24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Messi nie jest obecny, a Beckham zostaje wygwizdany, gdy mecz Interu Miami w Hongkongu kończy się katastrofą

Messi nie jest obecny, a Beckham zostaje wygwizdany, gdy mecz Interu Miami w Hongkongu kończy się katastrofą

Jest mem Davida Beckhama zaczerpnięty z najnowszego hitu Netflix Beckhama Dokument, który cieszy się obecnie dużą popularnością w mediach społecznościowych. Znacie tę historię, widzieliście ją tysiąc lub więcej razy, tę, w której Beckham kilka razy nawołuje Victorię Beckham do „bycia szczerą”, zanim w końcu ustępuje i mówi prawdę o swoim uprzywilejowanym wychowaniu.

Po weekendzie fani, sponsorzy i rząd Hongkongu uznają, że mem wymaga aktualizacji, ponieważ David zamienia się rolami z Victorią, a była gwiazda angielskiej piłki nożnej musi „wyznać szczerość” na temat porażki Inter Miami, drużyny, której jest kapitanem . Będąc współwłaścicielami, biorą udział w ostatnim meczu przedsezonowej światowej trasy koncertowej.

W niedzielę Inter Miami pod wodzą Beckhama wyszedł na boisko przeciwko wybranej drużynie z Hongkongu, a drużyna MLS będzie zadowolona z tego, co wydarzyło się na boisku, czyli stosunkowo prostego zwycięstwa 4:1, bez konieczności wejścia do gry gwiazdora Lionela Messiego. . jedna minuta. Tak naprawdę Messi przez cały mecz siedział na ławce rezerwowych, ubrany w zwykłe ubrania i tenisówki i nawet nie wyglądał, jakby w ogóle miał zamiar grać. I tu leży ogromny problem i główna przyczyna katastrofy PR.

Prawie 40 000 fanów z Hongkongu, z których część wydała od 112 do 570 dolarów na bilet i kilka tysięcy dolarów w witrynach sprzedaży, wzięło udział w niedzielnym meczu, a przeważająca większość była tam, aby zobaczyć, jak Messi odgrywa jakąś rolę w meczu. W miarę upływu czasu i coraz bardziej prawdopodobnego, że Messi odejdzie, na stadionie w Hongkongu na długo przed końcowym gwizdkiem zaczęły głośno słyszeć okrzyki i wezwania do zwrotu pieniędzy. Kiedy Beckham, popularny człowiek w Azji, wszedł na boisko, buczenie nasiliło się.

READ  Zgodnie z notatką, PGA Tour odmawia wydania graczom, którzy chcą wziąć udział w inauguracyjnym wydarzeniu LIV w Londynie w przyszłym miesiącu

Inter Miami ujawnił później, że Messi i jego kolega z drużyny Luis Suarez, druga gwiazda zespołu, opuścili mecz z powodu kontuzji, a obaj gracze nie mogli narażać się na ryzyko przed rozpoczęciem sezonu MLS klubu 22 lutego. Ujawnione przed rozpoczęciem meczu, nadal nie ma pewności, kiedy Messi odniósł kontuzję i dlaczego informacja nie została wcześniej przekazana lokalnym kibicom.

Sytuacja będzie znana kibicom MLB z poprzedniego sezonuWielu zapłaciło wysoką cenę za zobaczenie argentyńskiej gwiazdy po podpisaniu kontraktu z Interem Miami, jednak zawodnik opuścił kilka meczów z powodu kontuzji. Jednak mecze MLS, które opuścił, były jedną z niewielu negatywnych historii z czasów Messiego w USA, a amerykańska opinia publiczna ciepło przyjęła zawodnika dzięki skoordynowanym działaniom ze strony MLS, serialu dokumentalnego emitowanego w Apple TV+ Messi spotyka AmerykęA A nawet reklamy Super Bowl. Apple zapewnia także transmisję na żywo i kompleksowe relacje z zawodów Inter Miami World Tour.

Niestety nieobecność Messiego w Hongkongu nie przyniosła mu żadnych korzyści, a w mediach społecznościowych wybuchła wściekłość, a niektórzy wściekli kibice zniszczyli materiały promocyjne przedstawiające zawodnika, a wielu skierowało swoją złość na Beckhama, Inter Miami i organizatora wydarzenia. Tatlerska Azja.

Mecz pokazowy był wielkim wydarzeniem dla Hongkongu. Wizyta Messiego, światowej ikony, zdobywcy Pucharu Świata, ośmiokrotnego rekordowego zdobywcy Złotej Piłki i być może największego piłkarza w historii, pobudziła wyobraźnię lokalnych kibiców, sponsorów, a nawet rządu Hongkongu, który chciał wesprzeć najważniejsze wydarzenia mające na celu pokazanie światu bardziej pozytywnej strony miasta po jego zniszczeniu, którego branża turystyczna ucierpiała z powodu restrykcyjnej polityki podróżowania podczas pandemii Covid-19.

Poranna gazeta południowochińska Raporty Rząd Hongkongu wsparł grę kwotą 1,92 miliona dolarów oraz dodatkowymi 128 000 dolarów wsparciem dla organizatora wydarzenia Tatler Asia. Organizatorzy nie szczędzili pieniędzy na promocję meczu, rozpoczynając kampanię na kilka miesięcy wcześniej, a w całym materiale Messi był na czele i w środku. Tatler Asia sprzedawał nawet bilety na sesje treningowe w Inter Miami zagorzałym fanom Messiego, którzy chcieli rzucić okiem na swojego idola.

W tygodniu poprzedzającym mecz twarz Messiego była wszędzie w Hongkongu, w transporcie publicznym, w mediach społecznościowych, a nawet na słynnych billboardach zdobiących miejski port. Według SCMPKontrakt meczowy przewidywał, że Messi „będzie grał co najmniej 45 minut, chyba że zachoruje lub dozna kontuzji”.

Dziennikarz z Hongkongu Aaron Bush napisał to na Twitterze 11 styczniaTatler Asia opublikował oświadczenie, w którym uspokaja fanów na temat gry Messiego. „Tatler Asia pragnie zapewnić posiadaczy biletów i fanów piłki nożnej w Hongkongu, że wszystkie gwiazdy Interu Miami, w tym zdobywca Pucharu Świata Argentyny Lionel Messi, będą w akcji podczas meczu Tatler XFEST w Hongkongu” – czytamy w oświadczeniu.

Wszyscy zaangażowani wydawali się pewni, że Messi odegra przynajmniej jakąś rolę w meczu.

Jednak sygnał alarmowy powinien włączyć się w sobotę, w dniu przybycia Inter Miami na międzynarodowe lotnisko w Hongkongu, gdy zespół nie chciał grać w piłkę i w pełni uczestniczyć w oficjalnej ceremonii powitalnej. Messi pojawiał się także sporadycznie na otwartych sesjach treningowych.

W niedzielę, długo po zakończeniu meczu chórem gwizdów i złości, rozpoczęła się polityczna gra w obwinianie. the SCMP Z raportów wynikało, że rząd był zły z powodu sytuacji i rano w dniu meczu powiedziano mu, że zagra Messi. „W związku z nieobecnością Messiego w dniu dzisiejszym, rząd, a także wszyscy kibice są ogromnie rozczarowani ustaleniami organizatorów. Organizator jest winien wszystkim kibicom wyjaśnienia” – stwierdził rząd Hongkongu w oświadczeniu.

W oświadczeniu dodano: „Komitet ds. najważniejszych wydarzeń sportowych skontaktuje się z organizatorem zgodnie z warunkami umowy, w tym dotyczącymi możliwości odliczenia środków sponsorskich w związku z nieobecnością Messiego na meczu”.

David Beckham Inter Miami w Hongkongu

Reakcja współwłaściciela Interu Miami, Davida Beckhama, podczas przedsezonowego meczu towarzyskiego pomiędzy klubem z Hongkongu a Inter Miami.

Freda Lee/Getty Images

W obliczu publicznego gniewu… W niedzielę oświadczenie wydał także Tatler AsiaWyrazili swoje „skrajne rozczarowanie brakiem udziału Lionela Messiego i Luisa Suareza”. W oświadczeniu dodano: „Pomimo niektórych doniesień prasowych Tatler nie miał informacji o braku udziału Messiego i Suareza przed rozpoczęciem meczu. Departament medyczny ich zespołu uznał Messiego i Suareza za niezdolnych do gry, ku wielkiemu rozczarowaniu wszystkich, łącznie z nami.

Jeśli chodzi o Inter Miami, globalne tournée zespołu ma rozszerzyć się na Japonię, gdzie 7 lutego zespół rozegra mecz z Vissel Kobe, a następnie zakończy się w Argentynie, miejscu urodzenia Messiego, oraz w lutym mecz z pierwszym zespołem, Newell's Old Boys. 15. Ale po raz kolejny fani będą żądać Beckhama i spółki. „Bądź też szczery”. Relacje w Hiszpanii i w mediach społecznościowych W niedzielę zasugerowano odwołanie meczu z Vissel Kobe i wcześniejszy powrót drużyny do domu.