24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojna między Izraelem a Hamasem, negocjacje w sprawie zakładników, kryzys humanitarny w Gazie

Wojna między Izraelem a Hamasem, negocjacje w sprawie zakładników, kryzys humanitarny w Gazie

Ciężarówki przewożące pomoc w drodze do Gazy na przejściu Kerem Shalom w Izraelu, 22 grudnia. Clodagh Kilcoyne/Reuters

Izraelskie wojsko stwierdziło, że istnieją „ograniczenia logistyczne” w dostarczaniu pomocy do Gazy i wezwało „społeczność międzynarodową do znalezienia dodatkowych rozwiązań” w czasie, gdy organy światowe ostrzegają przed eskalacją kryzysu humanitarnego w regionie.

Rzecznik IDF admirał Daniel Hagari w środę w oświadczeniu wideo upierał się, że „nasza wojna jest skierowana przeciwko Hamasowi, a nie przeciwko mieszkańcom Gazy. Wysyłamy pomoc do Gazy, do mieszkańców Gazy. Nie jesteśmy wąskim gardłem”.

„Wręcz przeciwnie” – powiedział Hajari – „badamy większą liczbę ciężarówek z pomocą, niż może wjechać do Gazy”. „Istnieją ograniczenia i wyzwania logistyczne nałożone przez zdolność organizacji międzynarodowych do dystrybucji pomocy. Dlatego wzywamy społeczność międzynarodową do znalezienia dodatkowych rozwiązań w zakresie dystrybucji pomocy, oprócz tworzenia szpitali polowych i tymczasowych schronień dla mieszkańców Gazy. „

Urzędnicy Światowej Organizacji Zdrowia odwiedzili w poniedziałek kilka szpitali w całej Strefie Gazy, opisując szczegółowo „wstrząsające relacje” cierpień, jakich doświadczają pracownicy służby zdrowia i pacjenci w miarę rozszerzania się konfliktu.

Enklawę ogarnął także kryzys żywnościowy i zdrowotny Pracownicy organizacji humanitarnych mają trudności z uzyskaniem odpowiednich zasobów Za wysiedlonych mieszkańców Gazy.

Hajari powtórzył w swoim oświadczeniu wideo, że „pokonanie Hamasu jest jedyną opcją” po tym, jak izraelscy urzędnicy ostrzegli, że wojna będzie trwała przez kilka miesięcy.

Hajari powiedział: „Będziemy kontynuować naszą ważną misję, którą jest pokonanie Hamasu i uratowanie naszych zakładników. Jesteśmy zaangażowani w wyzwolenie naszych zakładników z Hamasu i wyzwolenie Gazy z rąk Hamasu w imię lepszej przyszłości regionu”.

Napięcia między Izraelem a Organizacją Narodów Zjednoczonych: Komentarze rzecznika IDF pojawiają się po tym, jak Izrael ogłosił, że automatycznie przestanie przyznawać wizy wjazdowe pracownikom ONZ, dodając, że zamiast tego kraj będzie rozpatrywał wnioski indywidualnie.

Rzecznik izraelskiego rządu Elon Levy określił to oświadczenie jako „aktualizację głęboko problematycznego zaangażowania Organizacji Narodów Zjednoczonych w ten konflikt” i zauważył, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie potępiła Hamasu za pomoc w porwaniach i prowadzenie wojny ze szpitali.

READ  Rosja wznawia ataki rakietowe na Kijów, a ataki nasilają się na wschodzie