3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Musk mówi, że fabryki Tesli w Berlinie i Austin tracą miliardy dolarów

Musk mówi, że fabryki Tesli w Berlinie i Austin tracą miliardy dolarów

„Ostatnie dwa lata były absolutnym koszmarem zakłóceń łańcucha dostaw, jedna rzecz po drugiej, a my jeszcze z tego nie wyszliśmy” – powiedział dyrektor generalny Tesli, Elon Musk.

Patrick T. Fallon | Reuters

Tesla Dyrektor generalny Elon Musk powiedział w wywiadzie opublikowanym w środę, że najnowsze fabryki samochodów w Teksasie i Berlinie tracą „miliardy dolarów w tej chwili”, ponieważ zakłócenia w łańcuchu dostaw ograniczają zdolność giganta samochodów elektrycznych do zwiększenia produkcji.

„Zarówno fabryki w Berlinie, jak i Austin są teraz gigantycznymi piecami do wypalania gotówki. Cóż? .

„Berlin i Austin tracą teraz miliardy dolarów, ponieważ są tak duże wydatki i prawie nie ma żadnej produkcji. Ponowne uruchomienie Berlina i Austin oraz pełne odzyskanie Szanghaju jest bardzo naszym zmartwieniem. Wszystko inne to w zasadzie bardzo mała rzecz”.

Musk powiedział, że fabryka w Teksasie „traci teraz szalone pieniądze” z powodu problemów z przyspieszeniem produkcji samochodów z tak zwaną baterią 4680, najnowszą technologią Tesli. Tymczasem narzędzia potrzebne do produkcji samochodów na konwencjonalne baterie 2170 „utknęły w porcie w Chinach”.

„Po prostu próba utrzymania fabryk działających przez ostatnie dwa lata była bardzo trudna, jak poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw, jak bardzo poważne” – powiedział Musk.

„Ostatnie dwa lata były koszmarem z powodu zakłóceń łańcucha dostaw, pojedynczo, a my jeszcze z tego nie wyszliśmy”.

W Chinach pojawienie się Covid w ostatnich tygodniach doprowadziło do zamknięcia dużych miast, takich jak Szanghaj, gdzie w kraju znajduje się fabryka Tesli. Tesla planuje zawiesić większość produkcji w tym zakładzie w pierwszych dwóch tygodniach lipca z powodu modernizacji, Reuters zgłoszono w środę.

Od czasu wywiadu Musk ogłosił plany zmniejszenia płatnej siły roboczej Tesli o 10% w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Ale firma planuje co godzinę zwiększać liczbę pracowników. Zwolnienia Tesli Musk powiedział w tym tygodniu, że około 3,5% jego całkowitej siły roboczej.

READ  Covid-19 i wiadomości o szczepionkach: aktualizacje na żywo

Pomimo problemów z łańcuchem dostaw Tesla wciąż do tego dąży Produkcja 1,5 miliona samochodów w tym rokuMusk powiedział w kwietniu, choć ostrzegał, że klienci muszą czekać na długi czas oczekiwania na swoje samochody.