2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje wiadomości giełdowych na żywo: 5 stycznia 2023 r

Aktualizacje wiadomości giełdowych na żywo: 5 stycznia 2023 r

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadły w czwartek na początku handlu, spadając po tym, jak krajowy raport zatrudnienia ADP pokazał prywatne listy płac. Dużo więcej niż oczekiwano w grudniu.

Kontrakty futures powiązane z indeksem S&P 500 (^ Salaficka Grupa ds. Głoszenia i Walki(spadek o 0,5%, podczas gdy kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average)Bibliografia) zmniejszyła się o mniej więcej taką samą kwotę. Kontrakty na Nasdaq Technology Heavy Composite (Bibliografia) spadła o 0,6%.

Ruchy nadeszły, gdy inwestorzy przetrawili szereg danych z rynku pracy i obserwowali Fedspeak z banków centralnych. Raport ADP wykazał, że zatrudnienie w sektorze prywatnym wzrosło w grudniu o około 235 000 miejsc pracy, znacznie powyżej oczekiwań na poziomie około 150 000.

Raport był najnowszym, który pokazał, że rynek pracy pozostaje napięty w związku z kampanią Rezerwy Federalnej mającą na celu powstrzymanie inflacji. a śr. środek Możliwości zatrudnienia spadły mniej niż oczekiwano w zeszłym miesiącu i pozostały na wysokim poziomie. Miesięczne badanie płac poza rolnictwem Departamentu Pracy ma się ukazać w piątek rano.

Zaplanowane wystąpienia szefów Rezerwy Federalnej Rafaela Bostica i Jamesa Bullarda będą uważnie obserwowane w czwartek.

Tymczasem Amazon (AMZNAkcje wzrosły o 2% przed wejściem na rynek po tym, jak dyrektor generalny Andy Jassy powiedział w notatce pod koniec środy, że planowane przez firmę redukcje zatrudnienia dotkną co najmniej 18 000 pracowników, znacznie więcej niż wcześniej informowano. List od Jassy przyszedł później — poinformował Wall Street Journal Aktualności.

Liczba ta oznacza największy spadek siły roboczej w firmie technologicznej w ostatnich miesiącach, ponieważ rośnie liczba firm w sektorze Zwolnienia w celu obniżenia kosztów w trudniejszych warunkach rynkowych. Amazon stracił około 834 miliardów dolarów wartości rynkowej w 2022 roku.

Akcje skupionego na kryptowalutach Silvergate Capital (SI) spadła o 29% w handlu przed otwarciem po — poinformował Wall Street Journal Bankowy czwartek Zmuszony do sprzedaży majątku Ze znaczną stratą na pokrycie 8,1 miliarda dolarów wypłat po bankructwie FTX. Spadek następuje po wzroście akcji o 27% w środę.

READ  Maj handel detaliczny, produkcja przemysłowa, inwestycje w środki trwałe

Gdzie indziej w akcjach kryptowalut, Coinbase (WalutaAkcje spadły o 4% przed otwarciem po obniżeniu oceny Coin do wyników rynkowych z Outperform, powołując się na „dość konsekwentny spadek” wolumenu obrotu i ryzyka związanego z potencjalnymi działaniami organów regulacyjnych po upadku FTX.

„Po dalszym pogorszeniu w grudniu pogląd na stabilność wolumenów sprzedaży detalicznej w 2023 r. jest ograniczony” – podała firma. „Potencjalne działania egzekucyjne SEC rosną po FTX bez pewności regulacyjnej do 2024 r.”

W innych ruchach giełdowych akcje T-Mobile (TMUS) nieznacznie w górę w rozszerzonym handlu po tym, jak dostawca usług mobilnych odnotował wzrost liczby abonentów w czwartym kwartale nieco powyżej szacunków. Firma dodała 927 000 nowych klientów telefonicznych w tym okresie, w porównaniu do połączeń analityków z 921 000 klientów.

Johnson & Johnson (JNJ) Consumer Business Health wprowadził Kenvue w środę Być notowanym jako oddzielna firma, co oznacza pierwsze godne uwagi złożenie pierwszej oferty publicznej w Stanach Zjednoczonych na nowy rok.

Na innych rynkach ceny ropy odbiły po spadku o prawie 10% w ciągu ostatnich dwóch dni. Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (WTI) wzrosły o 2% do nieco ponad 74 USD za baryłkę.

Monitory na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) pokazują prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella podczas konferencji prasowej, 14 grudnia 2022 r. REUTERS / Andrew Kelly

Akcje zamknęły się w środę wyżej po niestabilnej sesji, na którą wpływ miały odczyty protokołu z grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz dane ekonomiczne, które pokazały… Wyższe możliwości zatrudnienia niż oczekiwano i Spadek aktywności produkcyjnej drugi miesiąc z rzędu.

W środę pokazano minuty Fed Urzędnicy sprzeciwiają się „nieuzasadnionym” przystosowaniom O warunki finansowe, nawet jeśli z zadowoleniem przyjmują niższą inflację i konieczność utrzymania „powściągliwego stanowiska politycznego” do czasu, gdy dane staną się bardziej obiecujące.

READ  Kontrakty terminowe Dow wskazują na „szybkie” straty rynkowe, ponieważ rosyjskie banki były celem inwazji na Ukrainę

„Protokoły z grudniowego posiedzenia pokazują, że członkowie FOMC nadal koncentrują się na bieżącej inflacji i ryzyku inflacyjnym, z obawą przed przesadną polityką pieniężną, czemu poświęca się niewiele uwagi” – powiedział w notatce Ian Shepherdson, główny ekonomista Pantheon.

„Nie oczekuj, że złagodzą linię inflacji, dopóki nie stanie się jasne, że nastąpiła poważna zmiana w danych” – dodał.

Alexandra Semenova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @pracownik

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI youtube