24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Trump Media zwyżkowały drugiego dnia debiutu giełdowego

Akcje Trump Media zwyżkowały drugiego dnia debiutu giełdowego

Akcje Trump Media and Technology Group (DJT) wzrosły w środę o 14% podczas drugiego dnia notowań na giełdzie Nasdaq (^IXIC).

Akcje spółki dominującej platformy mediów społecznościowych Donalda Trumpa Truth Social zwyżkowały o 16% w pierwszym oficjalnym dniu notowań we wtorek. Od tego czasu stało się to publiczne połączyć Wraz ze spółką celową Digital World Acquisition Corp. W umowie zatwierdzonej przez akcjonariuszy w zeszłym tygodniu.

Dobre wyniki DJT wynikają z odbicia na giełdach memów, gdzie niektóre transakcje postrzegane jako pozbawione podstaw przyniosły oszałamiające zwroty.

Według wniosku Komisji Papierów Wartościowych i Giełd złożonego przez DWAC, Trump Media stracił 49 milionów dolarów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy ubiegłego roku i wygenerował 3,4 miliona dolarów przychodów. Przy obecnym poziomie jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie około 8 miliardów dolarów.

Inne nazwy przyjazne memom, takie jak Reddit (RDDT) i GameStop (GME) również odnotowały w ostatnich dniach ogromne wzrosty, podczas gdy bardziej ryzykowne aktywa, takie jak Bitcoin (BTC-USD) i towary, wzrosły od początku roku.

Niektóre nazwy wracają do tej ziemi. Reddit i GameStop spadły odpowiednio o około 13% i 16% w środowych notowaniach.

Krótkie zainteresowanie akcjami DJT — Zakłady, że cena akcji raczej spadnie, a nie wzrośnie — wynoszą około 11% wyemitowanych akcji, wynika z najnowszych danych S3 Partners. Średnie krótkie zainteresowanie spółkami publicznymi wynosi ok Zakres 3% do 4%.

Akcje Trump Media wzrosły już drugiego dnia debiutu giełdowego.  (AP/Paul Sancia, Archiwum)

Akcje Trump Media wzrosły już drugiego dnia debiutu giełdowego. (Agencja prasowa)

Były prezydent założył Truth Social po tym, jak wyrzucono go z głównych aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter – platformy znanej obecnie jako X – w następstwie zamieszek na Kapitolu 6 stycznia 2021 r. Od tego czasu Trump został przywrócony na te platformy.

Trump zatrzyma ok 60% udziału W Truth Social udziały warte obecnie około 4 miliardów dolarów. Zakończenie fuzji następuje także w momencie, gdy byłemu prezydentowi grozi kara w wysokości 454 mln dolarów za oszustwo i ma kłopoty Zbiórka na deficyt Przygotowując się do rewanżu w wyborach w 2024 r. z prezydentem Bidenem.

READ  Chmura przeskoczyła przed samolotem linii Hawaiian Airlines, który w zeszłym miesiącu miał poważne turbulencje | Transport lotniczy

Ale Trump będzie musiał poczekać, zanim spienięży swoje akcje.

Zgodnie z warunkami połączenia zainteresowane strony podlegają sześciomiesięcznemu okresowi blokady przed sprzedażą lub przeniesieniem akcji. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy zarząd spółki głosuje za przyznaniem specjalnego zwolnienia.

Kanał Aleksandry Jest starszym reporterem w Yahoo Finance. Śledź ją na X @allie_canal, Linkedin, Wyślij go e-mailem na adres [email protected].

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami giełdowymi i dogłębną analizą, w tym wydarzeniami dotyczącymi zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance