19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacja dotycząca raka króla Karola przekazana przez jego siostrzeńca

Aktualizacja dotycząca raka króla Karola przekazana przez jego siostrzeńca

Król Karol III jest w „dobrym nastroju” podczas leczenia raka, ale jest „sfrustrowany”, że zajmuje mu to więcej czasu, niż chciałby wrócić do pełnego harmonogramu pracy, ujawnił bratanek króla Karola III.

Peter Phillips, prabratanek Karola i syn księżnej Anny, podczas wyemitowanego w niedzielę wywiadu dla Sky News Australia przekazał aktualne informacje na temat stanu zdrowia wuja i niepowodzeń medycznych rodziny królewskiej w ostatnich miesiącach.

Phillips był obecny na koronacji króla w maju zeszłego roku i regularnie jest fotografowany podczas wydarzeń sportowych wraz z członkami rodziny królewskiej, w tym księciem i księżną Walii.

Zapytany o diagnozę raka u króla, którą ogłoszono w lutym, Phillips odpowiedział: „Jest w dobrym nastroju. Myślę, że ostatecznie poczuł się bardzo sfrustrowany, że nie może ruszyć dalej i zrobić wszystkiego, co chce. Jednak jest praktyczny. „Niezwykle”. Zdaje sobie sprawę, że jest okres, w którym naprawdę musi się skupić na sobie, ale jednocześnie zawsze naciska na swój personel i wszystkich, lekarzy i pielęgniarki, aby mogli powiedzieć: „Czy mogę to zrobić? Czy mogę to zrobić?” Zrób to?” 'Który?'”

„Dominujący przekaz” – stwierdził. „Wyraźnie bardzo pragnie powrotu do jakiejś formy normalności i być może jest sfrustrowany faktem, że jego powrót do zdrowia może potrwać nieco dłużej, niż by sobie tego życzył”.

Król Karol III na zdjęciu w Pałacu Buckingham, 13 marca 2024 r. Jego bratanek ujawnił, że król jest w „dobrym nastroju” pomimo diagnozy raka.

Yui Mok — WPA Paul/Getty Images

Pałac Buckingham przekazał niewiele aktualnych informacji na temat stanu zdrowia króla od czasu, gdy 5 lutego po raz pierwszy ogłoszono u niego diagnozę nieznanego rodzaju nowotworu.

READ  Byk w czerwcu 2023 r

W czasie choroby król w dalszym ciągu pełnił obowiązki państwowe, do których zalicza się wyrażanie zgody królewskiej na projekty ustaw parlamentu i spotkania z Premierem, jednakże ze względu na stan zdrowia odwołuje udział w masowych zgromadzeniach i przyjęciach rada.

W międzyczasie królowa Camilla aktywnie reprezentowała męża podczas wielu prestiżowych wydarzeń, w tym mszy z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim 11 marca.

Od lutego kilku członków rodziny królewskiej zwiększyło swoje obciążenie pracą nie tylko po tym, jak u króla Karola zdiagnozowano raka, ale także aby zrekompensować zmniejszoną frekwencję księcia i księżnej Walii.

Kate nie brała udziału w żadnym oficjalnym wydarzeniu publicznym od Bożego Narodzenia, a następnie 16 stycznia w Londynie przeszła poważną operację brzucha, która wówczas miała wymagać okresu rekonwalescencji, co uniemożliwiłoby jej grę aż do „po Wielkanocy”. „

22 marca Kate opublikowała za pośrednictwem Pałacu Kensington wiadomość wideo, w której ogłosiła, że ​​u niej również zdiagnozowano raka i przechodzi chemioterapię zapobiegawczą. W związku z tym weźmie urlop na czas nieokreślony w pełnieniu obowiązków publicznych, aby skupić się na powrocie do zdrowia.

Kate Middleton i Petera Phillipsa
Księżna Walii i Peter Phillips na charytatywnym meczu polo w Windsorze, 6 lipca 2023 r. Phillips opisał księżniczkę jako „genialną samą w sobie” po tym, jak zdiagnozowano u niej raka.

Karaway Tang/WireImage

W wywiadzie dla Sky News Australia Phillips opowiedział także o księżniczce i jej powrocie do zdrowia.

„Ogrom wsparcia dla nich obojga i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia były bardzo zachęcające” – powiedział o Kate i Charlesie.

„Jest niesamowita sama w sobie… Ona i William tworzą razem świetny zespół. Ich dzieci są niesamowite i ogólnie mają świetną równowagę w życiu oraz starają się być rodzicami trójki małych dzieci”.

READ  Nowy zwiastun Runway 34: Ajay Devgn jako pilot próbuje uniknąć awaryjnego lądowania, ale jego decyzja budzi wątpliwości

Newsweek Skontaktowałem się z Pałacami Buckingham i Kensington za pośrednictwem poczty elektronicznej w celu uzyskania komentarza.

Jamesa Crawforda Smitha NewsweekKorespondent królewski mieszkający w Londynie. Można go znaleźć na X (dawniej Twitterze) pod adresem @jrcrawfordsmith I czytaj dalej jego historie Newsweek'S Strona Kingi na Facebooku.

Czy masz pytanie dotyczące króla Karola III, Williama i Kate, Meghan i Harry'ego lub ich rodziny, na które chciałbyś odpowiedzieć od naszych doświadczonych korespondentów królewskich? Wyślij e-mail na adres [email protected]. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.