19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ninja, najpopularniejszy streamer na Twitchu, ujawnia, że ​​zdiagnozowano u niego raka skóry

Ninja, najpopularniejszy streamer na Twitchu, ujawnia, że ​​zdiagnozowano u niego raka skóry

Tyler Blevins, gwiazda gier wideo znana jako Ninja, ujawnił w tym tygodniu, że zdiagnozowano u niego czerniaka, rodzaj raka skóry.

Pan Blevins, 32 lata – powiedział we wtorek w mediach społecznościowych Kilka tygodni temu podczas corocznej kontroli u dermatologa usunięto mu znamię ze stopy.

„To nawrót czerniaka, ale lekarze są optymistami, że wykryliśmy go we wczesnym stadium” – powiedział.

W poście Blevins napisał, że na jego stopie wykryto drugą ciemną plamkę, która również została usunięta i jest badana, „mając nadzieję, że pod mikroskopem będą widoczne wyraźne krawędzie inne niż rak skóry i będziemy wiedzieć, że go mamy”. „.

Jego ogromna liczba fanów w Internecie doprowadziła do jego pojawienia się w 2019 r., Przebrany za postać zwaną „Lodami”, W konkursowym programie stacji Fox „The Masked Singer”. W 2018 r. Grał w Fortnite z Ellen DeGeneres W „The Ellen DeGeneres Show”.

Rak skóry jest powszechny i ​​często można go przeżyć. Rak podstawnokomórkowy i rak płaskonabłonkowy, najczęstsze rodzaje raka skóry, mogą powodować zniekształcenia, ale rzadko kończą się śmiercią.

Czerniak stanowi tylko około 1% wszystkich zdiagnozowanych przypadków raka skóry, ale jest przyczyną zdecydowanej większości zgonów z powodu raka skóry. Amerykańskie Towarzystwo Nowotworowe Szacuje się, że lekarze zdiagnozują około 100 640 nowych nowotworów – w tym roku w Stanach Zjednoczonych około 59 170 mężczyzn i 41 470 kobiet, w wyniku czego umrze około 8 290 osób.

Ryzyko wzrasta z wiekiem, a jaśniejszy odcień skóry jest również głównym czynnikiem ryzyka czerniaka. Wczesne wykrycie może prowadzić do skutecznego leczenia.

Średni wiek osób, u których zdiagnozowano tę chorobę, wynosi 66 lat. Jednak rak skóry należy do najczęstszych chorób Rak u młodych ludziWedług American Cancer Society szczególnie młode kobiety w wieku od 20 do 39 lat.

READ  RIP Jansen Panettiere, aktor Walking Dead, brat Haydena

Czerniak wykrywany na dłoniach, podeszwach stóp lub pod paznokciami „jest rzadkim typem” – powiedział w środę William Dahut, dyrektor naukowy American Cancer Society. Zasugerował, aby ludzie stosowali filtry przeciwsłoneczne, często sprawdzali swoją skórę i konsultowali się z dermatologiem, jeśli znajdą coś podejrzanego.

„Dobrze jest, aby partner obejrzał Twoje plecy i podeszwy stóp w dobrze oświetlonym pokoju lub przy latarce” – powiedział.

Blevins powiedział, że wykorzysta swoją diagnozę do podniesienia świadomości na temat raka skóry.

„Jestem wdzięczny za nadzieję, że wykryto to wcześnie, ale proszę potraktować to jako test PSA do kontroli skórnej” – napisał w swoim poście.