek rozegrał 43 z pierwszych 51 meczów Bucks, opuszczając jeden mecz w serii siedem razy. Opuścił mecz przeciwko Portland, który odbył się 26 listopada, z powodu bólu ścięgna Achillesa.

Middleton, który ponownie podpisał kontrakt z Bucksami poza sezonem, musi zagrać w 19 z pozostałych 22 meczów w sezonie zasadniczym, aby otrzymać premię w wysokości 1,5 miliona dolarów.

więcej: Khris Middleton, zawodnik Bucks, opowiada o przetrwaniu najtrudniejszych lat i powrocie do dawnego siebie