18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amazon dodaje „dopłaty paliwowe i inflacyjne”

Amazon dodaje „dopłaty paliwowe i inflacyjne”

W ubiegłą środę Amazon ogłosił, że po raz pierwszy w historii firmy naliczy sprzedawcom „5% dopłaty paliwowej i inflacji”.

Dla mnie Biznes CNNNowe opłaty są nakładane, ponieważ „inflacja znacznie się pogorszyła w ostatnich miesiącach”.

W notatce dla całej firmy Amazon powiedział: „W 2022 spodziewaliśmy się powrotu do normalnego życia dzięki złagodzeniu ograniczeń Covid-19 na całym świecie, ale paliwo i inflacja stanowiły więcej wyzwań”.

„Nie jest jasne, czy te koszty inflacyjne wzrosną, czy spadną, ani jak długo będą trwać” – podała firma.

Patrick Graham, rzecznik firmy, powiedział, że dodatkowe opłaty dotyczą tylko stawek opłat uiszczanych przez sprzedawców, którzy zdecydują się korzystać z usług Amazon. Usługi te obejmują magazynowanie, pakowanie i wysyłkę produktów.

Podobno nie będzie to miało wpływu na sprzedawców, którzy nie korzystają z usług Amazon Fulfillment Services.

Opłaty Amazona są najnowszym przykładem tego, jak firmy reagują na rosnące koszty energii i rosnące ogólne koszty towarów i usług spowodowane inflacją.

W zeszłym miesiącu Lyft, popularna usługa pasażerska, ogłosiła, że ​​dodaje dodatkową opłatę w wysokości 55 centów za każdy obsługiwany przejazd, aby zrównoważyć wyższe ceny benzyny.

Listy z wiadomościami wzmiankowany Wszystkie pieniądze zarobione dzięki tej dopłacie zostaną zwrócone bezpośrednio kierowcom Lyft i pozostaną na miejscu przez „co najmniej 60 dni”.

W połowie marca Uber ogłaszać Inicjatywa podobna do ich konkurenta. Uber ogłosił, że naliczy dodatkową opłatę w wysokości od 45 do 55 centów za wszystkie swoje przejazdy i doda dodatkową opłatę w wysokości od 35 do 45 centów za wszystkie dostawy Uber Eats.

Jednak kierowcy stwierdzili, że dodatkowe odszkodowania, które otrzymają od pracodawców, nie są wystarczające.

Według bloga „The Rideshare Guy”, 43% kierowców Uber i Lyft twierdzi, że jeździ mniej samochodów lub porzuca furgonetki z powodu wysokich kosztów paliwa.

READ  Prezes Mining Capital Coin został oskarżony o prowadzenie piramidy kryptowalut

Te wysokie koszty i nieliczni kierowcy pomocy, którzy otrzymali niewielką ulgę, skłoniły ich do zorganizowania protestu przed siedzibą Ubera na Manhattanie.

Nowe dopłaty Amazon dla sprzedawców mogą spadać i wpływać na konsumentów, ponieważ detaliści starają się zrekompensować zwiększone koszty prowadzenia swojej działalności na Amazon.

Bureau of Labor Statistics poinformowało, że dostawcy podnieśli ceny o 11,2% w marcu, gdy inflacja wzrosła 8,5% w ujęciu rocznym.

W notatce dotyczącej całej firmy Amazon powiedział: „Podobnie jak wiele innych, zaobserwowaliśmy znaczny wzrost kosztów i w miarę możliwości zinternalizowaliśmy je, aby zmniejszyć wpływ na naszych partnerów handlowych. Kiedy podnieśliśmy opłaty, skoncentrowaliśmy się na rozwiązaniu trwałych kosztów i zapewnieniu że nasze opłaty były konkurencyjne w stosunku do opłat naszych dostawców usług.inni”.