22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bryce Harper z Phillies o wczesnym powrocie: „Ciało było dla mnie takie dobre”

Bryce Harper z Phillies o wczesnym powrocie: „Ciało było dla mnie takie dobre”

Aldena GonzalesaPisarz personelu ESPN5 minut na przeczytanie

Czas aktywować Bryce’a Harpera w swoich taliach.

Eric zastanawia się, co czeka powracającego Philliesa Sluggera.

LOS ANGELES – Motywem przewodnim w baseballu było właśnie to Bryce Harper dołączyłby do Philadelphia Phillies dopiero po przerwie w All-Star, być może później. Operacja Tommy’ego Johna, którą przeszedł Harper pod koniec listopada, wymaga długiego procesu rehabilitacji, nawet dla graczy, którzy chcą po prostu uderzyć. Ale Harper ustawił się na wcześniejszą randkę. Od początku swojej rekonwalescencji celuje w serię z tego tygodnia na Dodger Stadium jako swojego idealnego biegacza, utrzymując go na pierwszym planie, gdy radzi sobie z monotonną rehabilitacją.

„Chciałem znaleźć się jak najbliżej siebie w swoim umyśle, rozumiejąc, że muszę pracować nad czymś, aby się tam dostać” – powiedział Harper w poniedziałek. „Mogło to być w połowie kwietnia, mogło to być koniec maja, początek maja, ale chciałem skupić się na czymś, aby naprawdę to wykorzystać”.

Harper otrzymał ostateczne zezwolenie w poniedziałek od dr Neila Al Atrasha, który 23 listopada wymienił więzadło poboczne łokciowe w prawym łokciu i powróci do składu Phillies jako wyznaczony pałkarz na wtorkowy mecz z Los Angeles Dodgers, zaledwie 160 dni od procedura. Harper jest najszybciej znanym zawodnikiem, który wrócił z operacji Tommy’ego Johna, według badań ESPN Stats & Information, pokonując byłego gracza Tony’ego Womacka, który wymagał 182-dniowej rekonwalescencji w 2004 roku.

Harper, lat 30, dołączy do składu bez angażowania się w tradycyjne przydziały odwykowe, zamiast tego rozegra mniej więcej równowartość 50 meczów z miotaczami odwykowymi lub miotaczami z niższej ligi w kontrolowanych warunkach przed meczami Phillies w poprzednich tygodniach.

„Moje ciało było dla mnie bardzo dobre w tym procesie” – powiedział Harper.

Menedżer Phillies, Rob Thompson, powiedział, że wciąż nie jest zdecydowany, gdzie Harper znajdzie się w składzie, ale prawdopodobnie oddzieli go od innego leworęcznego napastnika Kyle’a Schwarbera, tak jak przez cały sezon 2022. Phillies mają cztery dni wolnego w ciągu najbliższych trzech tygodni , dzięki czemu daje Harperowi szansę regularnego występowania w jego składzie, o ile jego ciało reaguje pozytywnie. Harper odniósł korzyści z chirurgicznej naprawy jego ołowianego łokcia, kiedy uderza; Lekarze zauważają, że pałkarzom jest trudniej, gdy łokieć jest wleczony, co powoduje większy stres podczas zamachu. Ale problemem Harpera jest zaciekłość, z jaką się huśta. Phillies nie podjęli żadnych wysiłków, aby to złagodzić.

„Nawet gdybyś próbował, nie byłbyś w stanie” – powiedział Thompson o Harperze, który będzie nosił ochraniacz na łokcie na chirurgicznie naprawionym łokciu. „Przez wszystkich lekarzy, przez wszystkie rzeczy, które zrobiliśmy – nie mam co do tego żadnych skrupułów”.

Harper przez większość sezonu 2022 grał we łzach w Lidze Mistrzów. Zaczął jako Phillies DH w połowie kwietnia i pozostał tam, gdy zastrzyk PRP nie wyleczył więzadła na tyle, aby mógł wznowić rzucanie bez ryzyka dalszych uszkodzeń. Harper, prawy obrońca z zawodu, dostosował go w sposób godny podziwu, trafiając 0,304/0,375/0,557 z 23 biegami u siebie w 107 meczach, co obejmowało ekscytującą rundę play-off, dzięki której Phillies awansowali do World Series.

Na początku urlopu jakaś operacja wydawała się nieunikniona, a badanie MRI wykazało, że uszkodzenie więzadła było na tyle poważne, że uzasadniało założenie Tommy’ego Johna, w przeciwieństwie do procedury stentowania wewnętrznego, która wymagała krótszego czasu rekonwalescencji. Phillies początkowo ogłosili, że Harper może powrócić jako DH „do przerwy All-Star 2023 z możliwością powrotu do gry na prawym polu pod koniec sezonu regularnego”, harmonogram bardziej zgodny z najnowszą historią. Ignorując precedens, Harper zamiast tego słuchał swojego ciała, powstrzymując się, gdy pojawiał się ból, ale zmuszając się tak mocno, jak tylko mógł, w dni, kiedy czuł się dobrze.

„Naprawdę starałem się zrobić wszystko, co mogłem, aby dojść do tego punktu” – powiedział Harper. „To był trudny proces, przychodzi każdego dnia – na boisku lub w środku [the trainer’s room] — po prostu zrozumienie mojego ciała i tego, jak się czuję i gdzie mogę się zmusić psychicznie i fizycznie”.

Harper zgłasza się na ochotnika do gry w pierwszej bazie, co pomaga Phillies, uwalniając DH i tymczasowo zastępując Reese Hoskins, który zerwał ACL podczas wiosennego treningu. Ale Harper wciąż rzuca tylko z odległości 90 stóp i ma przed sobą długą drogę, zanim będzie mógł uderzyć w pole. Zaczął pracować nad slajdem kilka tygodni temu, zaczynając od pierwszych slajdów przed rozpoczęciem nurkowania. To może być największe zmartwienie związane z powrotem Harpera – ale nie sądzi, by z czasem zmniejszyło się.

„Za każdym razem, gdy mam poważną operację, wszystko może się zdarzyć – kleszcz na mnie, poślizgnięcie się w torbie czy coś” – powiedziała Harper. „Ale dostałem dziś wiadomość, że nie będzie to miało znaczenia teraz ani za kilka miesięcy. Bylibyśmy w tym samym miejscu, w którym będziemy. Jesteśmy wyleczeni tam, gdzie powinienem być, i my” po prostu zamierzam rozegrać mecz mądrze, rozegrać go we właściwy sposób i nie doprowadzać do szału tak, jak gram”. W pewnym sensie tak jest. Ale zrozum, że pomagam mojemu zespołowi, kiedy jestem na boisku, a nie kiedy jestem poza boiskiem”.

READ  NFL nie zaproponowało Bo Nixowi i Michaelowi Penixowi Jr. Wśród 15 do 20 najlepszych typów