29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden odnosi się do „niesprowokowanego i nieuzasadnionego” ataku Rosji na Ukrainę

Biden odnosi się do „niesprowokowanego i nieuzasadnionego” ataku Rosji na Ukrainę

Waszyngton – Prezydent Biden przemawia do narodu amerykańskiego w czwartek po południu po Rosji Rozpoczęła to, co ukraińscy urzędnicy określili jako „inwazję na dużą skalę,Oczekuje się, że ogłosi on dodatkowe sankcje, które Stany Zjednoczone i ich zachodni sojusznicy nałożą na Rosję w odpowiedzi na jej agresywne działania.

Biden potępił to, co nazwał „niesprowokowanym i niesprowokowanym atakiem” na Ukrainę w oświadczeniu wydanym późną nocą w środę po tym, jak Rosja rozpoczęła strajki na ukraińskie miasta, w tym na stolicę Kijów. Oskarżył rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o wybranie „wojny z premedytacją, która doprowadzi do ciężkich ofiar śmiertelnych i ludzkiego cierpienia”.

Ukraińska straż graniczna poinformowała siły rosyjskie zaczął hakować Na granicy kraju w obwodzie kijowskim doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Aristowicz powiedział, że „dziesiątki” ukraińskich żołnierzy zginęło podczas rosyjskich ataków.

Komentarze Bidena są następstwem spotkania z przywódcami G7, z których wielu przyłączyło się do Stanów Zjednoczonych, wydając powszechne potępienie rosyjskiego zmasowanego ataku na Ukrainę, a także spotkania z jego Radą Bezpieczeństwa Narodowego w celu omówienia ostatnich wydarzeń związanych z kryzysem. .

Aby zniechęcić Rosję do dalszych działań na Ukrainie, Stany Zjednoczone przedstawiły dossier Pierwsza transza kar Po tym, jak Putin uznał niepodległość obwodów donieckiego i ługańskiego we wschodniej Ukrainie. Pierwsza runda dotyczyła pary rosyjskich banków, pięciu członków rosyjskiej elity powiązanych z Putinem, firmą budującą gazociąg Nord Stream 2 oraz urzędnikami jej spółek zależnych.

Jednak administracja Bidena i zachodni przywódcy ostrzegają, że jakakolwiek dalsza eskalacja Putina przeciwko sąsiadowi Rosji doprowadzi do zaostrzenia sankcji, a prezydent powiedział w oświadczeniu pod koniec środy, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożą na Rosję „inne konsekwencje”. atak na Ukrainę. .