18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UFC, powodowie osiągnęli ugodę w wysokości 335 milionów dolarów w ramach pozwu zbiorowego

UFC, powodowie osiągnęli ugodę w wysokości 335 milionów dolarów w ramach pozwu zbiorowego

TKO Holdings, spółka matka UFC, osiągnęła ugodę w wysokości 335 milionów dolarów w ramach dwóch pozwów zbiorowych antymonopolowych wniesionych przez zawodników domagających się lepszych wynagrodzeń.

Ugoda została zawarta 13 marca, nieco ponad miesiąc przed planowanym rozpoczęciem procesu w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Nevady na 15 kwietnia, podała w środę SEC.

W swoich pozwach powodowie zarzucili UFC jako nielegalnego monopolistę, który stosował praktyki antykonkurencyjne w celu obniżenia wynagrodzeń zawodników i stłumienia konkurencyjnych awansów. Pozwy, z których jeden reprezentuje ponad 1200 osób, dotyczą zawodników, którzy rywalizowali w Ultimate Fighting Championship od 16 grudnia 2010 r. do 30 czerwca 2017 r. oraz od 1 lipca 2017 r. do 2021 r. Powodowie początkowo domagali się odszkodowania od 1,6 miliarda dolarów. W szkodach.

„Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie uregulowania wszystkich roszczeń dochodzonych w obu sprawach [Cung] Jeśli i [Kajan] pozwu zbiorowego Johnsona, co zakończy postępowanie i przyniesie korzyści wszystkim stronom” – powiedział rzecznik UFC w oświadczeniu dla ESPN. „Ostateczne warunki ugody zostaną przedłożone sądowi do zatwierdzenia”.

Prokuratorzy wydali także oświadczenie w sprawie X, w którym częściowo napisali: „Jesteśmy zadowoleni z ugody i ujawnimy więcej, gdy złożymy wniosek do sądu w ciągu 45–60 dni”.

READ  Condoleezza Rice dołącza do nowej grupy właścicielskiej Broncos