Węgierski europoseł ma pomysł jak ukarać Polskę i Węgry

Wczoraj pisaliśmy o tym jak głosowali węgierscy europosłowie w sprawie przyjęcia wobec Polski rezolucji o zastosowaniu artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej, co nieść mogłoby sankcje. Polski bronili europosłowie Fideszu i Jobbiku, przeciwko Polsce wystąpili europosłowie skupieni Grupie Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. Jeden z nich proponuje jak za jednym zamachem takie same sankcje zastosować wobec jego kraju, Węgier.

Więcej o tym jak głosowali węgierscy posłowieFidesz za Polską, lewica przeciwko

Przyjęcie rezolucji potępił wicepremier węgierskiego rządu Zsolt Semjén, który zapewnił, że Węgry zablokują ewentualne zastosowanie artykułu 7 wobec Polski. Więcej można o tym przeczytać – Wicepremier Węgier: Rezolucja wobec Polski jest ,,haniebna i skandaliczna”

Pomysł jak to obejść ma europoseł Partii Socjalistycznej (MSZP), Tibor Szayny, który głosował w środę przeciwko Polsce. W jego opinii należy zastosować artykuł 7 jednocześnie wobec Polski i Węgier, wówczas żadne z tych państw nie mogłoby zablokować takiego działania. Według Szayny Unia Europejska powinna powstrzymać politycznych szaleńców Victora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego.

Łukasz Religa

Fot: © European Union 2017 – Source : EP