16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Xi wzywa do wprowadzenia większej liczby przepisów technicznych i wskazuje na więcej regulacji w przyszłości

Xi wzywa do wprowadzenia większej liczby przepisów technicznych i wskazuje na więcej regulacji w przyszłości

Wielka Sala Ludowa jest widoczna po spotkaniu zamykającym czwartą sesję 13. Narodowego Kongresu Ludowego 11 marca 2021 r. w Pekinie w Chinach.

VCG | Chińska Grupa Optyczna | Obrazy Getty

Pekin – prezydent Chin Xi Jinping Poprosiła czołowych przywódców o przyspieszenie prac nad nowymi przepisami dla sektora technologicznego podczas przemówienia na początku grudnia, jak donosi dwumiesięcznik Chińskiej Partii Komunistycznej opublikowany w środę.

To znak, że przepisy jeszcze nie odchodzą, choć retoryka nie obejmuje zbyt wiele nowych obszarów Ekonomiści przewidują, że najgorsze z pekińskiej kampanii dobiegło końca.

Xi powiedział, zgodnie z tłumaczeniem chińskiego tekstu CNBC, że Chiny powinny „przyspieszyć tempo legislacji w obszarach gospodarki cyfrowej, finansów internetowych, sztucznej inteligencji, dużych zbiorów danych, przetwarzania w chmurze itp.”.

Wezwał również do wprowadzenia większej liczby przepisów w celu zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i wezwał do większego korzystania z prawa w „walkach międzynarodowych” – w tym W obliczu zagranicznych sankcji.

Jednak większość przemówień Xi, wygłoszonych 6 grudnia w Centralnym Biurze Politycznym Chin, skupiających się na szerokich kwestiach teoretycznych, takich jak nieśledzenie podążania za zachodnimi reżimami.

Myślę, że wykorzystanie regulacji jako narzędzia kształtowania gospodarki i społeczeństwa, którego chcą Chiny, jeszcze się nie skończyło.

Matowe bikini

Dyrektor China Economic Enterprise Network

W ubiegłym roku szereg nowych zasad mających na celu zwalczanie rzekomych praktyk monopolistycznych firm technologicznych, bezpieczeństwa danych i innych kwestii zszokowało światowych inwestorów. Przepisy dotyczą chronicznych problemówale niespodzianka zakłóciła biznes i wezwał do masowych zwolnień.

„Spodziewamy się, że nastąpi ciągły rozwój przepisów, zwłaszcza w zakresie technologii”, powiedział Mate Peking, chiński dyrektor The Economist Corporate Network. Zaznaczyła, że ​​Pekin wydał plany budowy „Rządy chińskiego prawa socjalistycznego” do 2035 roku.

Przegląd tego, co zostało zrobione

Przemówienie Xi – wygłoszone ponad dwa miesiące temu, ale upublicznione w tym tygodniu – jest tylko jednym z wielu oficjalnych oświadczeń wygłaszanych publicznie w kraju, w którym informacje są ściśle kontrolowane.

Czytając między wierszami podobnego oficjalnego komentarza, ekonomiści w zeszłym tygodniu doszli do wniosku, że Najgorsze represje regulacyjne w Chinach dobiegły końca Gdzie Pekin bardziej koncentruje się na wzroście. Powiedzieli jednak, że nie oznacza to cofnięcia ani zakończenia nowych zasad.

„Xi kładzie duży nacisk na korzystanie z prawa” – powiedział Chen Long, partner w pekińskiej firmie konsultingowej Plenum. „Rząd chiński stosuje wiele przepisów do rządzenia. 10 lat temu jego pomysłem było przekształcenie wielu przepisów w prawo, więc masz podstawę prawną dla tych polityk”.

Przeczytaj więcej o Chinach z CNBC Pro

Chen spodziewa się w tym roku mniej niespodzianek w zakresie regulacji technicznych niż w ubiegłym.

Podkreślił jednak wagę nieprzeczytania przemówienia Xi. Powiedział: „To przemówienie nie jest niczym nowym, ale raczej podsumowaniem tego, co zrobili”.

Nawet jeśli chodzi o stosowanie przez Chiny prawa do przeciwdziałania sankcjom zagranicznym, Pekin to zrobił Takie przepisy uchwalono w czerwcu. Jeśli chiński rząd uzna, że ​​osoby lub podmioty są zaangażowane w podejmowanie działań dyskryminacyjnych wobec chińskich obywateli lub podmiotów, prawo zezwala Pekinowi między innymi na zamrożenie aktywów lub odmowę wjazdu.

„Chiny chcą wykorzystać prawo do ochrony swoich interesów w stosunku do innych krajów, w tym dodać władzę krajową i mieć głos w kształtowaniu zasad prawa międzynarodowego, aby jak najlepiej służyły ich interesom – coś, co nie jest niczym niezwykłym dla każdego kraju to zrobić”, powiedział Jeremy Dome, pierwszy pracownik Paul Tsai China Center na Yale University School of Law.

Regulacja technologiczna ma globalne konsekwencje

Tymczasem na froncie politycznym władze chińskie wzmogły wysiłki na rzecz wyeliminowania ubóstwa i rozwoju klasy średniej – odchodząc od priorytetowego traktowania wzrostu gospodarczego za wszelką cenę.

Większość zmian nastąpiła po tym, jak rządząca Komunistyczna Partia Chin obchodziła swoje stulecie 1 lipca. Jesienią przyszłego roku partia ma dać Xi bezprecedensową trzecią kadencję na stanowisku prezydenta.