23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

American Film Festival of Poland otwiera swoje podwoje dla Kanadyjczyków podczas imprezy Progress dla Stanów Zjednoczonych i Kanady

Zapraszamy wszystkich filmowców z Ameryki Północnej zainteresowanych pracą w Polsce!

Na 12. dorocznym wydarzeniu postępów w USA w tym roku Festiwal Filmów Amerykańskich We Wrocławiu nadarza się wyjątkowa okazja – po raz pierwszy Kanadyjczycy są zapraszani do zgłaszania się na sztandarowe wydarzenie branży filmowej festiwalu. W toku Stany Zjednoczone (a teraz Kanada) mają na celu połączenie europejskich nabywców i twórców Poczty Polskiej z niezależnymi amerykańskimi i kanadyjskimi filmowcami, którzy finansują swój film i poszukują funduszy na uzyskanie ekspozycji i dystrybucji w Europie.

Wydarzenie 2021 odbędzie się we Wrocławiu w dniach 10-12 listopada. Celem jest podpisanie przez uczestników umów na dystrybucję i postprodukcję, aby pomóc w dystrybucji filmów amerykańskich i kanadyjskich w Europie.

Czy nie zajęłoby Ci 10 sekund, aby zapisać się do naszego newslettera?

Wymagania do zgłoszenia Twój projekt filmowy jest na końcowym etapie produkcji, zmontowanym co najmniej 30 minut materiału filmowego. Filmy, które były już pokazywane lub mają już przedstawicielstwa handlowe w Europie, nie kwalifikują się. Zgłoszenia są otwarte do 9 września. Możesz złożyć wniosek tutaj.

Wybranych zostanie od siedmiu do dziesięciu projektów filmowych, z których profesjonalne jury zapewni niektórym projektom kolekcje postprodukcyjne i dystrybucyjne od sponsorów. Jeden film otrzyma pakiet Polskiej Poczty Produkcyjnej o wartości 10 000 dolarów w imieniu Polskiej Wytwórni Filmowej. Jednak wszystkie zaakceptowane filmy będą miały projekcje zaproszone tylko przez grupę czołowych europejskich nabywców, takich jak agenci sprzedaży, dystrybutorzy i programiści festiwali oraz firmy postprodukcyjne i inwestorzy.

USIP Alam Edson Jean, który wystąpił w jego filmie, powiedział: „US’s Progress Wrocław to pierwsza bajka filmowców”. Bawić się. „Oferują niesamowitą możliwość wsparcia filmowców w fazie postprodukcji i torują drogę do prawdziwego potencjału współpracy polsko-amerykańskiej dla obecnych i przyszłych projektów. Powiedziałbym, że jest to największy sekret kina niezależnego… ale oni powinni wiedzieć, że wszyscy są tutaj, aby współpracować!

2019 US Progress Committee z pomocą USIP

Kolega Jonathan Quartas, który wszedł na jego zdjęcie Moje serce by nie biło, gdybyś mi nie powiedziałWydarzenie „otworzyło mi oczy na kreatywny most między rynkiem europejskim i amerykańskim. Miałem okazję spotkać się z profesjonalistami i filmowcami z całego świata. Wygranie tej ostatniej nagrody było niesamowite, a zespół Fixabil naprawdę pokazał, jak bardzo są gotowi pokonać nowych filmowców.

READ  Ponieważ sprzedaż jednostkowa kabli kończy się, Rekha koncentruje się na gumie

Poza Stanami Zjednoczonymi, które są w toku, wiele nieformalnych okazji do nawiązywania kontaktów, takich jak lunch, kolacja, szczęśliwe chwile, indywidualne spotkania z profesjonalistami filmowymi oraz wycieczki do Wrocławia na American Film Festival, może pomóc wzmocnić poczucie Miasto. . Wycieczki Wrocławskiej Komisji Filmowej zabiorą Cię również do zabytków, w tym pięknych zamków poza miastem.

Możliwości nawiązywania kontaktów mają zachęcać do komunikacji między partnerami z USA i Kanady między polskimi producentami. Polskie Wytwórnie Filmowe zapewni panele na temat zachęt filmowych w Polsce.

Kara Kuzumano, dyrektor festiwalu Tribeca Film Festival, powiedziała: „Kiedy co roku planujemy projekt Tripeca, postęp Stanów Zjednoczonych jest dla nas niesamowitym źródłem informacji. Przez lata planowałem blisko 20 filmów z USIP i spotykałem się z filmowcami, którzy co roku wracają na festiwal.