16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

10 najwyższych stawek kont oszczędnościowych o wysokiej stopie procentowej w lutym 2024 r. (2 banki płacą 6,17%)

10 najwyższych stawek kont oszczędnościowych o wysokiej stopie procentowej w lutym 2024 r. (2 banki płacą 6,17%)

Ile zarabiasz na koncie oszczędnościowym? Jeśli będzie to mniej niż 5%, eksperci twierdzą, że może nadszedł czas na zmianę. „Jeśli otwierasz konto teraz i otrzymujesz mniej niż 5% zwrotu, zostawiasz pieniądze na stole” – mówi Greg McBride, główny analityk finansowy w Bankrate. „Istnieje wiele wysokodochodowych kont oszczędnościowych z oprocentowaniem 5% lub więcej dostępnych w całym kraju; większość z nich ma bardzo niskie minimalne depozyty lub nie ma ich wcale”. [requirements]„. (Zobacz tutaj niektóre z najlepiej płatnych kont oszczędnościowych.)

Chociaż Rezerwa Federalna zaprzestała podnoszenia stóp procentowych od lipca ubiegłego roku, nadal utrzymuje się konkurencja między bankami i spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi w zakresie oferowania najatrakcyjniejszych, wysokodochodowych rachunków oszczędnościowych. Jak dotąd wszyscy liderzy obiecują w lutym 2024 r. co najmniej 5,3% rocznej stopy zwrotu, czyli RRSO. Jednak wiele z tych, które znalazły się w pierwszej dziesiątce, ma dość restrykcyjne warunki, w tym wysokie wymagania dotyczące minimalnego depozytu, ograniczenia ilości pieniędzy, które można zarobić po efektownie promowanej stawce oraz ograniczenia członkostwa.

Niezależnie od tego wszyscy liderzy oferują stopy procentowe znacznie przekraczające około półprocentową stopę zwrotu wygenerowaną w tym roku przez wiele tradycyjnych banków. Oto dlaczego niektóre stopy oszczędności są o wiele wyższe od średniej krajowej, jakie stopy mogą osiągnąć w przyszłym roku i jak znaleźć najlepsze konta z najwyższymi dochodami.

Jak niektóre banki mogą obiecać tak wysokie stawki?

Jeśli ostatnio zastanawiałeś się nad otwarciem konta oszczędnościowego i zapoznałeś się z niektórymi z największych nazwisk w branży, prawdopodobnie nie wybrałeś jeszcze odpowiednich opcji. Według najnowszych danych Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) na dzień 16 stycznia średnia krajowa stopa depozytowa na rachunkach oszczędnościowych wyniosła zaledwie 0,47% rok do roku.

Jak zatem tak wiele instytucji finansowych może obiecywać stopy znacznie wyższe niż 5% rocznie? Na przykład właściciele lokalizacji fizycznych ponoszą wysokie koszty ogólne wynikające z oddziałów fizycznych, kasjerów i innych wydatków, mówi Gary Zimmerman, dyrektor generalny MaxMyInterest. „Banki internetowe natomiast nie ponoszą tych kosztów i dlatego są w stanie przerzucić oszczędności w postaci wyższych stóp procentowych” – mówi. (Zobacz tutaj niektóre z najlepiej płatnych kont oszczędnościowych.)

Drugim głównym powodem jest popyt, dodaje McBride. „Pytanie nie brzmi, dlaczego niektóre banki płacą 5% stopy zwrotu – w końcu pożyczki kosztują obecnie rząd bardzo dużo – pytanie brzmi, dlaczego tak wiele banków wciąż płaci prawie nic” – mówi. „Banki posiadające dużą liczbę depozytów nie będą płacić za sprowadzenie kolejnych, ale banki, które chcą, aby depozyty napędzały ich akcję kredytową, mogą z łatwością to zrobić bez posiadania kilku oddziałów, billboardów w mieście lub umieszczania swoich nazwisk na stadionie, po prostu płacąc konkurencyjny plon.”

READ  Popeyes wypuścił nową pikantną kanapkę z kurczakiem, gdy konkurencja się rozkręca

Dokąd mogą zmierzać stopy oszczędności do końca 2024 r.?

Rezerwa Federalna zaczęła podnosić swoją referencyjną stopę funduszy na początku 2022 r., aby spowolnić wzrost inflacji po szczytowym okresie pandemii Covid-19. Choć dziś inflacja utrzymuje się powyżej docelowej stopy banku centralnego wynoszącej 2%, według najnowszych danych Biura Statystyki Pracy ceny w grudniu znacznie spadły do ​​3,4%. Rezerwa Federalna utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie od lipca ubiegłego roku.

Wiele jednak wskazuje na to, że pierwsza obniżka stóp procentowych przez Fed nastąpi jeszcze w tym roku, twierdzi ekspert ds. inwestycji i autorka dziennika NerdWallet, Elizabeth Ayoola. „Niektórzy specjaliści od finansów przewidują obniżki stóp procentowych w pewnym momencie tego roku, a jeśli tak się stanie, możemy zaobserwować spadek oprocentowania kont oszczędnościowych” – mówi Ayoola, dodając, że „jeśli stopy pozostaną takie same, konsumenci mogą nadal cieszyć się… Przy rekordowo wysokich stopach procentowych podwoili swoje oszczędności”.

Bez względu na to, co Fed zdecyduje się zrobić w tym roku, McBride twierdzi, że perspektywy w zakresie przechowywania pieniędzy będą prawdopodobnie pozytywne. „Dochodowość kont oszczędnościowych spadnie w tym roku, zwłaszcza gdy Fed zacznie obniżać stopy procentowe, ale internetowe konta oszczędnościowe o wyższej stopie zwrotu będą nadal generować zwroty na długo przed inflacją” – mówi McBride. „To będzie kolejny dobry rok dla oszczędzających”. (Zobacz tutaj niektóre z najlepiej płatnych kont oszczędnościowych.)

10 najlepszych, wysokodochodowych kont oszczędnościowych na luty 2024 r

Oto najwyższe 10-letnie RRSO dla wysokodochodowych rachunków oszczędnościowych według stanu na luty 2024 r. Wszystkie te konta są chronione przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) lub Krajową Administrację Unii Kredytowych (NCUA), chyba że zaznaczono inaczej. Ważne jest, aby przed otwarciem konta przeczytać cały drobny druk, aby dowiedzieć się o wszelkich potencjalnych ograniczeniach i przeszkodach.

Unia Kredytowa Pracowników Boeinga: 6,17% rocznie

Chociaż Związek Pracowników Boeinga wpłaca 6,17% RRSO na konto oszczędnościowe Member Advantage, oferta ta ma dość duży haczyk: dotyczy tylko pierwszych 500 dolarów. Salda wyższe od tego zapewniają stawkę bliższą średniej branżowej wynoszącej 0,50% RRSO. Kolejnym poważnym ograniczeniem tej SKOK-u, podobnie jak większości SKOK-ów, jest to, że jest ona dostępna tylko dla członków. W takim przypadku, aby się zakwalifikować, musisz mieszkać, pracować, modlić się lub uczęszczać do szkoły w stanie Waszyngton lub w innych wybranych hrabstwach Oregonu i Idaho.

READ  Kurczenie się Chin pogłębia się wraz ze wzrostem presji gospodarczej

Cyfrowa Federalna Unia Kredytowa: 6,17% rocznie

DCU płaci również 6,17% RRSO, ale stawka ta jest również ograniczona do stosunkowo niskiego salda wynoszącego 1000 USD. Aby rozpocząć, będziesz musiał również dokonać minimalnego depozytu w wysokości 500 $. Wszelkie depozyty przekraczające limit 1000 USD przynoszą jedynie 0,15% rocznego zwrotu, czyli znacznie poniżej średniej w branży. Aby dołączyć, musisz także spełnić wymagania członkowskie, które dotyczą tylko osób mieszkających w wybranych hrabstwach Massachusetts lub we wspólnotach mieszkaniowych w New Hampshire. Członkowie mogą także pracować dla wybranej grupy pracodawców lub należeć do uczestniczącej organizacji lokalnej.

Federalna Unia Kredytowa Andrews: 5,75% rocznie

Chociaż jest to już jeden z najlepszych współczynników kont oszczędnościowych w tym miesiącu, tylko salda kont od 0,01 USD do 1000 USD kwalifikują się do 5,75% RRSO. Tymczasem osoby powyżej tego poziomu zarabiają odsetki według jednej z najniższych dostępnych stawek wynoszących zaledwie 0,05% RRSO. Ponadto wniosek muszą złożyć tylko ci, którzy pracują dla jednej z dwunastu kwalifikujących się grup pracodawców z siedzibą w Maryland, Waszyngtonie, Wirginii lub New Jersey, zgodnie z wymogami członkostwa w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Jeśli jednak nie jesteś pracownikiem żadnej z wymienionych tutaj grup, Andrews FCU stwierdza, że ​​możesz również zakwalifikować się za pośrednictwem Rady Konsumentów Ameryki.

Banku Melli: 5,50% rocznie

W tym miejscu większość czytelników zacznie znajdować łatwiejszy dostęp. Dzieje się tak dlatego, że chociaż w Milli Bank nie ma żadnych opłat, nie ma również tutaj wymagań dotyczących członkostwa ani minimalnego depozytu. Po prostu otwórz konto w aplikacji Milli, dostępnej w Apple App Store lub Google Play, a otrzymasz bardzo konkurencyjną RRSO wynoszącą 5,50%.

Makowy Bank: 5,50% rocznie

Aby otworzyć wysokodochodowe konto oszczędnościowe Poppy Premier z konkurencyjnym oprocentowaniem 5,50% RRSO, jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby rozpocząć, jest minimalne wymagane saldo otwarcia w wysokości 1000 USD. Ponownie, nie ma żadnych wymagań członkostwa, aby cieszyć się tą wyższą stawką. Chociaż stopa oszczędności jest generalnie zmienna, co oznacza, że ​​może się zmieniać w dowolnym momencie, ta instytucja z siedzibą w Santa Rosa w Kalifornii obiecuje oszczędzającym tę wysoką stopę procentową przez 90 dni od momentu otwarcia konta. Wpłaty tutaj są ograniczone do 2 milionów dolarów i można ich dokonywać wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej po otwarciu konta lub odwiedzając oddział fizyczny.

READ  Nigdy nie kupuj tych rzeczy na podwórku

Przekierowanie wstępne: 5,35% rocznie

Ta opcja jest również dość wolna od ciągów znaków. Po prostu wpłać co najmniej 4000 USD i utrzymuj saldo w wysokości 25 USD na tym wysokodochodowym koncie oszczędnościowym w BrioDirect, internetowej marce Webster Bank z siedzibą w Stamford w stanie Connecticut, a będziesz uprawniony do RRSO w wysokości 5,35%. Wpłat tutaj można dokonywać w drodze płatności za pośrednictwem Automatycznej Izby Rozliczeniowej (ACH) z istniejącego konta czekowego lub oszczędnościowego, albo można zasilić to konto czekiem lub przelewem bankowym.

Moje bezpośrednie usługi bankowe: 5,35% rocznie

Po raz kolejny unikaj wymagań dotyczących członkostwa, które można obecnie znaleźć w wielu ofertach spółdzielczych kas pożyczkowych, dzięki tej ofercie z My Direct Banking. Wystarczy, że wpłacisz co najmniej 500 USD do usługi internetowej Flagstar Bank NA, a będziesz uprawniony do otwarcia wysokodochodowego konta oszczędnościowego i zaczniesz zarabiać z wysoką stopą zwrotu wynoszącą 5,35% RRSO. Ta opcja nie jest objęta żadną miesięczną opłatą, a wszystkie salda powyżej 1 USD oprocentowane są według promowanej stopy procentowej po wpłacie początkowej w wysokości 500 USD.

Banku Klienta: 5,32% rocznie

To konto oszczędnościowe jest jedną z najmniej restrykcyjnych, wysokodochodowych opcji kont oszczędnościowych dostępnych obecnie na rynku. Potrzebujesz zaledwie 1 dolara, aby zacząć osiągać wysoki roczny zwrot na poziomie 5,32%. Nie ma również żadnych ograniczeń salda, wymagań członkostwa ani miesięcznych opłat za utrzymanie. Możesz także dodać do tego konta tyle pieniędzy, ile chcesz, a nadal będziesz otrzymywać wiodącą w branży stopę oszczędności.

Możemax: 5,32% rocznie

Oprocentowanie tego konta oszczędnościowego RBMAX wynosi 5,32% RRSO. Jest to również stosunkowo nieograniczona opcja i wymaga jedynie od deponentów dokonania minimalnej wpłaty początkowej w wysokości 1 dolara.

Wybierz bank: 5,32% rocznie

To internetowe, wysokodochodowe konto oszczędnościowe wymaga zaledwie 1 dolara do otwarcia konta i oferuje bardzo konkurencyjną stawkę RRSO wynoszącą 5,32%. Poza tym nie ma żadnych opłat i dość darmowy zestaw zasad na początek.