24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Beyond.pl: Wychodząc naprzeciw potrzebom chmury suwerennej w Polsce i poza nią

Beyond.pl: Wychodząc naprzeciw potrzebom chmury suwerennej w Polsce i poza nią

Wojciech Stramski, dyrektor generalny Beyond.pl Jako dostawcy centrów danych, chmur i usług zarządzanych organizacje szybko zauważają, że potrzeby w zakresie suwerenności danych rosną. Ponieważ przetwarzanie w chmurze staje się coraz bardziej wszechobecne i zapewnia sukces biznesowy, zapewnienie, że dane nie tylko podlegają suwerennym jurysdykcji, ale także podlegają obowiązującym przepisom, stało się zbyt skomplikowane, aby większość organizacji mogła sobie z nimi poradzić samodzielnie. Potwierdzają to także doniesienia. Według Puls Chmury 2Q22 Ankieta przeprowadzona przez firmę konsultingową ITC wykazała, że ​​suwerenność danych i zgodność z lokalnymi przepisami miały kluczowe znaczenie dla kształtowania architektury IT dla prawie połowy (48%) z 1350 ankietowanych klientów korzystających z chmury na całym świecie. Rzeczywista kontrola nad danymi, ich gromadzeniem, przechowywaniem, wykorzystaniem i zarządzaniem staje się jednym z głównych tematów dyskusji o globalnym Internecie.

Suwerenne chmury Krytyczna odpowiedź na przepisy, które wpływają nie tylko na to, gdzie znajdują się dane, ale także w jaki sposób są one przetwarzane i zarządzane oraz kto ma do nich ciągły dostęp” – mówi Stramsky. „Dawno, dawno temu wszystko było proste. Firmy przechowywały dane na własnych serwerach, we własnych obiektach. Mieli pełną kontrolę nad przetwarzanymi informacjami. Dane są rozproszone we współczesnych środowiskach publicznych lub wielochmurowych. To sprawia, że ​​suwerenność cyfrowa staje się jeszcze ważniejsza.

W rezultacie, zauważa Stramsky, coraz więcej firm poszukuje suwerennych rozwiązań i usług chmurowych, które zapewniają bezpieczeństwo danych i zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Dla ponad 500 klientów Beyond.pl z Polski i zagranicy oznacza to zgodność ze wszystkimi przepisami obowiązującymi w Polsce – zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym – w tym z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Unii Europejskiej (RODO).

„Firmy z regulowanych sektorów poszukują bezpiecznych rozwiązań, spełniających wszystkie obowiązujące warunki prawne i wiedzą, że ich nieprzestrzeganie może skutkować wysokimi karami finansowymi i uszczerbkiem na reputacji ich marek” – dodał. „Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na usługi w chmurze i narażeniem na nie coraz więcej organizacji zdaje sobie sprawę, że potrzebuje partnera, który zapewni rozwiązanie ich problemów związanych z suwerennością danych”.

READ  Stellandis nawiązał współpracę z GlobalLogic w celu otwarcia centrum oprogramowania w Polsce

Badania VMware pokazują, że dotyczy to większości organizacji. Indeks dojrzałości wielu chmurW globalnej ankiecie przeprowadzonej przez Vanson Born wśród prawie 6000 CIO, CISO i CTO, 95% uważa, że ​​suwerenność danych budzi obawy.

Stramsky zauważa, że ​​na najbardziej podstawowym poziomie obawy te są powszechnie podzielane. Należą do nich obawy dotyczące bezpieczeństwa danych, prywatności danych, kontroli nad danymi, zgodności i przepisów oraz dostępności i niezawodności danych. Rozwiązanie tych problemów wymaga nie tylko sprawdzonej i solidnej architektury suwerennej chmury, ale także równie solidnej infrastruktury do jej dostarczania.

Suwerenne usługi w chmurze wymagają bezkompromisowego bezpieczeństwa i niezawodności

Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu jako zaufany partner VMware i wykorzystaniu technologii VMware w całym pakiecie usług zarządzanych – w tym infrastruktury jako usługi, tworzenia kopii zapasowych jako usługi i odzyskiwania po awarii jako usługi – Usługi suwerennej chmury Beyond.pl oferowane są w modelu chmury prywatnej. Aplikacje i systemy każdego klienta, zarządzane i utrzymywane w dedykowanym środowisku, są całkowicie oddzielone od danych i sieci innych organizacji.

Wszystkie usługi Sovereign Cloud świadczone są poprzez centra danych Beyond.pl, strategicznie zlokalizowane w Poznaniu, pomiędzy Berlinem a Warszawą, połączone redundantnym, dedykowanym i bezpiecznym prywatnym pierścieniem światłowodowym o długości 11 km w jednym kierunku. 10 km z drugiej strony, co gwarantuje dużą dostępność. Każde centrum danych jest podłączone do szerokopasmowego korytarza transmisyjnego łączącego Frankfurt, Poznań i Warszawę, a także do największej w Europie centrali internetowej (DE-CIX) we Frankfurcie. Co ważniejsze, lokalną infrastrukturę klienta można podłączyć bezpośrednio do centrów danych Beyond.pl – wykorzystując to, co najlepsze z obu światów, do tworzenia zoptymalizowanych środowisk hybrydowych, zgodnych z lokalnymi i europejskimi przepisami.

Certyfikat ANSI/TIA-942 Standard 4 oraz norma EN 50600 Class 4 dla wszystkich serwerowni – Data Center 2 Beyond.pl jest jedynym centrum danych w Unii Europejskiej. Klienci mogą także wybrać umowę o poziomie usług gwarantującą dostępność „sześć dziewiątek”. Ponadto Data Center 2 od chwili jego uruchomienia w 2016 r. charakteryzuje się 100% sprawnością; Obydwa centra danych po raz pierwszy w Polsce zasilane są w 100% ze źródeł odnawialnych i należą do najbardziej energooszczędnych obiektów w regionie ze współczynnikiem PUE 1,2.

READ  UE zatwierdza inwestycję o wartości 211 mln dolarów w morski terminal wiatrowy w Polsce

Przyszłość danych jest suwerenna

Wojciech Darłowski, członek zarządu Beyond.pl ds. usług chmurowych i zarządzanych, w nadchodzących miesiącach i latach widzi wyłącznie popyt na suwerenne usługi i rozwiązania chmurowe.

„Firmy w dalszym ciągu przetwarzają bardziej wrażliwe informacje, zwiększając jednocześnie dostęp do usług w chmurze” – mówi. „Oznacza to, że należy zagwarantować pełne bezpieczeństwo przetwarzania danych przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz innymi przepisami związanymi z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych. Jako partner VMware Sovereign Cloud obsługujący najsolidniejsze centra danych, możemy tę gwarancję zapewnić naszym klientów w Polsce i całym regionie europejskim.

Będzie to z korzyścią dla przyszłości firmy Wojciech Darłowski.

„Jako doświadczony dostawca usług chmurowych dla branż podlegających ścisłym regulacjom, posiadamy wiedzę specjalistyczną pozwalającą sprostać zmieniającym się potrzebom rynku. Dzięki nowoczesnemu, bezpiecznemu i zlokalizowanemu rozwiązaniu suwerennej chmury w Polsce i Europie Środkowej, nasze wysoko wykwalifikowane zespoły inżynieryjne i eksperci VMware – osiągający najwyższe standardy i posiadający najbardziej wymagające certyfikaty – dają naszym klientom pewność, że wiedzą. Ich dane są w dobrych rękach.

Dowiedz się więcej o Beyond.pl i jego partnerstwie z projektem VMware Sovereign Cloud Tutaj