24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje, USA Gimnastyka spełnia wyniki

Aktualizacje, USA Gimnastyka spełnia wyniki


Złoty medalista wszechstronności Tokio, Sonny Lee, powraca, a sezon olimpijski oficjalnie rozpoczyna się Pucharem Zimowym.

On gra

Oficjalnie rozpoczynamy rok olimpijski!

Sobotni Puchar Zimowy nie tylko oznacza powrót Sonny'ego Lee, ale także rozpoczyna niezwykle ważny sezon, którego kulminacją będą Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W Pucharze Zimowym, będącym kwalifikacją do mistrzostw krajowych, bierze udział ponad 30 kobiet. Co najmniej 12 zawodniczek szczebla krajowego zakwalifikuje się do kwalifikacji olimpijskich, z których wyłoniona zostanie pięcioosobowa drużyna.

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca.

Ale to już trochę przed nami. Skupmy się na razie na Pucharze Zimowym.

Kiedy odbywają się Zimowe Mistrzostwa USA w gimnastyce?

Spotkanie pań w sobotę od 13:30 do 15:30.

Jak oglądać Zimowy Puchar USA w gimnastyce

Będziesz potrzebować własnego komputera. Albo twój telefon. Puchar Zimowy jest dostępny wyłącznie w USA Gymnastics Kanał Youtube.

Po tak dobrym wyglądzie na treningu Sunny Lee nabyła umiejętność, którą miała nadzieję nazwać własną.

Lee wykonuje ruch uwalniający, podczas którego wyskakuje z górnego drążka i wykonuje pełne salto do przodu w ustalonej pozycji, po czym ponownie chwyta drążek. Zrobiłem to co najmniej dwa razy w piątek podczas treningów na podium i raz podczas rozgrzewki w sobotę. Uderzyła jednak rękami w górny drążek i nie była w stanie go złapać, więc upadła na dywan.

Znów upadła w swoim programie, jednym z dwóch, jakie popełniła podczas Pucharu Zimowego, i zdobyła 11,8.

Wszechstronna mistrzyni Igrzysk Panamerykańskich, Kayla DiCillo, jest w połowie drogi do kolejnego tytułu.

DiCello prowadzi Puchar Zimowy po dwóch konkurencjach z 28 250 punktami, notując najwyższe jak dotąd wyniki zarówno w skoku (14,2), jak i w ćwiczeniach na parkiecie (14,050). Ma 0,70 punktu przewagi nad Sky Blakely, która była częścią amerykańskiej drużyny, która zdobyła tytuł na dwóch ostatnich mistrzostwach świata.

READ  Walia zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata 2022 pokonując Ukrainę w barażach – reakcja na żywo! | Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022

Trinity Thomas jest trzecia z 27,25 punktu, a debiutująca tutaj mistrzyni USA juniorów Haasley Rivera jest czwarta z 26,75 punktu.

Trinity Thomas z pewnością nie wygląda na zardzewiały.

Puchar Zimowy to pierwsze zawody na elitarnym poziomie Thomasa od 2019 roku, które rozpoczął z wynikiem 14,050, wykonując imponujący układ nierównych słupków. Dzięki temu wynik Kayli DiCillo w ćwiczeniach na podłodze był najwyższy w pierwszej rundzie.

Thomas nie był na jej kanapie przez ostatnie pięć lat. Wyróżniała się na Florydzie, zdobywając nagrodę Hondy jako najlepsza gimnastyczka uniwersytecka w kraju w latach 2022 i 2023. Dzieli się także rekordem NCAA w zakresie doskonałych 10,0 sekund (28).

Sky Blakely, faworytka do zdobycia tytułu w klasyfikacji generalnej po tym, jak należała do amerykańskich drużyn, które zdobyły złoto na dwóch ostatnich Mistrzostwach Świata, ma trochę do nadrobienia po upadku na nierównych poprzeczkach w swojej pierwszej konkurencji. Blakely wypuszczał sztangę w tył z dolnej poprzeczki na górną i nie mógł jej złapać. Tłum wstrzymał oddech, gdy uderzyła w dywan.

Blakely zdobyła 13,050 punktów – jej układ jest wart 5,8 punktu – ale prawdopodobnie będzie musiała osiągnąć sukces w pozostałych czterech konkurencjach i skorzystać z pomocy innych gimnastyczek.

Serdecznie witamy Sonny'ego Lee na Pucharze Zimowym

Nic dziwnego, że podczas przedstawienia najgłośniejsze wiwaty otrzymał panujący mistrz olimpijski Sonny Lee.

Lee zawsze była jedną z głównych atrakcji Pucharu Zimowego, a teraz, gdy Gabby Douglas wycofuje się, jest w centrum uwagi. To jej pierwszy występ od czasu, gdy we wrześniu musiała wycofać się z obozu selekcyjnego do Kadry Świata z powodu choroby nerek, która ograniczała jej treningi.

Być może drugim najgłośniejszym okrzykiem cieszyła się Trinity Thomas, która po raz pierwszy od 2019 r. powraca do rywalizacji na elitarnym poziomie. Thomas wyróżniał się w college'u na Florydzie. Brawami na stojąco nagrodzono także Kaylę DiCillo, która jesienią zeszłego roku zdobyła tytuł mistrza w klasyfikacji generalnej oraz złoty medal drużynowy na Igrzyskach Panamerykańskich.

READ  Trenerka koszykówki kobiet Rutgers Hall of Fame C-Vivien Stringer ogłasza przejście na emeryturę po 50 sezonach

Sonny Lee bierze udział w dwóch konkurencjach podczas Pucharu Zimowego: nierówne drążki i równoważnia. Ze względu na przebieg losowania nie weźmie ona udziału w żadnej z dwóch pierwszych sesji, które powinny zająć około godziny.

Jej pierwszą imprezą będą drążki, ostatnie zawody w grupie ośmiu gimnastyczek. Oznacza to, że powinieneś spodziewać się go około 14:45 czasu wschodniego. Na belce jest drugą gimnastyczką drugiej połowy kursu. Lub około 15:15

Czy Simone Biles wystartuje w Pucharze Zimowym?

Simone Biles nie weźmie udziału w Pucharze Zimowym.

W zeszłym roku zakwalifikowała się do mistrzostw krajowych jako członek kadry światowej – Puchar Zimowy to kwalifikacje krajowe – i zwykle nie rozpoczyna sezonu startowego tak wcześnie. Szukajcie go podczas US Classic, który odbędzie się 18 maja w Hartford w stanie Connecticut.

Co się stało z Gabby Douglas?

Gabby Douglas, mistrzyni olimpijska z 2012 r., po raz pierwszy od prawie ośmiu lat wróciła do rywalizacji w Pucharze Zimowym. Ale w czwartek po południu oznajmiła, że ​​tak Uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 i nie będzie mógł brać udziału w zawodach.

„Byłem bardzo podekscytowany powrotem na arenę zawodów, ale niestety właśnie uzyskałem pozytywny wynik testu na obecność koronaawirusa :(„…Jestem zdruzgotany, ale do zobaczenia” – napisał Douglas częściowo w poście na Instagramie.

To strzelanina na nierównych prętach, zwana całkowicie skręconym Geigerem. Lee wyskakuje z górnego drążka i wykonuje pełne salto w przód do ustalonej pozycji, po czym ponownie chwyta drążek. Ma nadzieję, że w przyszłym miesiącu pojedzie na finały Pucharu Świata w Baku. Jeśli Lee dokona tam tej umiejętności, obiekt zostanie nazwany jej imieniem.

Czy mężczyźni rywalizują w Zimowym Pucharze Gimnastyki?

Tak. Shane Weskus po pierwszym dniu dwudniowych zawodów wyprzedza koleżankę z Tokio, Jule Moldauer, o 0,4 punktu. Wiskus zdobył 84,450 punktów i w trzech z sześciu wydarzeń znajdował się w pierwszej trójce. 14,550 to najwyższy wynik dnia w ćwiczeniach na podłodze.

READ  Wąski koniec byłego kowboja Gavina Escobara, kolejnego wspinacza skalnego znalezionego martwego w Kalifornii, mówią urzędnicy

„Świetnie się dzisiaj bawiłem i mam nadzieję, że w niedzielę będę się dobrze bawił. Potem baw się dobrze na Mistrzostwach (USA) i utrzymaj tę dynamikę” – powiedział Wiskos. „Myślę, że duża część mojej kariery skupiała się na celach związanych z wynikami, wynikami i tak dalej. Ostatnie dwa spotkania są tylko dla mnie i dla mnie”.

Moldauer był także w pierwszej trójce w trzech z sześciu wydarzeń, ale doznał kontuzji w wyniku upadku pod koniec swojego programu na koniu z łękami.

Drugi dzień to niedziela.

Dwukrotny mistrz USA Brody Malone, który w zeszłym roku wrócił po poważnej kontuzji kolana, startował w trzech konkurencjach: na koniu z łękami, na kółkach i poręczach. Uzyskał trzeci najwyższy wynik dnia na słupkach p i był piąty na koniu z łękami.