30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

6 najlepszych ścieżek dźwiękowych o zjawiskach nadprzyrodzonych, certyfikowanych przez Deana Winchestera, ranking

6 najlepszych ścieżek dźwiękowych o zjawiskach nadprzyrodzonych, certyfikowanych przez Deana Winchestera, ranking

Na dobre i na złe, podróży braci Winchester zawsze towarzyszą wspaniałe rezultaty.

Jeśli jesteś fanem długoletniej serii Supernatural i przygód dwóch charyzmatycznych braci walczących ze sobą i podążających za rodzinnym biznesem, wiesz, że serial nigdy nie jest nieśmiały, jeśli chodzi o wybór najbardziej niesamowitych starych, klasycznych ścieżek dźwiękowych.

Oto 6 najlepszych piosenek o zjawiskach paranormalnych, które dzięki Winchesterom stały się naszymi ulubionymi piosenkami wszechczasów.


6. Gorączka chwili w Azji

W odcinku Mystery Spot trzeciego sezonu Supernatural Sam doświadcza pętli czasu, w której ponownie przeżywa ten sam dzień, rozpoczynając każdy dzień torturowanych świstaków od żaru azjatyckiej chwili odtwarzanej na budziku.

Z piosenką Deana „Rise and Shine, Sammy!” Na początku każdego odcinka ten pełen humoru i powtarzający się scenariusz, któremu towarzyszy klasyczna melodia z lat 80., stał się popularnym żartem wśród fanów serialu.

5. Och, śmierć – Jane Titus

Jednym z najstraszniejszych momentów w całym serialu jest wprowadzenie Death on Supernatural. Kiedy Śmierć wysiada z zabytkowego samochodu, wchodzi do wietrznego miasta, bezczelnie zderza się z mężczyzną, powodując jego śmierć, a całej scenie towarzyszy czarujący głos Jane Titus – dokładnie ten moment z tą właśnie piosenką wywołuje dreszcze do szpiku kości .

4. Smoke on the Water zespołu Deep Purple

Po roku prób prowadzenia normalnego życia z Lisą i Benem, w sezonie 6 Dean wraca do świata łowiectwa, gdy Castiel zwraca Sama bez jego duszy. W towarzystwie dymu Deep Purple unoszącego się na wodzie Dean w końcu ponownie spotyka się ze swoją ukochaną małą Impala, którą ukrył, gdy był z Lisą, upamiętniając powrót Deana do życia rybaka.

3. Autostrada do piekła przez AC/DC

Piosenka australijskiego zespołu rockowego z 1979 roku podbija serca fanów od pierwszego odcinka serialu, kiedy widzieliśmy Deana jadącego na dziecku, jadącego, by uratować Sama z rąk kobiety w bieli.

READ  Książę Harry twierdzi, że chce wrócić do Wielkiej Brytanii, jeśli będzie to bezpieczne

Dzięki żywym, buntowniczym tekstom, które oddają charakter Deana polującego na demony podczas walki ze złymi, nadprzyrodzonymi stworzeniami, piosenka symbolicznie przedstawia podróż dwóch braci na ich niekończącej się autostradzie do piekła.

2. Americana Jaya Gruski i Christophera Lennertza

Jako część oryginalnej ścieżki dźwiękowej serialu, często odtwarzana w najbardziej przejmujących momentach serialu, Americana zazwyczaj towarzyszy mroczniejszym scenom serialu i dodaje narracji emocjonalnej głębi.

Piosenka jest szczególnie godna uwagi większości zagorzałych fanów, ponieważ jest ostatnim utworem, który zostanie zagrany w finale programu, kiedy Sam i Dean w końcu spotkają się w niebie.

1. Kontynuacja drogi syna marnotrawnego z Kansas

Ta klasyczna piosenka z lat 70. stała się nieoficjalnym hymnem fanów oraz obsady i ekipy serialu. Piosenka, pojawiająca się w krótkim montażu na końcu każdego sezonu Supernatural, pięknie podsumowuje szorstkie tematy i narrację serialu i zajmuje szczególne miejsce jako jedna z najbardziej emocjonalnie wybrzmiewających piosenek w serialu.

Specjalny hołd dla 200. odcinka serialu i piękny hołd dla anielskiego coveru i kluczowego momentu w The Road So Far.