1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zostanie wybrana lokalnie do Eurowizji 2024

Polska zostanie wybrana lokalnie do Eurowizji 2024

Ponieważ kilku nadawców ma być gospodarzami krajowych selekcji do Eurowizji 2024, Polska rozpoczęła polowanie na kolejną gwiazdę Eurowizji.

Okienko nadsyłania zgłoszeń jest otwarte i pozostanie takie do 2 lutego. Zgłoszenia należy przesyłać e-mailem na adres [email protected] Niezależnie od ogólnych zasad, aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą posiadać obywatelstwo polskie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Strona nadawcy Poświęcony konkurencji.

Tym razem konkurs będzie miał charakter zamknięty, a TVP powoła 5-osobowe jury, które oceni prace od 1 do 10 i wyłoni zwycięzcę. W przypadku remisu odbędzie się spotkanie w celu wyłonienia zwycięskiego wpisu.

Blanca reprezentowała Polskę na Eurowizji 2023, zajmując w Wielkim Finale 19. miejsce z piosenką „Solo”.

Polska na Konkursie Piosenki Eurowizji

Polska 2014: Donatan & Cleo – „Moi Sloviani – We Are Slavic”

Od 1994 roku Polska wzięła w nich udział 25 razy i po raz pierwszy zobaczyliśmy ich na Konkursie Piosenki Eurowizji. Ich debiutancki rok był również bardzo udany, osiągając 2. miejsce. Tylko w 3 z 24 występów znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Ich najgorszy wynik miał miejsce w 2011 roku, kiedy zajęli ostatnie miejsce w półfinale.

Polska 2014: Donatan & Cleo – „Moi Sloviani – We Are Slavic”

Od wprowadzenia półfinału w 2004 roku Polska zakwalifikowała się do wielkiego finału 8 z 17 razy.

READ  Polska ostrzega potencjalnych migrantów, aby zamknęli granicę z Białorusią