2 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje wiadomości na żywo: personel naziemny Lufthansy planuje w tym tygodniu jednodniowy strajk w sprawie wynagrodzeń

Aktualizacje wiadomości na żywo: personel naziemny Lufthansy planuje w tym tygodniu jednodniowy strajk w sprawie wynagrodzeń

niech rozpocznie się gra. Nie, nie ostry spór między dwoma ostatnimi kandydatami z Partii Konserwatywnej wybory przywódcze – Chociaż możesz oglądać to w BBC w poniedziałki. Ten tydzień to początek Igrzyska Wspólnoty Narodów W drugim co do wielkości mieście Wielkiej Brytanii, Birmingham.

Dzień otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Sportowego zakłóci to inne wielkie wydarzenie brytyjskiego lata 2022: ruch industrialny. RMT zorganizuje najnowsze W środę, w serii strajków na temat poziomu płac dla pracowników kolei, Aslef – reprezentujący maszynistów pociągów – liczy głosy w strajku dotyczącym premii dla członków. Niepokoje nadal się szerzyły, a inżynierowie telekomunikacji i portowcy albo strajkowali, albo głosowali za strajkiem w robotach przemysłowych zamiast płac.

W całym kanale, ministrowie energetyki z państw członkowskich UE spotkają się w tym tygodniu w Brukseli, aby zdecydować o środkach mających na celu zakończenie uzależnienia Europy od rosyjskich dostaw paliw. The Perspektywy nie są dobreWedług autorki biuletynu Europe Express, Valentiny Pope. W niedzielę prezydent Władimir Putin będzie miał okazję wędrować z obchodami Dnia Floty Morskiej w nadmorskich miastach w całej Rosji.

Jeśli jest to tak frustrujące, może warto uczcić perspektywę dodatkowej, znaczącej rekompensaty dla brytyjskich administratorów pocztowych cierpiących z powodu wadliwego systemu komputerowego Horizon. Oczekuje się, że były sędzia Sądu Najwyższego, Lord John Dyson, ogłosi ostateczne rozliczenie ofiar afery informatycznej po tym, jak rząd ogłosił Opłata prowizoryczna w wysokości 19,5 miliona funtów w czerwcu.

Wiadomości wyborcze w tym tygodniu zostały wybrane w Tunezji Głosuj na nową konstytucję. Politycy i analitycy twierdzą, że nie ma wątpliwości, że karta, stworzona przez lidera populistów Kaisa Saieda, zostanie przyjęta, nawet jeśli spodziewają się niskiej frekwencji.

dane ekonomiczne

W środę wszystkie oczy będą zwrócone na Waszyngton w związku z najnowszym ogłoszeniem stóp procentowych Rezerwy Federalnej. Oczekuje się, że mechanizm polityki pieniężnej zostanie zaostrzony o 75 punktów bazowych. Co najmniej jeden gubernator Fed chciałby, aby Federalny Komitet Otwartego Rynku to zrobił idź dalej.

READ  Zarządzający funduszami oskarżają Allianz o zapłacenie 6 miliardów dolarów w sprawie oszustwa w USA

Wtedy będziemy mieli dane o wzroście – czy ktoś wspomniał o recesji – z kwartalnymi danymi o PKB dla USA, Kanady, Francji, Niemiec i bloku strefy euro.

komp

Szczyt sezonu zarobkowego osiągnęliśmy z nazwami firm od A do Z (lub przynajmniej X) — ironia losu, biorąc pod uwagę, że wtorkowa lista zawiera alfabet.

Negatywny wpływ silniejszego dolara był widoczny w całej partii danych o zyskach w USA w tym kwartale. Oczekuje się, że pojawi się ponownie jako problem z wieloma ogłoszeniami o wynikach od firm technologicznych z Doliny Krzemowej, które mają jedne z najwyższych procent przychodów z zagranicy.

Microsoft, który donosi we wtorek, już obniżył swoje prognozy oparte na dolarach, a Morgan Stanley wydał notę ​​w zeszłym tygodniu, że dolar może prowadzić do rozczarowujących wskazówek Apple, gdy ujawni swoje dane w czwartek.

Uwaga skupi się również na branży dóbr konsumpcyjnych, a Unilever, Danone, Procter & Gamble, Reckitt Benckiser, Nestlé i Mondelēz donoszą w tym tygodniu. Wśród analityków niepokój budzi fakt, że kupujący zaciskają pasa, wybierając niedrogie produkty z supermarketów zamiast międzynarodowych marek. Decyzja Unilever i innych o: podnieść ceny Nie ułatwiało to sytuacji.

Przeczytaj cały kalendarz na przyszły tydzień tutaj.