29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje wiadomości giełdowych na żywo: 5 stycznia 2023 r

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadły w czwartek na początku handlu, spadając po tym, jak krajowy raport zatrudnienia ADP pokazał prywatne listy płac. Dużo więcej niż oczekiwano w grudniu.

Kontrakty futures powiązane z indeksem S&P 500 (^ Salaficka Grupa ds. Głoszenia i Walki(spadek o 0,5%, podczas gdy kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average)Bibliografia) zmniejszyła się o mniej więcej taką samą kwotę. Kontrakty na Nasdaq Technology Heavy Composite (Bibliografia) spadła o 0,6%.

Ruchy nadeszły, gdy inwestorzy przetrawili szereg danych z rynku pracy i obserwowali Fedspeak z banków centralnych. Raport ADP wykazał, że zatrudnienie w sektorze prywatnym wzrosło w grudniu o około 235 000 miejsc pracy, znacznie powyżej oczekiwań na poziomie około 150 000.

Raport był najnowszym, który pokazał, że rynek pracy pozostaje napięty w związku z kampanią Rezerwy Federalnej mającą na celu powstrzymanie inflacji. a śr. środek Możliwości zatrudnienia spadły mniej niż oczekiwano w zeszłym miesiącu i pozostały na wysokim poziomie. Miesięczne badanie płac poza rolnictwem Departamentu Pracy ma się ukazać w piątek rano.

Zaplanowane wystąpienia szefów Rezerwy Federalnej Rafaela Bostica i Jamesa Bullarda będą uważnie obserwowane w czwartek.

Tymczasem Amazon (AMZNAkcje wzrosły o 2% przed wejściem na rynek po tym, jak dyrektor generalny Andy Jassy powiedział w notatce pod koniec środy, że planowane przez firmę redukcje zatrudnienia dotkną co najmniej 18 000 pracowników, znacznie więcej niż wcześniej informowano. List od Jassy przyszedł później — poinformował Wall Street Journal Aktualności.

Liczba ta oznacza największy spadek siły roboczej w firmie technologicznej w ostatnich miesiącach, ponieważ rośnie liczba firm w sektorze Zwolnienia w celu obniżenia kosztów w trudniejszych warunkach rynkowych. Amazon stracił około 834 miliardów dolarów wartości rynkowej w 2022 roku.

Akcje skupionego na kryptowalutach Silvergate Capital (SI) spadła o 29% w handlu przed otwarciem po — poinformował Wall Street Journal Bankowy czwartek Zmuszony do sprzedaży majątku Ze znaczną stratą na pokrycie 8,1 miliarda dolarów wypłat po bankructwie FTX. Spadek następuje po wzroście akcji o 27% w środę.

READ  Honda HR-V 2023 to wreszcie stylowy crossover pasażerski

Gdzie indziej w akcjach kryptowalut, Coinbase (WalutaAkcje spadły o 4% przed otwarciem po obniżeniu oceny Coin do wyników rynkowych z Outperform, powołując się na „dość konsekwentny spadek” wolumenu obrotu i ryzyka związanego z potencjalnymi działaniami organów regulacyjnych po upadku FTX.

„Po dalszym pogorszeniu w grudniu pogląd na stabilność wolumenów sprzedaży detalicznej w 2023 r. jest ograniczony” – podała firma. „Potencjalne działania egzekucyjne SEC rosną po FTX bez pewności regulacyjnej do 2024 r.”

W innych ruchach giełdowych akcje T-Mobile (TMUS) nieznacznie w górę w rozszerzonym handlu po tym, jak dostawca usług mobilnych odnotował wzrost liczby abonentów w czwartym kwartale nieco powyżej szacunków. Firma dodała 927 000 nowych klientów telefonicznych w tym okresie, w porównaniu do połączeń analityków z 921 000 klientów.

Johnson & Johnson (JNJ) Consumer Business Health wprowadził Kenvue w środę Być notowanym jako oddzielna firma, co oznacza pierwsze godne uwagi złożenie pierwszej oferty publicznej w Stanach Zjednoczonych na nowy rok.

Na innych rynkach ceny ropy odbiły po spadku o prawie 10% w ciągu ostatnich dwóch dni. Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (WTI) wzrosły o 2% do nieco ponad 74 USD za baryłkę.

Monitory na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) pokazują prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella podczas konferencji prasowej, 14 grudnia 2022 r. REUTERS / Andrew Kelly

Akcje zamknęły się w środę wyżej po niestabilnej sesji, na którą wpływ miały odczyty protokołu z grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz dane ekonomiczne, które pokazały… Wyższe możliwości zatrudnienia niż oczekiwano i Spadek aktywności produkcyjnej drugi miesiąc z rzędu.

W środę pokazano minuty Fed Urzędnicy sprzeciwiają się „nieuzasadnionym” przystosowaniom O warunki finansowe, nawet jeśli z zadowoleniem przyjmują niższą inflację i konieczność utrzymania „powściągliwego stanowiska politycznego” do czasu, gdy dane staną się bardziej obiecujące.

READ  Czy szok cenowy benzyny zniszczył dotychczas popyt? Gdzie pójdą stąd ceny benzyny?

„Protokoły z grudniowego posiedzenia pokazują, że członkowie FOMC nadal koncentrują się na bieżącej inflacji i ryzyku inflacyjnym, z obawą przed przesadną polityką pieniężną, czemu poświęca się niewiele uwagi” – powiedział w notatce Ian Shepherdson, główny ekonomista Pantheon.

„Nie oczekuj, że złagodzą linię inflacji, dopóki nie stanie się jasne, że nastąpiła poważna zmiana w danych” – dodał.

Alexandra Semenova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @pracownik

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI youtube