24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Administracja Bidena liczy na wskazówki Tesli w zakresie reformy polityki paliw odnawialnych

Administracja Bidena liczy na wskazówki Tesli w zakresie reformy polityki paliw odnawialnych

(Reuters) – Prezydent USA Joe Biden rzadko wspomina o producencie samochodów elektrycznych Tesli (TSLA.O) publicznie. Ale prywatnie jego administracja polegała na firmie, aby pomóc w opracowaniu nowej polityki umożliwiającej pojazdom elektrycznym korzystanie z lukratywnych dotacji na odnawialne paliwa w kraju, wynika z e-maili, które Reuters zobaczył.

Administracja Bidena zadzwoniła do Tesli pierwszego dnia urzędowania, rozpoczynając serię spotkań na ten temat między urzędnikami federalnymi a firmami związanymi z przemysłem samochodów elektrycznych w kolejnych miesiącach, zgodnie z e-mailami.

Wczesny i szeroki komunikat administracji odzwierciedla fakt, że rozszerzenie amerykańskiego standardu paliw odnawialnych (RFS) w celu uczynienia go narzędziem elektryfikacji krajowej floty samochodowej jest jednym z priorytetów Bidena w walce ze zmianami klimatycznymi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

RFS, którego początki sięgają 2005 roku, to program federalny, który wymaga, aby paliwa transportowe sprzedawane w Stanach Zjednoczonych zawierały minimalną ilość paliw odnawialnych. Do tej pory była to przede wszystkim dotacja do etanolu z kukurydzy.

Kontakty Białego Domu z Teslą pokazują również, że chociaż między Bidenem a założycielem Tesli, Elonem Muskiem, istniała publiczna uraza, na początku zespół Bidena próbował zaangażować producenta samochodów w poważny nacisk na politykę. Biden postawił sobie za cel, aby połowa nowych samochodów sprzedawanych w 2030 r. była bezemisyjna.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska, która obsługuje RFS, ma w tym roku ujawnić proponowane zmiany w polityce, identyfikując nowych zwycięzców i przegranych na wielomiliardowym rynku kredytów, znanym jako RIN, który wspiera plantatorów kukurydzy i producentów biopaliw przez więcej niż dekada.

Wczesne dowody sugerują, że kierownictwo skłania się ku regule, która przynosi korzyści producentom samochodów, takim jak Tesla, dając im największy dostęp do tak zwanych e-RINS lub elektrycznych RIN. Ale reforma może również rozszerzyć wsparcie na branże pokrewne, takie jak firmy przewozowe i składowiska odpadów, które dostarczają odnawialne elektrownie biogazowe, według przedstawicieli branży.

READ  Podróżujący w dużych rozmiarach zwracają nową uwagę na politykę Southwest Airlines dotyczącą wielkości klienta w TikTok

„Dzięki Karmie słyszeliśmy, że firmy motoryzacyjne naprawdę polubią tę zasadę”, powiedziała podczas majowej konferencji Maureen Walsh, dyrektor ds. polityki federalnej w US Biogas Council. Ale, dodała, „wszyscy pozbywaliśmy się tego stosu”.

Pomysł włączenia pojazdów elektrycznych do RFS był badany od lat, ale zyskał popularność, gdy zespół przejściowy Bidena skupił się na pojazdach elektrycznych jako przyjaznym dla pracy rozwiązaniu kryzysu klimatycznego. Transport odpowiada za ponad jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych.

Biały Dom nie odpowiedział na prośby o komentarz.

EPA stwierdziła, że ​​konsultuje się ze „wszystkimi zainteresowanymi stronami” przy przeglądzie polityki RFS.

Obecny RFS wymaga od rafinerii mieszania etanolu i innych biopaliw do puli paliw lub kupowania RIN od tych, którzy to robią. Ta polityka doprowadziła do boomu gospodarczego w stanach Farm Belt. Ale rozgniewało to również grupy zajmujące się ochroną środowiska, które twierdzą, że nadmierna produkcja kukurydzy szkodzi ziemi i wodzie, jednocześnie wydłużając wiek silnika spalinowego.

Grupa ekologiczna Friends of the Earth wyraziła dezaprobatę dla programu e-RIN. Grupa postrzega RFS jako politykę, której nie udało się zwiększyć produkcji nowej generacji paliw niskoemisyjnych, jednocześnie szkodząc środowisku. Widzisz również, że rozszerzenie programu oznacza śliski kierunek w kierunku zwiększenia wykorzystania drewna odpadowego i surowca drzewnego, który może generować energię elektryczną.

„RFS powinien zostać zreformowany, aby zająć się prezentami dla brudnego etanolu z kukurydzy. Nie należy go rozszerzać o nowe prezenty dla rolnictwa przemysłowego i biomasy drzewnej” – powiedział Lucas Ross, rzecznik Friends of the Earth.

Idź do TESLI

Rankiem w dniu inauguracji prezydenta Bidena w styczniu 2021 r. pracownik EPA Dallas Burkholder wysłał e-mailem do lobbysty Tesli, Rohana Patela, na spotkanie na temat integracji pojazdów elektrycznych z RFS, zgodnie z dokumentami przejrzanymi przez Reuters. Z zapisów wynika, że ​​zaplanowali spotkanie tydzień później.

READ  Kontrakty terminowe na akcje bez zmian przed ważną decyzją polityczną Fed

Od tego czasu Agencja Ochrony Środowiska Bidena odbyła dodatkowe spotkania na ten temat z Teslą, grupami reprezentującymi producentów biogazu, takimi jak West Management. (WM.N) Firma usługowa Republiki (RSG.N) i firmy zajmujące się stacjami ładowania, takie jak ChargePoint Holdings Inc (CHPT.N)Według dokumentów.

Według e-maili Agencja Ochrony Środowiska odbyła również co najmniej jedno spotkanie z pracownikami Białego Domu, w tym doradcą ds. klimatu Ali Zaidi, w celu omówienia reform.

Biały Dom Biden był niewzruszonym zwolennikiem przemysłu samochodów elektrycznych, wiążąc wiele jego nadziei na zmianę klimatu na zwiększenie liczby samochodów elektrycznych na drogach. W ubiegłym roku uchwalona międzypartyjna ustawa infrastrukturalna obejmowała 7,5 miliarda dolarów na nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych, a Biden starał się przywrócić wygasłe ulgi podatkowe, aby pomóc konsumentom płacić za nowe pojazdy.

Jednak dyrektor generalny Tesli Musk często był w konflikcie z Białym Domem, wysyłając ostre tweety skierowane do Bidena. W lutym Biden publicznie potwierdził rolę Tesli w produkcji samochodów elektrycznych, po tym jak Musk wielokrotnie narzekał, że jest ignorowany. Czytaj więcej

czego wszyscy chcą

Tesla poszukuje zmian w RFS, które pozwolą jej zarabiać kredyty na paliwo odnawialne w oparciu o płatne kilowatogodziny lub podobne wskaźniki, zgodnie z dwoma źródłami zaznajomionymi z planem. Firma zbadała również partnerstwa z producentami biogazu, aby dać im przewagę na każdym rynku wychodzącym z nowej normy, mówią źródła.

Tesla nie odpowiedział na prośby o komentarz do tej historii.

Tymczasem członkowie branży żeglugi samochodowej również naciskają na stawkę.

Matthew Nelson, lobbysta Electrify America, grupy handlowej zajmującej się firmami zajmującymi się ładowaniem, napisał w październiku do Agencji Ochrony Środowiska i powiedział, że e-RIN zrobi więcej, aby zrealizować cele Bidena na 2030 r. dotyczące 500 000 stacji ładowania i sprzedaży o 50% większej energii elektrycznej pojazdy niż jakakolwiek inna polityka, zgodnie z e-mailami. Dodał, że firmy żeglugowe potrzebują kredytu, aby konkurować z benzyną.

READ  Ekonomista Peter Schiff wyjaśnia, dlaczego spodziewa się, że bitcoin upadnie wraz z nasileniem się recesji – ostrzega „nie kupuj tej kropli” - Bitcoin News

Według danych Departamentu Energii Stany Zjednoczone mają obecnie około 48 000 stacji ładowania, skoncentrowanych wokół obszarów przybrzeżnych.

Producenci biogazu, podobnie jak wysypiska śmieci, chcą kredytów, argumentując, że dostarczają odnawialne paliwa do sieci, która wytwarza energię dla pojazdów elektrycznych.

Energia elektryczna uzyskana z biogazu już kwalifikuje się do generowania RIN. Ale Agencja Ochrony Środowiska nigdy nie zgodziła się na prośbę branży, ponieważ nie określiła jeszcze najlepszego sposobu śledzenia siły, która sprowadza pojazdy elektryczne do ich pochodzenia.

W 2020 roku gaz wysypiskowy wytworzył około 10 miliardów kilowatogodzin energii elektrycznej, czyli 0,3% energii w skali amerykańskiej.

„Uważamy, że wdrożenie programu energetycznego RFS dobrze pasuje do celów klimatycznych administracji Bidena” – napisała do EPA Carrie Anand, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Energetyki Biomasy, zgodnie z dokumentami.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Garretta Renshawa w Filadelfii i Stephanie Kelly w Nowym Jorku, redagowanie przez Richarda Valdemanisa i Matthew Lewisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.