3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Anand wygrywa szybką porcję: 2022 Superbed Rapid & Blitz Polska, dzień 3

Anand wygrywa szybką porcję: 2022 Superbed Rapid & Blitz Polska, dzień 3

ten Superbet Rapid & Blitz PolskaDrugie wydarzenie 2022 Wielkie Szachy Tour, ciąg dalszy w sobotę. GM Viswanathan Anand Wygrał sześć zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę oraz w Rapid Division i został potwierdzony jako lider turnieju.

GM Ryszard Rapport Był graczem, który pokonał Ananda i zajął drugie miejsce, gdy był GM w rundzie finałowej Jan-Christoph Duda Ostatniego dnia wygrała 2,5/3 i awansowała na trzecie miejsce. Drużyna z USA zakończyła z arcymistrzami na kolejnych trzech miejscach Wesley Cho, Jedenaście AronianI Fabiano Caruana Każdy jest oddzielony kropką.

The Blitz Division rozpocznie się od 1-9 rund 22 maja 17:00 PT / 14:00 Środkowoeuropejska.

Finałowy dzień sekcji Rapid turnieju rozpoczął się kilkoma ważnymi meczami, w których lider turnieju Anand Lower IM IM. David GavrillescuW obliczu relacji przeciwko GM Radoslav VojtasekA pierwsi dwaj amerykańscy gracze — Caruana i Cho — walczą ze sobą.

Ten etap Grand Chess Tour odbywa się w Muzeum Pyłki Polskiej Historii Żydów Polskich w stolicy Polski, Warszawie. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Anand odniósł swoje pierwsze zwycięstwo dnia, pokonując swojego rumuńskiego przeciwnika i grając czarnymi w Scotch Game: Schmidt Variation w innej miniaturze. Sytuacja była stosunkowo skromna aż do 16. ruchu, kiedy Gavrilles popełnił trzy kolejne błędy, próbując śmiało wykorzystać izolowany C – chip Ananda. Podczas gdy młody IM poświęcał cenne tempo na projekt, Anand skupił się na akcji utworu. Kiedy plan Gavrilescu się nie powiódł, paradoksalnie C-Pan dał Anandowi decydującą przewagę. Został zasadzony w c3, a następnie zrezygnowany.

Pomimo trudnego zadania, jakim było rozpoczęcie dnia zwycięstwa z Vojdassekiem, Robert był naciskany, aby dotrzymał tempa, podążając ściśle za Anandem w tabeli liderów. Robert wybrał niezwykłą wersję nieżyjącego już Albina, początkowo dwukrotnie przesuwając gońca pola jasnego, aby zmylić przeciwnika w system sycylijskiego smoka.

Trzeciego dnia raport dowiódł, że dziwne koszule, które wygrał w najbardziej tradycyjnym stroju, nie były tajemnicą jego sukcesu. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Poziom był prawie wyrównany, ponieważ Vojdassek miał oba końce wokół pozycji, zanim skomplikował pozycję solidnym przełamaniem centralnego żołnierza. Gdy pionki zleciały z planszy, był podekscytowany swoimi możliwościami dobierania, ale przegapił ważną taktykę, która pozwoliła mu celować w linię obrony. Polak został zmuszony do poświęcenia transakcji i natychmiast zrezygnował z możliwości poddania się nieudanego finału.

READ  Pierwsza publiczna pomoc wojskowa od czasu inwazji na Ukrainę

W siódmej rundzie Aronian powrócił do zwycięskiej passy, ​​tym razem pokonując GM Anton Koropow Z odwagą pracował w swojej organizacji Masakra Dnia Drugiego z rąk Anand. Korobov od początku wyszedł komfortowo, ale Ukrainiec szybko popełnił błąd w ruchu, pokonując Aroniana o kawałek i tracąc kluczowy zasób, który pozwolił mu ustabilizować pozycję.

Poprzedni ruch Korobo to 30.Gxe4 trik na pokonanie żołnierza. Aronian 31.Gb8! Odpowiedział, wygrał część.

Zbliżająca się Olimpiada Szachowa, Caruana i Cho, czołowe drużyny szacownej drużyny amerykańskiej, wykonały 92 posunięcia w obronie Berlina i zgodziły się na remis z przeciwnego gońca. W związku z tym zyskał niewielką marżę poziomu we wczesnym middlecom, ale przegapił niejasną przerwę żołnierza w 24 posunięciu, zakładając w ten sposób, że silniki muszą zmienić tę marżę w wymierną przewagę.

Karuwana prowadził do tej pory cichą konkurencję dzięki swojej najwyższej jakości. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Co ciekawe, długotrwała gra między amerykańskimi supergwiazdami nie trwała nawet długo w rundzie. Wyprzedził go szlifierka o 125 ruchach między Dudą a Szewczenką. Obaj grali w „cichą” odmianę obrony muszelki, która była linią w Slave, a wczesne części gry z pewnością zasługiwały na nazwę tej odmiany.

Przed rozpoczęciem siódmej rundy Szewczenko przywitał kibiców. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Gracze podjęli decyzję gońca i wieży w tym samym kolorze, a po drobnych problemach, wieża i biskup kontra wieża wymienili się w losowaniu bazy tabeli. Szewczenko, który ma samotną wieżę, pokazał wzorową technikę rysowania według zasady 50 ruchów. Co zaskakujące, gracze zagrali 94 ruchy bez niedokładności, o dwa ruchy dłużej niż w innych grach do tej pory.

Niesamowita dokładność, biorąc pod uwagę liczbę zagranych ruchów, przeanalizowana przez Game Review Chess.com!

Dwaj kapitanowie, którzy mieli zagrać pod koniec dnia w ostatniej rundzie Rapidu, musieli najpierw zablokować rywali w ósmej rundzie, w której rozegrano cztery decydujące gry i tylko jeden remis.

Anand rzucił wyzwanie Caruanie w obronie Pedro, a para kontynuowała remis z GM w 2018 roku. Aleksandra Dane I GM Andriej Wologitin Na 16 ruchów. Anand szybko opuścił skoczka na f5-kwadrat i zagroził, że zacznie naciskać, ale Karuwana ustanowił mocną pozycję. Nie chcąc ryzykować swojej obecności w starciu z najwyżej ocenianym klasycznym graczem turnieju, Anand poświęcił transfer po kilku ruchach i wymusił ciągłe testy. Sprawdź, czy możesz zobaczyć każdy ruch Ananda poniżej.

READ  Ambasador Rosji Siergiej Andreev maluje protestujących na czerwono w Polsce

Więc przeciwko, Robert Kings grał w obronie Indii, doprowadzając do ekscytującego starcia między dwiema legendami szachowymi. Po szybkim remisie Ananda Węgier wyraźnie poczuł okazję do zniwelowania przewagi i stworzył chaos na szachownicy, co pomogło mu wykorzystać trójkę żołnierzy. Błąd ruchu z wystarczającą ilością czasu na zegarze zmienił jednak koszt połączenia i poziom -3 na poziom +8 na korzyść So-. GM Tejan Bozkov Ciężka praca polegająca na wyjaśnieniu spotkania ze sztuką w naszej grze dnia.

Chess.com Day Game Dejan Bojkov

Gavrils polował na swoje pierwsze zwycięstwo w tym wydarzeniu przeciwko Szewczenko. Rumuński IM stanął w obliczu ataku rywala Kings Indian, otworzył Queenside i ustanowił swoje roszczenia do centrum. Chociaż sytuacja była trudna, z dwoma graczami w ciągu minuty, Szewczenko wyprzedził Gavrilescu, którego poziom szybko spadł.

Gavrilles kilkakrotnie był bardzo blisko. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Na dole tabeli liderów Vojdaszek walczył o drugie zwycięstwo z Korobo. Voztassek wcześnie wykorzystał przewagę czarnymi figurami w sycylijskim Najdorfie i zobaczył spektakularny pozycyjny ruch skoczka, który oszołomił Korobo. Ukraiński arcymistrz był wkrótce zdany na łaskę aktywnych pionków wroga i wymienił na koniec biskupa i wieżę z dwoma żołnierzami poniżej. Deficyt był wysoki, a Voztassek chirurgicznie usunął wszelkie możliwości oszustwa.

Aronian miał dotychczas mieszane wyniki w meczach i zginął w ósmej rundzie po walce z Tutą w 83 ruchach. Poniżej żołnierza w biskupie Endcam w przeciwnym kolorze, Aronian przez pomyłkę zajął złą pozycję, jednak była pozycja obronna.

Duda był medycznie po nienormalnym błędzie Aroniana. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

W drodze do finału Anand otrzymał trzypunktowy bufor w swoim najbliższym raporcie ścigającym, a obaj musieli grać przeciwko sobie w finale. Robert, który przez cały czas trwania imprezy grał najlepsze, romantyczne szachy, do końca trzymał się z daleka i zdobył niezaprzeczalną przyjemność.

Szybkie zwycięstwo Dudy w dziewiątej rundzie pozwoliło Polakowi wejść na trzecie miejsce. Po tym, jak Korobov zamknął własnego króla, zniszczył indyjską obronę króla Korobova. Dało to Dudzie tematyczne rządy bez presji na obszarze królowej i nawet klasyczna ofiara transferowa Rf4 nie wystarczyła, by uratować pechowych Ukraińców.

READ  Imigranci nocowali na polskiej granicy po napiętym dniu

Aronian finiszował wysoko po wygodnym zwycięstwie nad Gavrilescu. Grając czarnymi w grze szkockiej, Amerykanin wypadł lepiej po serii wymian w grze środkowej, które pozostawiły go w otwartej grze finałowej przeciwko skoczkowi z gońcem. Nieocenione doświadczenie, jakie jego młody przeciwnik otrzymuje z takich gier, da mu pewność, że będzie mógł ukraść punkty najlepszym graczom podczas strefy Blitz wydarzenia.

Aronian to potężny wróg najlepszych graczy na świecie. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Tak więc po remisie z Wojtaszkiem liderzy byli szczęśliwi, że są w odległości spaceru od meczów Blitza. Tak więc 11 punktów, które zdobył, sprawia, że ​​jest o cztery punkty bardziej zawstydzony niż szczęśliwy. Biorąc pod uwagę jego pozycję jako szóstego najlepszego gracza Blitz na świecie, Cho byłby cichym optymistą.

Szewczenko próbował naciskać czarnymi figurami w ostatniej rundzie Karuwany, ale nie zdołał zbliżyć się do poziomu Karuwany. Światowy numer trzy nie był w nastroju do walki i zmienił figury w ostatniej grze, którą był w stanie zremisować, kończąc na rozczarowującym szóstym miejscu po szybkim polu.

Caruana będzie miał nadzieję, że wskoczy z powrotem do Blitzu. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Sobotnia akcja otwiera rywalizację z 18 wysokonapięciowymi grami Blitz w nadchodzących dniach. Czy Anand może kontynuować swój klasyczny bieg? Czy Robert wypędzi swoich klasycznych przeciwników? Dostroić się w niedzielę, aby się dowiedzieć.

Poziomy 3 dnia

Poziomy 3 dnia

Cały dzień sportu 3


Poprzedni zasięg: