18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródło mówi, że Luka Doncic jest „niepotwierdzony” w grze 3, ale powrót Dallas Mavericks jest coraz bliżej

Źródło mówi, że Luka Doncic jest „niepotwierdzony” w grze 3, ale powrót Dallas Mavericks jest coraz bliżej

Dallas – Super bramkarz Mavericks Luka DoncicŹródła powiedziały ESPN, że jego powrót do zdrowia po naderwanej lewej łydce posunął się do punktu, w którym istnieje uzasadniona nadzieja, że ​​będzie mógł wrócić, gdy drużyna w pierwszej rundzie serii z Utah Jazz przeniesie się w tym tygodniu do Salt Lake City.

Źródło powiedziało ESPN, że pozycja Doncica w meczu 3 w czwartek była „niepotwierdzona”, mówiąc, że bramkarz był „dzień po dniu”. Inne źródło powiedziało, że chociaż jest nadzieja, że ​​Doncic powróci w trzecim meczu, nie jest to „pewność”.

Maverickowie byli we wtorek na wakacjach, ale Doncic kontynuował swoją pracę rehabilitacyjną, która obejmowała stopniową intensyfikację aktywności w koszykówce. To, jak łydka Doncica zareaguje na wtorkowy trening i środowe treningi, w których jego udział zostanie określony, będzie miało kluczowe znaczenie dla jego szans na powrót w tym tygodniu.

Dallas wyrównał serię wygraną u siebie 110-104 w poniedziałek, prowadzony przez bramkarza Galen BronsonJego szczyt w karierze to 41 punktów, podczas gdy Doncic wiwatował podekscytowany.

Trener Mavericks, Jason Kidd, powiedział przed poniedziałkowym meczem, że Doncic „zdecydowanie zmierza we właściwym kierunku”.

„Z każdym dniem robi więcej. Tak jak mówiłem od początku, myślę, że mentalnie jest w świetnym miejscu”, powiedział Kidd. „Był szczęśliwy, żartował, był po prostu sobą”. „…Do tej pory robi wszystko, co w jego mocy i mam nadzieję, że wkrótce będzie mógł grać, ale jeśli nie może grać, musimy grać bez niego”.

Doncic doznał urazu łydki podczas finału sezonu zasadniczego Mavericks 10 kwietnia.

Według informacji zebranych przez InStreetClothes.com przeciętny brak szczepu łydek dla graczy NBA w tym sezonie wynosi 16 dni. Strażnik rezerwy Mavericks Frank Ntelikina Wrócił z rasy kaczek 12 dni wcześniej w tym sezonie. Trzeci mecz odbędzie się 11 dni po kontuzji Doncica.

READ  49ersi są chętni do słuchania targów Deebo Samuela, ale z pewnością będzie to wymagało dużo

„Wiem, że umiera, aby szybko się tam dostać, ale musi się nie spieszyć” – powiedział Bronson po poniedziałkowym zwycięstwie. „Wiem, że robi wszystko, co w jego mocy, aby nie zawieść swojej drużyny, ale musi podjąć decyzję, która jest dla niego najlepsza. Niekoniecznie wie, gdzie jest. [in the recovery process], ale po prostu wiem, że jest konkurentem i chce tam być. Staramy się go dla niego zachować”.