22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Next Goal Wins” zdobywa punkty dla Taiki Waititi dzięki światowej premierze na TIFF – ostateczny termin

„Next Goal Wins” zdobywa punkty dla Taiki Waititi dzięki światowej premierze na TIFF – ostateczny termin

Taika Waititi powraca dziś wieczorem do TIFF ze swoją piłkarską historią o Samoa Amerykańskim, Następny cel wygrywa Co spotkało się z gromkimi brawami i szczerym odzewem.

Waititi wszedł na scenę z prawdziwymi postaciami ze zdjęcia, Thomasem Rogenem, holenderskim trenerem granym w filmie przez Michaela Fassbendera, oraz Jayą Sailoą, pierwszą niebinarną i otwarcie transpłciową kobietą, która wzięła udział w kwalifikacjach do Pucharu Świata.

Obraz, wyreżyserowany i współautorem scenariusza przez zdobywcę Oscara, został zainspirowany filmem dokumentalnym z 2014 roku, przedstawiającym drużynę piłkarską Samoa Amerykańskiego, słynącą z brutalnej porażki 31:0 z Australią w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w 2001 roku. walcząca drużyna zatrudnia trenera, Amerykanina pochodzenia holenderskiego Thomas Rongen (Michael Fassbender) ma nadzieję odwrócić sytuację najgorszej drużyny piłkarskiej na świecie.

„Zwykle nie ogląda się filmu sportowego o zwycięzcach, którzy ciągle wygrywają” – zażartował Waititi. „Nie mogłem uwierzyć, że to prawdziwa historia”. Co więcej, dla nowozelandzkiego Waititi była to szansa na zaprezentowanie na ekranie mieszkańców wysp Pacyfiku.

„Kiedy byłem dzieckiem, nie miałem zbyt wielu okazji, aby zobaczyć siebie na ekranie” – powiedział.

„Nigdy nie myślałem, że nakręcę film sportowy, zwłaszcza o sporcie, o którym nic nie wiedziałem” – dodał podczas światowej premiery pytań i odpowiedzi w Princess of Wales Theatre w Toronto.

„Wyjechałem, wiedząc trochę o tym sporcie”.

Rongen potwierdził, że Fassbender zagra go na ekranie: podobnie jak główny bohater, córka trenera zmarła na krótko przed objęciem przez niego pracy nadzorowania drużyny Samoa Amerykańskiego, a on „stracił część pracy”.

Saelua mówił o wydarzeniu, które zmieniło życie, jakie przyniosło zwycięstwo w 2011 roku; Po jakim czasie od stworzenia „platformy” będzie mogła uruchomić program różnorodności. Saelua jest obecnie trenerem drużyny piłkarskiej American Samoan Boys.

Następny cel wygrywa To zupełnie inny film, staromodny, ostry film sportowy, bardzo podobny do filmów z lat 80. i 90. Waititi pojawia się także w filmie jako chrześcijański kaznodzieja.

READ  Zapowiedź myśliwca: Dreszcz emocji w powietrzu!

Waititi ostatni raz był na TIFF w 2019 roku, podczas światowej premiery Jojo Królik, Otrzymał owację na stojąco, niezwykle pożądaną Nagrodę Publiczności Grolscha, a następnie zdobył Oscara za scenariusz adaptowany do satyry o Adolfie Hitlerze. Wtedy nie byłoby to szokujące Następny cel wygrywa Waititi ponownie zdobywa Nagrodę Publiczności.