13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dale Earnhardt Jr. opuszcza NBC i przechodzi do Amazon Prime, Warner Bros.  Odkrycie: Źródła

Dale Earnhardt Jr. opuszcza NBC i przechodzi do Amazon Prime, Warner Bros. Odkrycie: Źródła

Największa marka NASCAR idzie dalej.

Dale Earnhardt Jr. opuści NBC i przejdzie do nowych franczyz Amazon Prime Video i Warner Bros. Television. Według źródeł zaznajomionych z jego decyzją Discovery Sports. Sportowiec.

Oczekuje się, że Earnhardt zrobi sobie przerwę w tym sezonie, a następnie wznowi karierę nadawczą w 2025 r., kiedy programy WBD Sports i Amazon rozpoczną swoje relacje.

Numery akcji dodają WBD Sports i Amazonowi natychmiastowej wiarygodności na początku swojej serii. Każdy z nich będzie miał pięć wyścigów w sezonie. Wyścigi WBD Sports będą transmitowane w TNT, transmitowane na platformie Max i będą zawierać komponent Bleacher Report. NASCAR uzupełnia bogaty harmonogram programów NBA, NCAA, MLB i NHL WBD Sports.

Głębiej

Nowa umowa medialna NASCAR wyjaśniła: Dlaczego Amazon, kto dostaje jakie wyścigi i nie tylko

Usługa subskrypcji Prime Video firmy Amazon oferuje już ekskluzywne mecze NFL w czwartkowe wieczory i jest głównym pretendentem do dodania NBA, gdy liga wybierze swoich partnerów w nadchodzących negocjacjach.

Według źródeł zaznajomionych z rozmowami Earnhardt poinformował NBC o swojej decyzji w zeszłym tygodniu. Chociaż oczekuje się, że Earnhardt weźmie rok wolnego, ma możliwość zawarcia kolejnej umowy z jednym z dwóch partnerów telewizyjnych, Fox i NBC. Na tym etapie nie ma żadnych merytorycznych rozmów z żadnym z nich.

„Dale Earnhardt Jr. jest uwielbiany w świecie NASCAR i wniósł wiele wkładu w NBC Sports, od pracy jako analityk w naszych relacjach z NASCAR po doświadczenia jako reporter z ważnych wydarzeń, takich jak Indianapolis 500, Kentucky Derby, Super Bowl i Igrzyska Olimpijskie” – powiedział rzecznik NBC Sports. Sportowiec. „Dziękujemy Dale'owi i życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość”.

Earnhardt powiedział w swoim podcaście na początku lutego, że ma nadzieję pozostać w NBC, choć przyznał, że nie ma kontraktu do 2024 roku.

„Uwielbiam przebywać w kabinie nadawczej i chcę to robić nadal” – powiedział Earnhardt – powiedział w swoim podcaście„Pobieranie programu Dell Junior”. „Odbyliśmy kilka świetnych rozmów ze wszystkimi naszymi partnerami telewizyjnymi NASCAR. Betty i moje dziecko są w NBC i bardzo chciałbym ich mieć z powrotem. Zobaczymy więc, co się wydarzy”.

READ  Ben Roethlisberger brzmi podczas zmiany nazwy pola Heinza

Earnhardt (49 lat) dołączył do NBC w 2018 roku zaraz po przejściu na emeryturę z wyścigów.

W ramach swoich najnowszych kontraktów telewizyjnych NASCAR przeniósł się do czterech partnerów, pozostając z istniejącymi NBC i Fox, które w 2025 r. będą nadal transmitować 14 wyścigów, podobnie jak WBD Sports i Amazon łącznie 10. Ogólne umowy NASCAR obowiązują przez siedem lat i są wyceniane na 7,70 dolarów. W sumie miliard dolarów. Bieżący sezon pozostaje wyłącznie w Fox i NBC.

W 2025 r. do zasięgu dołączą Amazon i WBD Sports i oba będą pracować nad budowaniem wokół Earnhardta.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Jared C. Tilton/Getty Images)