24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

AKTUALIZACJA POŻARU W AFRYCE POŁUDNIOWEJ: Co najmniej 73 osoby zginęły w pożarze budynku w Johannesburgu

AKTUALIZACJA POŻARU W AFRYCE POŁUDNIOWEJ: Co najmniej 73 osoby zginęły w pożarze budynku w Johannesburgu

Linsey Shoel

Kabelo Gwamanda (z prawej) zostanie w maju zaprzysiężony na burmistrza Johannesburga.kredyt…Joao Silvy/The New York Times

Johannesburg był niegdyś miastem marzycieli, miastem złota, które przyciągało poszukiwaczy z daleka i ze wszystkich stron w nadziei, że stanie się bogate. Ale ostatnio miasto stało się bardziej podmiotem politycznym, dużym miastem, w którym dusze wielu mieszkańców są tak ciemne jak latarnie uliczne.

W maju, po dniach manewrów na krawędzi i skręcania rąk, miasto mianowało szóstego burmistrza w ciągu 22 miesięcy: Cabilo Gwamandę, radnego miejskiego pierwszej kadencji z partii politycznej, która w poprzednich wyborach samorządowych uzyskała zaledwie 1% głosów.

Jego awans stanowił kulminację najnowszego rozdziału w serii politycznej, w której kadencja burmistrza mierzona jest w tygodniach i miesiącach, a niezdolność członków rady do utrzymania lidera doprowadziła do chaosu w gminach. Największymi przegranymi byli mieszkańcy Johannesburga.

Gdy przywódcy polityczni kłócą się o władzę i grupy, wściekli mieszkańcy często całymi dniami cierpią bez prądu i wody, unikając dziurawych dróg i nieufni wobec walących się budynków, takich jak ten, który spłonął w czwartek.

W czwartek rano pan Gwamanda był na miejscu pożaru wraz z członkami koalicyjnego rządu miasta. Za warunki, które doprowadziły do ​​pożaru, obwiniał lata zaniedbań, choć obiecał, że jego wydział weźmie na siebie odpowiedzialność.

Powiedział: „Ten rząd istnieje dopiero sześć miesięcy, a już stoimy przed historycznymi wyzwaniami”.

READ  Dziwaczny protest aktywistów klimatycznych na pasie startowym zakłóca dziesiątki lotów