25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samochód Apple zgasł, a Elon Musk przemawia na jego pogrzebie

Samochód Apple zgasł, a Elon Musk przemawia na jego pogrzebie

„Normalna firma samochodowa umarła” – powiedział Elon Musk w odpowiedzi na wiadomość o zamknięciu przez Apple projektu samochodu elektrycznego.
costphoto/norphoto za pośrednictwem Getty Images; STR/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

  • Według nowych raportów Apple zdecydowało się anulować projekt samochodu elektrycznego, a Elon Musk ma coś do powiedzenia.
  • Szef Tesli opublikował emoji z salutem, zanim przyznał się do wyzwań związanych z konstruowaniem samochodów.
  • „Normalna firma samochodowa umarła” – napisał Musk we wtorek w X.

Apple rezygnuje ze swojego projektu samochodu elektrycznego, a Elon Musk przybył, aby wygłosić mowę pochwalną.

Gigant technologiczny wycofuje trwający od dziesięciu lat projekt samochodu elektrycznego Bloomberga Według poinformowanych źródeł, był on cytowany we wtorek. W odpowiedzi na tę wiadomość dyrektor generalny Tesli zamieścił na zdjęciu salut i emoji papierosa Udostępnij X Wtorek.

„Normalna firma samochodowa umarła” – napisał Musk w innej wiadomości. Poczta Wtorek.

Wielu pracowników zaangażowanych w projekt samochodu zostanie teraz przeniesionych do działu sztucznej inteligencji firmy, ale według Bloomberga mogą nastąpić zwolnienia wśród inżynierów i projektantów samochodów Apple.

Firma iPhone pracuje nad samochodem elektrycznym od 2014 roku, ale rozwój samochodu był utrudniony ze względu na zmiany kierownictwa i opóźnienia w premierze.

Oczywiście trudności, jakie stoją przed produkcją samochodu elektrycznego, nie są obce Muskowi. Dyrektor generalny Tesli borykał się z niedoborami środków finansowych i niepowodzeniami w produkcji swoich samochodów.

Chociaż Apple jest gigantem technologicznym wartym bilion dolarów, Musk powiedział w 2015 roku, że nie zagraża mu zainteresowanie Apple rynkiem pojazdów elektrycznych.

Musk powiedział niemieckiej gazecie: „To dobrze, że Apple zmierza i inwestuje w tym kierunku. Ale samochody są bardzo złożone w porównaniu z telefonami czy inteligentnymi zegarkami. ” Handelsblatt. „Nie można udać się do dostawcy takiego jak Foxconn i powiedzieć: «Zbuduj mi samochód»”.

READ  Szef NHTSA, który kierował dochodzeniem w sprawie autopilota Tesli, ustępuje ze stanowiska

W tym samym wywiadzie Musk nawet żartobliwie nazwał Apple „cmentarzem Tesli”.

„Jeśli nie odniesiesz sukcesu w Tesli, idź pracować w Apple. Nie żartuję” – powiedział Musk Handelsblatt.

Przedstawiciele Apple i Musk nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę Business Insidera o komentarz przesłaną poza normalnymi godzinami pracy.