25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Agent Secret Service wrócił do USA z Izraela po rzekomej „fizycznej konfrontacji”

Agent Secret Service wrócił do USA z Izraela po rzekomej „fizycznej konfrontacji”

Jerozolima – Agencja poinformowała, że ​​członek amerykańskiej służby wywiadowczej wrócił do USA z Izraela w poniedziałek po tym, jak rzekomo zaangażował się w „fizyczną konfrontację” w Jerozolimie i został na krótko zatrzymany przez izraelską policję.

W środę rzecznik Secret Service powiedział w oświadczeniu dla CBS News, że agencja została poinformowana o spotkaniu pod koniec poniedziałku, a agent pracujący w Izraelu „został na krótko aresztowany i przesłuchany przez izraelską policję, która wypuściła go bez postawienia zarzutów ”.

Cztery osoby, którym powiedziano o kłótni, miały więcej szczegółów na temat nocy klienta.

Agent Secret Service był poza służbą w poniedziałek wieczorem w barze w Jerozolimie. Kobieta w barze weszła w interakcję z agentem i doszło do kłótni. Według trzech źródeł klient popchnął kobietę podczas kłótni.

Źródła podały, że zainteresowana kobieta nie była ranna, ale wezwała izraelską policję, aby zgłosić agenta.

Według trzech źródeł izraelska policja zatrzymała agenta i poinformowała ambasadę USA w Izraelu, która skontaktowała się z centralą wywiadu USA.

Zaangażowany agent był członkiem Zespołu Kontrataku, jednostki taktycznej zajmującej się bronią ciężką Secret Service, która wspomaga Wydział Ochrony Prezydenta, według źródła zaznajomionego z tą sprawą.

Ta drużyna kontrataku jest zwykle rozmieszczana przed głośnymi podróżami prezydenckimi.

Secret Service poinformował również, że „pracownik wrócił do Stanów Zjednoczonych”. „Zgodnie z protokołem agencji, jego dostęp do systemów i obiektów Secret Service został zawieszony w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie”.

Dwie osoby, które zostały poinformowane o incydencie, powiedziały, że w grę wchodził alkohol. Inna osoba zaznajomiona z wewnętrznym śledztwem CBS powiedziała, że ​​Secret Service bada, czy agent był pijany. To źródło podało również, że oczekuje się, że agent wyjaśni w środę, co stało się z wywiadem.

Incydent miał miejsce, gdy prezydent Biden miał przybyć do Tel Awiwu w ramach czterodniowej podróży na Bliski Wschód, jego pierwszej wizyty w tym regionie jako prezydenta. Oprócz przystanku w Izraelu Biden odwiedzi Zachodni Brzeg i Arabię ​​Saudyjską.

READ  Bojownicy atakują główną bazę wojskową w Mali i sytuacja jest „pod kontrolą”

Zapytany o bardziej szczegółowe informacje na temat nacisku agenta przez kobietę w Jerozolimie, rzecznik Secret Service Anthony Gullelmi powiedział CBS News, że departament nie był w stanie skomentować ani potwierdzić żadnych szczegółów, „biorąc pod uwagę, że nasze śledztwo dopiero się rozpoczyna”.

„Uważamy wszystkich pracowników zgodnie z najwyższymi standardami zawodowymi i widzisz wyniki naszej silnej kultury odpowiedzialności” – powiedział Gullelmi, dodając, że wszyscy agenci są zobowiązani do odbycia „rocznego szkolenia z uczciwości” i odbycia odpraw na temat „standardów zawodowych” i postępowania przed . Wyjazd na wszelkie delegacje zagraniczne.

Nie po raz pierwszy agent Secret Service wrócił do Stanów Zjednoczonych przed wyjazdem prezydenckim za granicę. W maju dwóch agentów Secret Service zostało odesłanych do domu z Seulu w Korei Południowej i umieszczonych na urlopie administracyjnym po incydencie po służbie, w którym jeden z członków wdał się w fizyczną „bójkę” z lokalnym taksówkarzem.

Lokalna policja zbadała incydent i nikt nie został aresztowany ani oskarżony. Członkowie Secret Service wyjechali do Stanów Zjednoczonych mniej niż półtorej godziny przed planowanym przybyciem Bidena do Korei Południowej w ramach pięciodniowej wycieczki po Azji.

Jordan Farhi przyczynił się do powstania tego raportu.