16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

53-letni emeryt dzieli się trzema żalami po dwudziestce

53-letni emeryt dzieli się trzema żalami po dwudziestce

Alex Trias i jego żona Noki kupili mieszkanie w Lizbonie w Portugalii w 2015 roku. Obecnie na emeryturze żyją z dywidend ze swoich akcji i cieszą się zrelaksowanym portugalskim stylem życia.

Zdjęcie: Joao Esteves dla CNBC Make It

Jeśli chcesz wcześniej przejść na emeryturę, nie ma miejsca na błędy finansowe, ponieważ Twoim celem jest osiągnięcie określonej wartości netto w nierównym czasie.

Jedna duża inwestycja, która się nie zwróci, lub jeden duży, niepotrzebny zakup może wykoleić Twoje postępy i opóźnić plany rzucenia palenia.

Dzięki starannemu planowaniu Alex Trias był w stanie uniknąć takich niepowodzeń na swojej drodze do emerytury w wieku 41 lat.

„Jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy w wieku dwudziestu lat, prawda jest taka, że ​​nie żałuję, ponieważ w większości nie robiłem tego zbyt często” – Trias mówi CNBC Make It.

Chociaż były doradca podatkowy zarabiał sześciocyfrową pensję, twierdzi, że kupował ubrania od dyskontów, korzystał z transportu publicznego i ograniczał do minimum wyposażenie domu, aby utrzymać koszty na niskim poziomie przed przejściem na emeryturę.

Są jednak pewne lekcje finansowe, które mógł wyciągnąć wcześniej. Oto trzy rzeczy, których Trias żałuje, gdy miał 20 lat, oraz jego wskazówki, jak unikać podobnych błędów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o życie zawodowe, czy o finanse osobiste, Trias nauczył się, że nie zawsze warto odchodzić od normy.

„W wieku dwudziestu lat zmarnowałem mnóstwo czasu i wysiłku, starając się być wyjątkowo oryginalnym, a nie wyjątkowo kompetentnym” – mówi.

Nauczył się tej lekcji na początku swojej kariery prawniczej od jednego ze swoich mentorów, który użył metafory obierania ostryg: zadaniem Triasa jest wyłuskanie jak największej liczby ostryg i chociaż zabawniej byłoby wyobrazić sobie, że szuka pereł, byłoby to więcej zabawy do „Łatwiej jest ci po prostu skupić się na pozbyciu się tych przeklętych małży”.

READ  Co może zrobić rząd, aby zatrzymać lub spowolnić inflację?

W swojej pracy Trias zdał sobie sprawę, że czasami „najlepsze praktyki” nazywane są tak nie bez powodu. Wpadł na pomysł, że rozwój kariery można osiągnąć jedynie dzięki doskonaleniu się lub próbie ponownego opracowania sprawdzonej taktyki. Ale stare powiedzenie „jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego” ma zastosowanie częściej niż myślisz.

„Najbardziej żałowałem finansowo nie moich wydatków, ale sposobu myślenia” – mówi Trias. „Cały czas myślałem o inwestowaniu nisko, czekaniu, a następnie sprzedawaniu po wyższej cenie. Nie potrafię wyjaśnić niepokoju i strat, jakie powoduje taki sposób myślenia. „

Zamiast próbować wyczuć rynek, Trias zaleca, aby oszczędzanie i inwestowanie stało się nawykiem.

„Jedną rzeczą, która naprawdę działa, jest niemal bezmyślny nawyk częstego oszczędzania i inwestowania [time] Otrzymujesz swoją wypłatę niezależnie od tego, co może się wydarzyć w światowej gospodarce i czy uważasz, że akcje są przewartościowane.

Trias twierdzi, że dla przeciętnego inwestora nie jest to warte czasu i sprawia, że ​​przez cały czas czujesz się zestresowany i zmartwiony swoimi inwestycjami.

– Chyba próbuję zwrócić uwagę [to your net worth] „Miesiąc do miesiąca, a nawet rok do roku prawdopodobnie przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego” – mówi Trias. „Skoncentruj się nie tyle na efekcie końcowym, ile na nawykach, które wyrobisz”.

Trias mówi, że kiedy on i jego rodzina po raz pierwszy przenieśli się za granicę, był zaskoczony, gdy dowiedział się, jak niewiele potrzebowali w zakresie finansów i wydatków.

„Zawsze myślałem, że do szczęścia potrzebne są cztery sypialnie lub wypełnienie pustki – miałem listę potrzeb do prania” – mówi.

Na szczęście szybko zdał sobie sprawę, że za mniej może szczęśliwie żyć.

„Zajęło nam to około sześciu miesięcy życia znacznie prostszym sposobem, zanim zdaliśmy sobie sprawę, że nie tylko tego nie potrzebujemy, ale tak naprawdę okazało się, że nie chcemy. Nie potrzebowaliśmy niczego bliskiego temu, co myśleliśmy potrzebowaliśmy.” Na emeryturę” – mówi.

READ  Mieszkaniec Missouri pobił rekord Guinnessa w najdłuższej przejażdżce dynią

Możesz być inny. Być może Twój pomysł na komfortową emeryturę obejmuje możliwość posiadania osobistego szefa kuchni lub możliwość zjedzenia każdego posiłku w restauracji.

Kiedy jesteś młody, poszukaj trochę informacji, aby dowiedzieć się, jak naprawdę chcesz, aby wyglądała Twoja emerytura, a następnie zastanów się, czego będziesz potrzebować, aby się tam dostać. To może być łatwiejsze niż myślałeś.

Nie przegap: Chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Ponieważ technologia zmienia oczekiwania biznesowe, niektórzy liderzy wykorzystują zmiany i przekształcają swoje organizacje z myślą o przyszłości. Dołącz do światowego szczytu CNBC Evolve 2 listopada, aby poznać strategie adaptacji, innowacji i odniesienia sukcesu w nowej erze biznesu. Kup bilet Tutaj.