3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Witamy w „Dobrym Sąsiednim Mieście” dla rodziny 8 ukraińskich uchodźców

CHEEKTOWAGA, NY (WKBW) – Cztery miesiące później ukraińska rodzina uchodźców w końcu dotarła do swojego nowego domu w zachodniej części Nowego Jorku.

Rodzina, która przybyła do Buffalo w czwartek rano, musiała poradzić sobie z opóźnionym lotem z lotniska La Guardia w Queens.

Jednak nie było to wszystko, na co musieli czekać. Przybyli do zachodniego Nowego Jorku z Ukrainy w podróż, która pierwotnie miała odbyć się w lutym.

Rodzina Koryashkina, która obejmuje osiem osób, była jedną z milionów osób, które opuściły swoją ojczyznę od czasu rozpoczęcia inwazji Rosji pod koniec lutego.

Shenya Koryachina, jedno z sześciorga dzieci, powiedział: „Powiedziałbym, że zaufaliśmy Bogu i nieustannie modliliśmy się o to, co Bóg dla nas przygotował.

Gdy opuściliśmy terminal na międzynarodowym lotnisku Buffalo Niagara, Koreańczycy poczuli miłość do „miasta dobrych sąsiadów”.

Sponsorka rodziny, Natalia Vasilsuk, powiedziała: „Cieszymy się, że tu są!”.

Rodzina podróżuje przez ostatnie 24 godziny, ale ich Prawdziwy Ich podróż do Polski, gdzie schronili się, rozpoczęła się na początku marca po wybuchu wojny ukraińsko-rosyjskiej.

Z Polski polecieli do Frankfurtu w Niemczech, a następnie do Nowego Jorku, gdzie w środę wieczorem opóźniła ich zła pogoda. W końcu ustąpili miejsca bawołowi.

Wasylczuk powiedział: „Spodziewaliśmy się, że przybędą 17 lutego. Mam nadzieję, że uzyskali wirusa COVID. W dniu wybuchu wojny byli poza izolacją, ale nie mogli dłużej mieszkać w kraju. Zajęło mi kilka dni podróżować do wielu krajów ”.

READ  Ranny polski saneczkarz robi olimpiadę

„Czekanie nie jest łatwe, szczególnie dla mojej mamy, która ma problemy z sercem. Na podstawie niektórych diagnoz. Często martwiliśmy się o nią i o to, jak przejdzie przez ten proces oczekiwania” – powiedział Koryashkina.

Sponsorowane przez rodzinę Natalii Wasylczuk, jeszcze jeden Względem kotwicy. Jest także członkiem Wioski Paflonów, Języków Ojczystych i The Dinipro Ukraińskie Centrum Kultury Buffalo, Nowy JorkRodzina była w stanie zebrać niezbędne przedmioty na wizytę.

„Nie mogłem tego zrobić. Jesteśmy mieszkańcami wsi. A więc cała społeczność bawołów, mówiący po ukraińsku-rosyjsku, zielonoświątkowcy, prawosławni, baptyści, przypadkowi ludzie ze społeczności otworzyli swoje serca. Dali wiele rzeczy. Czuję się tak błogosławiony! Wynajmujemy dom!” Udało nam się wszystko zabrać i włożyć. Wielu naszych wolontariuszy pracowało w zeszłym tygodniu, aby ustawić łóżka między 12 a 1 w nocy” – powiedział Wasylczuk. „To niesamowite. Ludzie chcą pomagać, chcą przyjść na ratunek, chcą zaspokoić swoje potrzeby”.

Każdy członek rodziny przyszedł do bawoła z osobistą torbą i torbą w kratkę. Przez ostatnie 24 godziny rodzina nie mogła spać z powodu podróży.

„To wciąż dobry czas. Poznaliśmy wspaniałych ludzi. Było wielu ludzi pomagających uchodźcom, byli tacy mili, tacy mili dla nas, wszyscy tam jesteśmy i co tam się dzieje.[Poland]„Powiedział Coriachina.

Nowi nowojorczycy z Zachodu powiedzieli, że są wdzięczni za poznanie tego obszaru i nie mogą się doczekać pomocy innym uchodźcom w potrzebie.