25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacja na żywo z wojny na Ukrainie: co najmniej 20 zabitych w rosyjskim strajku w Winnicy

Aktualizacja na żywo z wojny na Ukrainie: co najmniej 20 zabitych w rosyjskim strajku w Winnicy

przypisane mu…Aleksander Ermoszenko/Reuters

Rosyjskie władze„Pytania ,Od 900 000 do 1,6 miliona obywateli Ukrainy, w tym 260 000 dzieci, z ich domów na ziemie rosyjskie, często do odizolowanych regionów Dalekiego Wschodu, sekretarz stanu USA Anthony J. Mrugać Powiedział Środa.

Pan Blinken opisał transfery jako „poważne naruszenie Czwartej Konwencji Genewskiej dotyczącej ochrony ludności cywilnej” i „zbrodnię wojenną”.

Rosja przyznała, że ​​1,5 miliona Ukraińców jest teraz w Rosji, ale potwierdziła, że ​​ewakuowano ich dla własnego bezpieczeństwa.

Ukraińscy urzędnicy zawsze bili na alarm w Rosji MigracjeZ prezydentem Wołodymyrem Zełenskim Opisywanie ostatniego miesiąca przeciwko nim jako „jednej z najbardziej ohydnych rosyjskich zbrodni wojennych”. Powiedział, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę deportowano ponad 200 tys. dzieci.

Opinie przesłane do The New York Times i innych serwisów informacyjnych przez deportowanych, którzy uciekli z Rosji, opisy tzw. miejsc likwidacji, relacje o przesłuchaniach, pobiciach, torturach osób uważanych za powiązanych z ukraińskimi siłami zbrojnymi, zaginięciach.

Urzędnicy europejscy opisali miejsca nominacji jako ustawione w szkołach, ośrodkach sportowych i instytucjach kulturalnych w częściach Ukrainy niedawno zajętych przez siły rosyjskie.

Z tych miejsc wielu Ukraińców zostało wywiezionych do różnych miejsc w Rosji – często do regionów oddalonych od Ukrainy, w pobliżu Chin czy Japonii, jak wynika z zeznań.

Niektórzy urzędnicy amerykańscy wyrazili obawy dotyczące Migracjeale podał jedynie niejasne oceny skali.

Michael Carpenter, ambasador Stanów Zjednoczonych przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Powiedział podczas przemówienia w Wiedniu w maju Tak wielu świadków przedstawiło szczegółowe relacje z rosyjskich „brutalnych przesłuchań” w Filtruj obozy, do których wpędzono co najmniej kilka tysięcy Ukraińców, a co najmniej kilkadziesiąt tysięcy deportowano.

W środowym oświadczeniu pana Blinkena cytowano również doniesienia, że ​​siły rosyjskie celowo oddzielają ukraińskie dzieci od ich rodziców i porywają innych z sierocińców. W oświadczeniu stwierdzono, że świadkowie i ocaleni opisali „powtarzające się groźby, nękanie i przypadki tortur ze strony rosyjskich sił bezpieczeństwa”.

READ  W wypadku autobusu w Republice Południowej Afryki zginęło 45 osób

W niektórych przypadkach paszporty Ukraińców zostały skonfiskowane, napisano w oświadczeniu, a zamiast tego wydano paszporty rosyjskie, „w pozornej próbie zmiany demograficznego składu części Ukrainy”.

Pan Blinken powiedział, że Stany Zjednoczone wzywają do natychmiastowego wstrzymania deportacji i wzywają władze rosyjskie do uwolnienia zatrzymanych i umożliwienia im powrotu do domu. W oświadczeniu stwierdzono, że niezależni obserwatorzy powinni mieć dostęp do rzekomych stron kandydujących i miejsc, do których deportowano Ukraińców.

Jego oświadczenie pojawiło się w przeddzień Konferencji Odpowiedzialności Ukrainy, która odbyła się w czwartek w Hadze. KonferencjaBiuro Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego i Komisji Europejskiej, którego gospodarzem jest rząd holenderski, dąży do tego, aby zbrodnie wojenne na Ukrainie nie pozostały bezkarne.

„Prezydent Putin i jego rząd nie będą mogli bezkarnie angażować się w te systematyczne nadużycia” – powiedział Blinken. „Rozliczalność jest niezbędna”.