29 kwietnia, 2024

76ers prowadzą późno, ale „szczęśliwi” z szansy na pokonanie Lakers w dogrywce

PHILADELFIA – Krótko po tym, jak jego 76 graczy szalało w wygranym 133-122 dogrywce nad Lakers, trener Doc Rivers usadowił się na krześle przed konferencją prasową i zanim zdążył odpowiedzieć na pytanie, podsumował swoją noc.

„Myślałem, że zaczniemy to jakieś 15 minut temu” — powiedział Rivers z uśmiechem.

Tak samo wszyscy inni w Wells Fargo Center w piątkowy wieczór, kiedy Joela Embiida Podziel parę rzutów wolnych, aby uzyskać 119-110 na 34,8 sekundy przed regulaminowym czasem gry.

Stamtąd jednak komedia pomyłek pozwoliła Lakersom nie tylko wrócić do gry, ale mieć szansę na jej wygranie w regulaminowym czasie.

Sixers wykonali trzy straty w 21,6 sekundy, a także podzielili parę rzutów wolnych, aby dać życie przeciwnikom.

„Szczerze, po prostu próbuję rozgryźć, co się do cholery dzieje” — powiedział Embiid, który zdobył 38 punktów i 12 zbiórek w 46 minut, zapytany o to, co działo się w jego głowie podczas krachu w Filadelfii w czwartej kwarcie. „To nigdy nie powinno być w takiej sytuacji. Ale cieszę się, że mieliśmy kolejną szansę, poszliśmy do dogrywki i zamknęliśmy to”.

Podczas gdy Filadelfia robiła, co mogła, by dać Los Angeles szansę, Lakers zrobili wiele, by pomóc swojej sprawie, uzyskując zwolnienie od Patricka Beverly’egoparę rzutów wolnych z Anthony’ego Davisa i indeks 3 z Austina Reevesa aby zbliżyć go do 120-117 na 10,5 sekundy przed końcem.

W tym momencie Reeves spieprzył Mathis Thibul Po rzucie za 3 punkty na 9,2 sekundy przed końcem, drugoklasista posłał do przodu na linię rzutów wolnych z szansą na remis. Ale po tym, jak Reeves wykonał swoje pierwsze dwa rzuty wolne, nie trafił w trzeci. Przy kolejnych łapaniach piłki jest ona dotykana jako ostatnia James Lebron – Zapewnienie posiadania Filadelfii na 5,5 sekundy przed końcem i szansę na ostateczne wyprowadzenie piłki.

READ  Robert Saleh jest pewien, że Aaron Rodgers będzie Jettem. OBJ jest również na radarze

podczas gdy Tobiasza Harrisa Wyrzucił podanie w powietrze w kierunku Embiida, po tym jak nie miał dokąd pójść z piłką – tylko po to, by uderzyć Embiida w twarz i odbić się.

Piłka znalazła się w rękach Davisa, który następnie dokonał wymiany i dedykacji Russella Westbrooka przed atakiem Harrisa na 3,7 sekundy przed końcem.

Ale z szansą na wyprowadzenie Lakersów na prowadzenie 1 – i na krawędzi naprawdę nieprawdopodobnej wygranej, ponieważ Filadelfia nie miała już żadnych przerw na żądanie – Davis spudłował drugi rzut wolny, pozwalając 76erowi na nowe życie i zamiast tego wysłanie gry do dogrywki.

„To zdecydowanie boli”, powiedział Davis, który zakończył z 31 punktami – 25 z nich po przerwie – 12 zbiórek, dwie asysty i dwa bloki w 36 minut.

„Wywierałem na sobie dużą presję, aby wykonać rzut wolny, szczególnie w tego rodzaju sytuacjach. Nadal jestem wściekły, że go nie trafiłem”.

Jakkolwiek dramatyczna była sekwencja gry końcowej, dogrywka zakończyła się nieco antyklimatycznie. Zamiast kontynuować popadanie w szaleństwo w dogrywce, Filadelfia od razu zorientowała się, pokonując Los Angeles 13-2 w dogrywce, ponieważ sam Westbrook spudłował więcej strzałów (trafiając 0-za-5), niż 76ers oddali jako . Drużyna w dogrywce (3 za 4 plus 7 za 7 z linii rzutów wolnych).

Szczerze mówiąc, może to było po prostu rozczarowanie spowodowane wysadzeniem tego w powietrze [lead] Harris powiedział, gdy zapytano go, jak on i jego koledzy z drużyny wrócili na właściwe tory.

„Wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby wyjść stąd zwycięsko”.

Mecz marszu strażnika został przyćmiony przez dziwaczny upadek w ostatnich chwilach De Anthony’ego Meltonaktóry zakończył z 33 punktami po rzutach 11 na 16, w tym 8 na 12 za trójki, dokładając do tego siedem przechwytów.

„Szczerze mówiąc, moi koledzy z drużyny właśnie mnie znajdowali” – powiedział Milton. „Niektóre z tych pasów i sposób, w jaki przeszli, to znaczy, jestem pewien, że nie myśleli, że przejdą. Ale ciągle się krzyżowali i ciągle mnie znajdowali i zostawiali mnie otwartą, więc ja strzelał do niego i strzelał z pewnością siebie”.

READ  2022 NCAA Baseball Arch: wyniki MŚ College World Championship, terminarz

Chociaż 76ers osiągnęli sukces, po katastrofalnym ostatnim występie po poniedziałkowej porażce w Houston z przeciętnymi Rockets, w połączeniu z ich słabościami z końca tego roku, Rivers powiedział, że te problemy zostaną rozwiązane w przyszłości.

„Wszyscy nasi strażnicy, wszyscy musimy przyjść na bal” – powiedział Rivers. „Musimy być otwarci. Musimy grać z błędami w końcówce meczu… To nie może się zdarzyć. Naprawimy to”.

Przyczynił się do tego raportu Dave McMenamin z ESPN.