16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródła: Warriors przyznali Steve'owi Kerrowi rekordowe dwuletnie przedłużenie o 35 milionów dolarów

Źródła: Warriors przyznali Steve'owi Kerrowi rekordowe dwuletnie przedłużenie o 35 milionów dolarów

Trener Golden State Warriors Steve Kerr, architekt czterech mistrzostw franczyzy, zgodził się na przedłużenie kontraktu o dwa lata za 35 milionów dolarów, dzięki czemu stanie się najlepiej opłacanym trenerem w historii NBA, powiedzieli agenci Rick Smith i Dan Evelov z Priority Sports ESPN. . Piątek.

Kontrakt Kerra miał wygasać z końcem sezonu 2023–2024, a jego przedłużenie za 17,5 mln dolarów na sezon zapewniłoby mu cały sezon 2025–2026. Przedłużenie zrówna go z pozostałymi dwoma latami kontraktu Stephena Curry'ego.

Źródła podają, że trener San Antonio Spurs Gregg Popovich zarabia więcej rocznie, ale posiada podwójny tytuł prezesa i trenera. Według źródeł trener Miami Heat Erik Spoelstra przedłużył kontrakt o osiem lat, dzięki czemu będzie otrzymywać około 15 milionów dolarów za sezon.

Porozumienie stanowi zwieńczenie wielomiesięcznych rozmów pomiędzy dyrektorem generalnym Golden State Mikiem Dunleavy Jr. a przedstawicielami Kerra, zapewniając Warriors, że zatrzymają trenera, którego procent zwycięstw na poziomie 0,655 stanowi piąty wynik w historii ligi.

Priorytetem dla właściciela Joe Lacoba było zapewnienie Kerrowi pozostania w Dunleavy i kierowaniu organizacją. Warriors nigdy nie osiągnęli przedłużenia umowy z byłym prezesem i dyrektorem generalnym Bobem Myersem, który odszedł pod koniec sezonu 2022–2023.

Kerr (58 l.) ugruntował swoją pozycję wybitnej postaci w dynastii Wojowników i obecnie stara się przetrwać okres, który może stać się przemianą dla organizacji zbudowanej przez ponad dekadę wokół Curry'ego, Draymonda Greena i Klaya Thompsona.

Kerr, który zdobył cztery tytuły mistrzowskie i sześć razy wystąpił w finałach NBA, w ubiegły czwartek wygrał swój 500. mecz. To uczyniło go piątym najszybszym trenerem, który tego dokonał w historii.

Jest także trenerem reprezentacji USA. Będzie trenował Amerykanów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

READ  Prezydent NCAA twierdzi, że stan Michigan zdobył tytuł mistrza kraju w piłce nożnej „uczciwie i uczciwie”

Kerr poprowadził Warriors do 73 zwycięstw w sezonie zasadniczym 2015-16, co stanowi najwięcej zwycięstw w historii NBA. Obecnie, w swoim dziewiątym sezonie, Kerr podczas swojej kadencji w Golden State ma 501-264.