12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pasażer oskarżony o uderzenie stewardesy

Pasażer oskarżony o uderzenie stewardesy

Według Departamentu Sprawiedliwości mężczyzna z Kalifornii złapany na filmie uderzającym amerykańską stewardesę podczas lotu z Meksyku do Los Angeles został aresztowany w tym tygodniu w ostatnim przypadku niesfornego zachowania na niebie, gdy ograniczenia związane z koronawirusem łagodzą się i wzrasta liczba podróży.

Mężczyzna, 33-letni Alexander Tong Ko Lee z Westminster w Kalifornii, został oskarżony w czwartek o jeden zarzut ingerowania w członków załogi lotniczej, dzień po tym, jak przybył do stewardesy i uderzył go w tył głowy, DOJ Powiedział W komunikacie prasowym. Low grozi do 20 lat więzienia, jeśli zostanie skazany.

Jelani Lindsey, prawnik w biurze federalnego prokuratora generalnego, który reprezentuje pana Lowa, nie odpowiedział od razu na wezwanie z prośbą o komentarz w czwartek.

Association of Professional Flight Attendants, związek reprezentujący około 24 000 stewardes w American Airlines, powiedział w… oświadczenie „To brutalne zachowanie zagraża bezpieczeństwu wszystkich pasażerów i załogi i musi się skończyć”.

Zarzuty przeciwko panu Lu pojawiły się, gdy podróżni i załogi borykają się z niezwykle dużą liczbą zamieszek od początku pandemii. W 2019 roku wszczęto 146 śledztw w sprawie buntu. Do tej pory w 2022 r. przeprowadzono 680 takich dochodzeń, według: dane Z Federalnej Administracji Lotnictwa.

W ubiegłym roku wiele agresywnych zachowań pasażerów było powiązanych z ukrywaniem się przez organy ścigania. Według Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zgłosiła w zeszłym roku około 6000 raportów o buntowniczych pasażerach, z których około 4300 było związanych z maskami.

Wydaje się, że tempo zwolniło w tym roku, chociaż nadal jest powyżej poziomu sprzed pandemii. We wtorek pojawiło się prawie 2000 raportów. Administracja Bezpieczeństwa Transportu powiedziała na początku tego roku, że przestanie wymagać wizjerów w samolotach po tym, jak sędzia federalny na Florydzie unieważni ten wymóg.

Odcinek lotu 377 rozpoczął się około 20 minut po starcie w środę, kiedy pan Lee wstał ze swojego miejsca, gdy stewardesy podawały jedzenie i picie, zgodnie z oświadczeniem FBI.

READ  Działalność chińskich fabryk spadła w grudniu, trzeci z rzędu miesiąc spadku

Pan Lu chwycił stewardesę za lewe ramię od tyłu i poprosił o kawę, jak podano w oświadczeniu. Następnie złapał stewardesę od tyłu, powodując, że stewardessa, której nazwiska nie wymieniono, cofnęła się i „przyjęła postawę obronną”, jak głosi oświadczenie.

Oświadczenie stwierdzało, że pan Lu podszedł do przodu samolotu, kręcił się w pobliżu kabiny pierwszej klasy i usiadł w wolnym rzędzie.

Inna stewardesa, zidentyfikowana w oświadczeniu jako SBG, podeszła do pana Lee i poprosiła go o powrót na swoje miejsce. Oświadczenie stwierdzało, że pan Lu wstał i zacisnął pięści, przyjmując „pozycję bojową”. Kiedy SBG udał się na przód samolotu, aby zgłosić zachowanie pilota, pan Lu rzucił się w jego stronę i uderzył go w tył głowy, czytamy w oświadczeniu.

wideo Jeden z pasażerów pokazuje, jak ludzie krzyczą, gdy widzą mężczyznę w pomarańczowej koszuli ozdobionej kwiatami uderzającego stewardesę.

Jeden z pasażerów krzyknął: „O mój Boże”.

Zgodnie z oświadczeniem, po uderzeniu w SBG, pan Lu ruszył w kierunku tyłu samolotu. W oświadczeniu stwierdzono następnie, że „kilku pasażerów aresztowało Lu w pobliżu wyjścia”.

Departament Sprawiedliwości powiedział, że pan Lu został później przeniesiony do innej klasy, ze skutymi rękami i nogami. Stewardesy musiały przytrzymywać go na siedzeniu za pomocą przedłużaczy pasów bezpieczeństwa, ponieważ nadal odpinał pasy, jak czytamy w oświadczeniu.

Curtis Blessing, rzecznik American Airlines, powiedział w oświadczeniu, że Lu został powitany przez funkcjonariuszy organów ścigania po przybyciu do Los Angeles.

„Osoba zaangażowana w ten incydent nigdy nie będzie mogła podróżować z nami w przyszłości” – dodał.