18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Borderline: Tinderowe sylwetki polskich żołnierzy pojawiają się na Białorusi

Polscy wojownicy w poszukiwaniu miłości pojawili się w białoruskim Tinderze i zaskoczyli miejscowych. Z około 12 000 żołnierzy blisko granicy między dwoma krajami, procesor randkowy zbierał głównie profile młodych ludzi w wieku dwudziestu lat.

Mianowanie Świergot Białoruska powiedziała: „Gdybyś była kobietą w Grotnie, Tinder wyglądałby teraz tak. To nie jest zabawne ”, przed dołączeniem zrzutu ekranu przedstawiającego siedmiu zmęczonych wierzących. Jednym z profili był także białoruski żołnierz.

Miasto w zachodniej Białorusi z populacją około 369 000, 24 kilometry od polskiej granicy, gdzie ponad 2000 imigrantów – głównie z Bliskiego Wschodu – jest uwięzionych w obliczu rosnących napięć między białoruskim siłaczem Aleksandrem Łukaszenką a Unią Europejską. którego członkiem jest Polska.

Łukaszenka wykorzystuje zaufanie niektórych z najbardziej nieufnych partii na świecie do nałożenia sankcji nałożonych przez Unię Europejską w następstwie szeroko zdyskredytowanych wyborów w sierpniu 2020 r. i późniejszego stłumienia protestów opozycji.

W poniedziałek setki osób podeszło do przejścia granicznego Kuźnica po białoruskiej stronie granicy z nadzieją, że uda im się bezpiecznie podróżować do Europy. W miarę obniżania się nocnych temperatur i coraz większej liczby osób przybywających ze stolicy Białorusi, Mińska, sytuacja ludzi utkniętych między dwoma krajami gwałtownie się pogarsza.

Polska zajęła twarde stanowisko w sprawie imigracji i zapieczętowała punkt kontrolny Kuźnica. Wbrew międzynarodowym przepisom azylowym osoby, które przekraczają granice UE, są często spychane na Białoruś przez polską straż graniczną.

Kraj odrzucił również pomoc unijnej agencji granicznej Frontex, co wskazuje na jej zaangażowanie w walkę z kryzysem na własnych warunkach.

READ  Polski rząd po dwóch latach wstrzymał 0% VAT na żywność