16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trump i sojusznicy bronią lub odpierają inwazję Putina;  Czy Romney miał rację?

Trump i sojusznicy bronią lub odpierają inwazję Putina; Czy Romney miał rację?

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Od dziesięcioleci jest Partia Republikańska Wstała za to, że jest okrutna dla komunizmu i Demokraciuczciwie lub niesprawiedliwie, często są krytykowani za łagodniejsze podejście.

Ale teraz cała talia jest pomieszana.

Wielu przywódców Partii Republikańskiej, takich jak Mitch McConnell A Lindsey Graham, wspierają prezydenta Bidena w ustawianiu sojuszników z NATO do nałożenia sankcji na Rosję za inwazję na Ukrainę. Niektórzy twierdzą, że Biden nie poszedł wystarczająco daleko – krytyka podsycona decyzją prezydenta o nałożeniu tylko ograniczonych sankcji, najwyraźniej dlatego, że rosyjska armia wkroczyła do tej pory tylko w dwie zbuntowane prowincje.

Senator Lindsey Graham z Republiki Serbskiej przemawia podczas konferencji prasowej na Kapitolu w Waszyngtonie.
(Agencja prasowa)

Ale inna frakcja republikańska, generalnie sprzymierzona z pewnym byłym prezydentem, nie przejmuje się specjalnie Ukrainą i uważa, że ​​jej podstawa też nie obchodzi.

Nie wyrazili sprzeciwu, kiedy Donald Trump Powiedział Prezydent Rosji Władimir Putin Jest „geniuszem” i „zbyt sprytnym” na zajmowanie się Ukrainą i przedstawianie inwazji jako misji „pokojowej” (co jest oczywiście jawnym kłamstwem). Wśród pochwał Putina w tym wywiadzie radiowym szczególnie brakowało choćby najmniejszego odrzucenia przez jeden kraj użycia siły w celu odebrania terytorium suwerennemu sąsiadowi.

Masowe powstanie przeciwko hałaśliwej Partii Demokratycznej

Ukraina znajdowała się oczywiście w centrum pierwszego procesu impeachmentu, kiedy Trump wstrzymał pomoc wojskową, jednocześnie naciskając na przywódcę kraju, by wypowiedział brudy na Joe Bidena.

Polityka Mówi: „mniejszość w Partii Republikańskiej na i poza Kapitolem – reprezentowana przez Senator Josh Hawley (R-Mo.), gospodarz Fox News, Tucker Carlson, i kandydat do Senatu Ohio J.D. Vance, między innymi, obrali trzeci kurs, aktywnie argumentując przeciwko jakiemukolwiek zaangażowaniu USA w regionie, jednocześnie czytając Bidena. Argumentują, że rozszerzanie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w NATO jest błędem i że prezydent powinien zamiast tego skupić się na konfrontacji z Chinami i zabezpieczeniu południowej granicy Ameryki.

READ  Rishi Sunak broni swojego roszczenia podatkowego w wysokości 2000 funtów pomimo krytyki ze strony organu odpowiedzialnego za statystyki

Hawley, na przykład, jest jednym z kilkunastu republikańskich senatorów, którzy w zeszłym tygodniu nie poparli ustawodawstwa wzywającego do sankcji w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę.

„To nie jest rozłam na prawicy. Pokazuje Nową Prawicę lub nową Partię Republikańską w przeciwieństwie do neokonserwatystów, którzy wciąż tam są” – mówi Steve Bannon, członek Konstytucji z tego, co Politico nazywa tłumem „Najpierw Ameryka”. . „Nie jesteśmy zainteresowani – nikt w ruchu Trumpa nie ma żadnego interesu w rosyjskojęzycznych prowincjach wschodniej Ukrainy. Zero”.

Prezydent Rosji Władimir Putin trzyma kciuki podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod trzeci reaktor elektrowni jądrowej Akkuyu w Turcji, za pośrednictwem łącza wideo w Moskwie w Rosji 10 marca 2021 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin trzyma kciuki podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod trzeci reaktor elektrowni jądrowej Akkuyu w Turcji, za pośrednictwem łącza wideo w Moskwie w Rosji 10 marca 2021 r.
(Reuters)

Mike PompeoSekretarz stanu Trumpa powiedział Foxowi w zeszłym miesiącu, że Putin jest „wiarygodnym i potężnym mężem stanu”, ale w tym tygodniu powiedział, że jest „agresorem” Ukrainy.

The Washington Post zauważył, że Vance, kandydat do Senatu Ohio, napisał na Twitterze, że „to, co dzieje się na Ukrainie, nie ma nic wspólnego z naszym bezpieczeństwem narodowym, ale odciąga uwagę naszych głupich „przywódców” od skupienia się na sprawach ważnych dla naszych obywateli. granice i zatrzymanie strumienia fentanylu, który zabija amerykańskie dzieci”.

Era niekończących się debat, od Ukrainy przez szczepionki po Rosję

Otrzymałem krytykę od Bidena. Mam argument, że Ukraina nie powinna być najwyższym priorytetem USA. Nie mogę zrezygnować z NATO i obojętności na wojskowe przejęcie tego, co kiedyś było krajem sowieckim. I nie dostaję zbyt wiele pochwał za Putina, człowieka, który więzi swoich przeciwników i nazywa ich i czyni wszelkiego rodzaju oszczerstwa usprawiedliwiające swoją inwazję, po raz drugi w ciągu ośmiu lat próbował przejąć część Ukrainy – co zrobił nawet nie uważać tego za legalny kraj.

READ  Rosyjski żołnierz Vadim Shishimarin jest oskarżony o zbrodnie wojenne w zabójstwie nieuzbrojonego ukraińskiego cywila.

Był oczywiście jeden Republikanin, który ostrzegał przed tym dziesięć lat temu.

To było w wywiadzie z Wolfem Blitzerem Mitt Romney, Kandydując na prezydenta w 2012 roku ogłosił Rosję „bez wątpienia naszym geopolitycznym wrogiem numer jeden”.

Krytyka eksplodowała, gdy Barack Obama w swojej ostatniej debacie powiedział Romneyowi, że „w latach 80. wzywają teraz do ponownego odzyskania swojej polityki zagranicznej, ponieważ zimna wojna skończyła się na 20 lat”.

Działo się to w trakcie sprowadzania Obamy z powrotem do Moskwy, a Romney był powszechnie wyśmiewany jako relikt, który nie rozumiał, że Al-Kaida i Iran są największymi wrogami Ameryki.

Senator Mitt Romney z Utah przemawia na konferencji prasowej 15 października 2020 r. w pobliżu kanionu Nevis w Salt Lake City.

Senator Mitt Romney z Utah przemawia na konferencji prasowej 15 października 2020 r. w pobliżu kanionu Nevis w Salt Lake City.
(Agencja prasowa)

„Romney mógł zapomnieć o dekadzie, w której był” — powiedział Boston Globe. New York Times napisał, że komentarze Romneya „wykazują albo szokujący brak wiedzy o sprawach międzynarodowych, albo po prostu tchórzliwą politykę. Tak czy inaczej, są one lekkomyślne i niegodne czołowego kandydata na prezydenta”.

Felietonista Tom Friedman powiedział, że wygląda na to, że Romney otrzymał swoją politykę zagraniczną od IHOP.

Ale teraz Chris Celisa z CNN mówi… „Czas przyznać: Mitt Romney miał rację co do Rosji”. dobrze dla niego.

ZAREJESTRUJ SIĘ PODCAST HOWIE’S MEDIA BUZZMETER, RIFF W NAJLEPSZYCH DZISIEJSZYCH OPOWIEŚCIACH

W tamtym czasie Celisa nazwała strajk Obamy „najlepszą linią z trzech debat”.

Niektórzy liberałowie mediów, Demokraci, tacy jak David Axelrod i poseł Ted Lieu, również uznają dalekowzroczność Romneya.

Większość prawodawców będzie w eterze z przewagą wygranej, ale to nie Romney. Poprosiłem dwukrotnie z biura senatora Utah o komentarz i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Romney był w ostatnich latach bardziej faworyzowany przez media, ponieważ stał się głośnym krytykiem Trumpa, który głosował za impeachmentem. Być może nadszedł też czas, by przyznać, że nie tylko miał rację co do Rosji, ale to nie bezduszny kapitalista funduszy hedgingowych stał się jego niezatartym wizerunkiem w tej kampanii.

READ  Urzędnik brytyjski i ONZ potępiają wyroki śmierci w Donbasie na brytyjskich żołnierzy