29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Awaria sieci uniemożliwia małym firmom akceptowanie kart kredytowych

Awaria sieci uniemożliwia małym firmom akceptowanie kart kredytowych

Awaria Square spowodowała, że ​​firmy z Bay Area z trudem realizowały sprzedaż bez dostępu do platformy płatniczej.

w obecnej sytuacji Opublikowano na ich stronie internetowejSquare oświadczyło, że rozpoczęło dochodzenie w sprawie awarii związanej z centrum danych o godzinie 11:47. O 16:48 firma z San Francisco poinformowała, że ​​nadal pracuje nad rozwiązaniem.

Aaron Berg, właściciel Calwise Spirits Co., powiedział: W Paso Robles zauważył zamieszanie około południa. W ciągu następnych trzech godzin jego firma wygenerowała sprzedaż o wartości prawie 1000 dolarów – a wszystko to bez możliwości przetwarzania płatności kartą kredytową.

Zamiast tego pracownicy zapisali numery kart kredytowych, aby później je obciążyć lub dokonać transakcji za gotówkę, ograniczając kwotę, jaką klienci mogli wydać – dodał.

Berg powiedział, że w ciągu pięciu lat pracy w Square nigdy nie doświadczył przerwy w dostawie prądu trwającej dłużej niż pół godziny. Nawet w takich przypadkach platforma nadal będzie umożliwiać firmom rejestrowanie danych kart kredytowych. Tym razem nie mógł nawet zalogować się na swoje konto – powiedział.

Berg powiedział, że kiedy próbował zadzwonić na infolinię obsługi klienta Square, otrzymał jedynie automatyczną wiadomość o awarii. Square twierdzi, że zakłócenia doprowadziły do ​​wydłużenia czasu oczekiwania na infolinię.

READ  Dyrektor generalny mówi, że pierwszy samochód elektryczny Lamborghini „idealnie pasuje do DNA” marki